Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
 2. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  леле ненормално нешто е ова зумбава , неколку пати иам играно само а ете се забележува дека ми е намалено струкчето малку :$ сега кога ќе се напнам летово ќе се изнаиграм :) :)
   
 3. Miss.Bass

  Miss.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  203
  Месец дена се убедвам да почнам на зумба , ама секој ден викам утре, мотиватор ке треба да барам :D :D :D :D ако има некоја битолчанка шо ке изрази желба да другаруваме на зумба прајват месиџ нека чкртни..... :rofl: :rofl:
   
 4. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  15.669
  Пол:
  Женски
  ^^ Истата сум! Уште од кога го симнав видеото и никако да почнам, се си наоѓам изговори - треба да учам, полагам, имам мензис, немам време! А во меѓувреме си качив 3 килца, е многу убаво!
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  интересна истите песни ги денсаме и ние,првата ми е омилена :inlove: :inlove:
  zumba spice on your body :rock:
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Леле, леле ...
  Го симнав видеото од Трендафилка, рака на срце едвај издржав 9 минути, ќе колапсирав ... одморив па после уште 6 минутки издржав :tmi:
  Ауууу ...
  Жими се многу е добро ...
  Језда малку издржав, ама се ме боли и многу наеднаш се спотерав. Уште се исповрзав со фолија, мидер облеков, шушкавец тренерка .. леле ... неконторлирано течеше вода од мене.

  Ама, убаво се осеќам. Се надевам по недела вежбање ќе успеам цело да го издржам. :muscle:
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  да ама треба да знаеш да ги комбинираш вежбите, побрза кореографија па побавна, и така наизменично цел час, ако неможеш сама тогаш најдобро е да се приклучш на зумба.
   
 8. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Аа, па како тие на видеото така и јас. :?:
  Па многу е 1500 денари кога можам сама растур да праам :rofl:

  Јас цркнав, зашто здрава година немам вежбано асолно, а вчера почнав наеднаш турбо и нозеве едвај ги движам.

  Ама еден човек еднаш ми рече, таа болка ќе помине или со уште повеќе вежбање или со легачење, изборот е твој. Јас сега одбирам да вежбам.

  Вечер пак. :rock:
   
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  1000 e месечно Зумба, а летово ќе биде мислам рекоа 800 и тоа пакет 2 неделно 3умба, пилатес и аеробик.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Ајдеее да размрдаме газиња феминчиња штом решивме повеќето на диетичка да се ставиме :P :rofl:

  Ако ми кочи глупавиот интернет ќе собери сили ке го симне торентов и од утре на мешање,играње :rofl: :rofl: 8) 8)
   
 11. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Трендафилка фала за линкот :* Од денес почнав, и прво со основните чекори малце ги научив па после последните 20минути има потење одвај издржав.
  :!: и се чуствувам супер :) утре со нови сили продолжувам 8)
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Читав за зумбава, ама немам пробано да играм.
  Е ќе почнувам да денцам низ дома на зумба, само да си направам план од видеа и да ги разгледам убаво.
  Поарно ќе зумбувам него да денсам низ дома некоја моја кореографија :D
  Сакам да се стегнам уште бре, ама со зумбава има да се изназумбувам и г'зево да го доведам до перфекција (убав облик имам, ама уште поцврст сакам да ми биде :$ )
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.845
  Уф.. го спуштив торентот од Трендафилка и се изморив дур ги учев вежбите :drunk:
  Една да направев точно добро ќе беше. Многу несфатиливи |( . Се ме болиии...
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.190
  Мене ми го спушти,ама нејќе да го пушти...немам кодек или втф ис дет... :(
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Го нема на јутјуб прикачено него?
  Тие што го имаат спуштено ако имаат таму профил можат да го прикачат и да ни дадат линк .
   
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Леле а од кога се наканувам да почнам да идам на зумба,а ете вие се пронашле за во домашни усови :D
  Абе ве обожавам!
  Го симнувам сега ,и утрее...Dancin' dancin'! 8)
   
 17. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Трендафилке, фала ти мноооогу за видеотоо :)
  Јас денеска само тие крајните 20 минути ги извежбав. Ги издржав сите, но жива вода сум, буквално :$ Од сега, секој ден ќе вежбам Зумба ... стварно е многу забавно! :rofl:
   
 18. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  450
  И јас си го симнав клипот и од утре почнувам,па се надевам дека ќе издржам :$
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  ^ Само јас ли не можам да го симнам клипот од Трендафилка? :^)
  Или вие се преправате дека сте го симнале? :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Cancer-4 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  Ќе почнам и јас од задутре со зумбава, ама баш барав на интернет, требало да се вежба по еден саат, најмалку 3 пати неделно:| Јас ќе се радувам и на тие 20минути ако издржам, иако имам кондиција.