Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Одам на зумба една година, и до сега имам ослабено 8 кг. Ама не е само играње туку имаме и доста кардио и пилатес... играме само половина час и другото ни е вежби. А на диета никад во живот не сум била.. си јадам најнормално. Премногу сум задоволна .. не планирам во брзо време да се откажаам.
   
  На cac-cac му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  2.169
  Пол:
  Женски
  Некој искуство од Fit One во Карпош 2 или нешто во Дебар маало ако знаете да ми препорачате ?
   
 3. Shayk

  Shayk Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Еднаш бев така многу инспирирана да се доведам во форма, и ајде викам стомачен танц, не бе не бива, ми требаше нешто за нозе, и одеднаш ЕУРЕКА, видов реклама за зумба на фб, и како со неа брзо се доаѓало до позитивни резултати и одма јас пуштам you tube , барам за зумбава нешто ,некои почетни движења :D

  и најдовв!
  Иии кога реков да се тресам ,се тресам јас, се тресе подот, регалот почна да се ниша, и на крајот се сопнав на каблите ( од што ги има премалку) и си реков Shayk престани одма, ова не е за тебе!
  Зборот ми беше, кој сака може да ја проба, ама има премногу брзи движења, и не е за мрзливи :D
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски


  Ами ќе фатиш ритам, што :D само ќе ги растргнеш троа каблите, да не ти попречуваат пат :D. Само упорна биди, после ќе ти биде полесно за вежбање :) иако и стомачниот танц, не е лош, се обликува цело тело.
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.489
  Часовите од Fit One се одлични и мнооогу забавни! :dance:
   
  На sagittarius57 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. komitka

  komitka Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  15
  Na casovite po Zumba so kakva muzika igrate, mislam dali na primer so stranska(angliska:JB,1D)...pop muzika pravite koreografii ili samo so taa specijalno sto e za zumba muzika??? (Znam deka e glupo prasanjevo)!? :^) :?: Prasuvam zatoa sto sakam da se zapisam od septemvri na Zumba.?
  [mod-kirilica:78kkphre][/mod-kirilica:78kkphre]
   
 7. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  да не знаете на торент зумба часови да си вежбам дома?
   
 8. cac-cac

  cac-cac Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2

  Тоа ти зависи најмногу од инструкторот, кон кој танц е насочен и на кој жанр групата најмногу „се пали“ :D Јас одам кај Кате во Dancers United, и она се прилагодува по тоа што бара групата. Кога почнав минатата сезона најчесто игравме на хип-хоп, РнБ, зимата се свртевме на ритми за стомачни танци, сега сме во латино фазон :D На секој час има од се` по нешто, после 2-3 месеца зумба ќе можеш да се движиш на секаков ритам :angel:

  Ако не доцнам со одговорот... Само пиши Keaira Lashae на youtube, девојката има од се` по нешто, за секого, благодарение на нејзините видеа се навлеков на редовно вежбање и малку поздрава исхрана :)
   
 9. joana0498

  joana0498 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Девојки, сакам да се запишам на зумба. Имам слушнато дека било многу интересно и брзо се слабеело. Сакам да ве прашам дали некоја од вас оди на зумба. Ме интересира каде има часови. Читав во предходниве одговори ама некој се многу стари и незнам дали уште имаат часови таму. Отидов и на таа страната www.zumba.com ама не разбирам што како. Најдов инструкторка што ми одговара и во денови и блиску ми е улицата. Сега јас како што разбрав на таа адреса има сала каде се држат часови по зумба. Дали е така или погрешно сум разбрала? :DD
   
 10. Just.you

  Just.you Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  23
  Дали знае некој каде се одржува зумба во Битола и колку чини? :$
   
 11. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
 12. Bradshaw12

  Bradshaw12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае дали сезонава има некакво вежбање во ОУ.Љубен Лапе (Аеродром)? Зумба, аеробик нешто такво :)
   
 13. Heidylloretta

  Heidylloretta Нов член

  Се зачлени на:
  17 август 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  За Љубен Лапе не знам, ама у близина имаш во Блаже Конески и Лазо Ангеловски и зумба и аеробик :)
   
 14. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Само едно ќе кажам - I LOVE ZUMBA! :inlove:
   
  На nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dr.bibus

  dr.bibus Нов член

  Се зачлени на:
  18 септември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj bi mozel da mi kaze za casovite za aerobik vo LAzo Angelovski, ili nekoja dr. sportska aktivnost dali istovremeno ima za majki ideca?
   
 16. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Ова интересно звучи, зумба за мајки и деца, има ли кај нас некаде нешто такво? :^)
  И каде во Кисела вода има зумба?
   
 17. dr.bibus

  dr.bibus Нов член

  Се зачлени на:
  18 септември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ve molam nekoj tel. pisete ako znaete za casovite po zumba ili aerobik vo LAzo Angelovski.
  Ako moze nekoj pobrzo info da mi dade.FAla mnogu
   
 18. Heidylloretta

  Heidylloretta Нов член

  Се зачлени на:
  17 август 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  http://www.fitone.com.mk
  Тука има термини и за Лазо Ангеловски и за на други локации. Има и телефонче :)
  А што се однесува до зумба за мајки и деца, нема како часови, но знам дека има вежбачки што ги носат и своите деца и ако се заинтересирани децата за играње и успеат да следат се вклучуваат и они, а ако не седат на страна...
   
 19. Madalina

  Madalina Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  Обожавам зумба! Неодамна се вратив на комбинација вежбање + диета и зумбата ептен ми помогна да стекнам кондиција, која што стварно ми беше на ниско ниво како улежан екс-пушач. Сега веќе многу полесно издржувам 45мин зумба плус уште 20 на некаква кардио справа. И ептен е забавно иако е напорно!
   
 20. abcde

  abcde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  13
  феминки каде би ми препорачале зумба во Центар или некаде блиску до Водно- Кој знае нека пише не сум од Скопје и врска немам каде да одам :)