Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.570
  Допаѓања:
  5.281
  Дали некој може да одвои време и да ми каже, какви резултати се постигнуваат со зумба? Кои се предностите? Придонеси?
  Поздрав
   
 2. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  @SunnyGirl2
  Покрај кореографиите, мислам дека повеќето студија обрнуваат внимание и на вежби. Така да, секој мускул од телото ти се активира. Се трошат калории, се зацврстуваат мускули, се добива кондиција..

  Но за посакуваниот резултат потребно е правилно да ги правиш вежбите, да се трудиш максимално на кореографиите, едноставно да не ги мачкаш колку да поминат..

  И секако, мора да се внимава на исхраната. Без тоа џабе вежбање, секако ако во преден план се стави ослабнување и затегнување, а не одржување кондиција.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  https://www.youtube.com/channel/UCkOfNQYegVUzsADNNZNOH2g

  Човеков го следам некои 3 години и се радувам на секој нов клип, затоа што воведува многу малку нови чекори а секоја нова песна е уште по креативна од претходната. Претежно се ние што ги викаме шпански песни и ми се свиѓаат многу. За ефекти не се постигнува којзнае колку (одреден период знаев саати да ги повторувам игрите), но телото се ојачува посебно нозете, може да се каже и задникот колку толку. Повеќе е рационално искористување на слободно време, подобро отколку да висиме пред компјутер,, Поздрав :punch:
   
  На SoNi55 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 4. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  952
  Каде има Зумба часови во Аеродром/Ново Лисиче?
   
 5. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  2.318
  Пол:
  Женски
  Во Танцов клуб Сонриса кај Раде Кончар има зумба степ
   
  На Bunny2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SasanjaLazanja

  SasanjaLazanja Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Vo FitOne Aerodrom, pozadi Kapitol.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SasanjaLazanja

  SasanjaLazanja Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Jas odam na Zumba vo FitOne, no vo aerodrom. Super se.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.