Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.190
  Нејќе ни тоа. |(
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Само моменАт! :!: Ќе изнајдеме решение.
  Инаку само ова видео е општопознато? :^)
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.190
  И јас тоа се прашувам,мора да има уште еден линк за симнување барем.
   
 4. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  8.992
  Пол:
  Женски
  До сега играв на тоа од Трендафилка. Мене без проблем ми го отвори.
  Иначе установив дека многу сум се улежала. 20 мин. и вода од мене. Еее порано на играорна по 2 саати рипав.
  Туку сакав да прашам ако може некоја од вас да ми даде уште некои линкче да симнам уште нешто :wasntme:
   
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Зумба ис чејнџинг мај лајф :)
  Штотуку плешав на оваа 10 пати рипит :D
  Препотена сум и пресреќна и негативната енергија од мене ја снема.
  Подобар плесач станувам и поголема самодоверба ми надоаѓа ,кај и да е ќе соберам храброст да му заплешам еден стриптиз на дечкото 8) :D
  http://www.youtube.com/watch?v=1G1AkJ-97ng&feature=related
   
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  http://www.youtube.com/user/lovezumba#p ... sSrq3HBa7A Еве од тоа линкот еден дел други неможам да најдам, не обеќам но ќе пробам да го ставам на јутјуб од профилот на татко ми. :rofl:


  едит: пробав но многу споро оди пишува за 160минути и сега го преќинав.


  едит2: TAДAAAM најдов уште еден линк, ај спуштете и кажете какви се овие, ми личат на тие тетките од видеото што ни го даде Трендафилка.
  http://zamunda.net/details.php?id=24397 ... rtcomments
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.845
  Ако неќе од никоја да ви се пушта, спуштете ја GOM Player, секакви видеа отвара :) .
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Морам да ви кажам дека и јас со почетоков на рапустов планирам да ви правам друштво со Зумбава. Забавно е, а како што гледам и има ефекти. :)
   
 9. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Инспирирана од темава, моментално го симнувам клипот од Трендафилка.
  Ваљда ќе ми го отвори мене :?:
  Гледам сте ја испофалиле зумбава, јас никогаш не сум ни видела како изгледа тоа, а немам намера да давам 1000 денари месечно, кога имам интернет и можам да си вежбам дома :D
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Еве и јас да видам што е со зумбава :D ме заинтересира,сите ја фалите, интересно ми се гледа :D јас и онака вежбам, не дека нема ефекти што вежбам,ама ова со зумбава изгледа има побрзи ефекти :D
   
 11. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  15.669
  Пол:
  Женски
  Само што завршив со вежбање. И добро се испотив! Мене од прва ми се симна видеото од Трендафилка. Многу е забавно и навистина ја исфрла негативната енергија од мене. Како за прв час, задоволна сум. Е сега, не знам колку пати неделно треба да се вежба? 3 пати?
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Jaс за Зумба разбрав од тука на форумот, па едно време се заинтересирав и зумбав :D
  Навистина интересно е, наместо да се мачиш да вежбаш, па да броиш, една нога, друга рака, ова-она, вака си ја пушташ омилената песна и кој е ко тебе 8)

  Само во домашна атмосфера јас лично немам истрајна воља, на почетокот си земаш сила, влегуваш во филм, стануваш наутро зумбаш, легнуваш зумбаш, па кратиш после-само навечер бидејќи утрото си имал обврска, па после прескокнуваш некоја вечер-си се начукал, си се загледал тв, креветот ти е многу убаво наместен, за на крај да почнеш да велиш: Ај од утре пак.

  Не знам дали е постирано видеово ама мене ми изгледа добро, алал да им е на девојкиве, јас не го можам ова целото (сега засега :wasntme: )
  http://www.youtube.com/watch?v=xNnMYxUK-40

  Од Трендафилка видеото не го имам видено, компјутерот е малку настинат, некој вирус врвел, и не може да се оптеретува :D Нека оздрави, па ќе му фрлам еден опул :wasntme:
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Опса са, самба, румба, думба, зумбаба ! :D
  Ајде да зумбаме, ја заминав да зумбам кој сака нека ми се придружи.
  Бела блуза, кратки пантолончиња и на зумбање.
  Кога ние вака кај нас, во Колосеум фитнес фиеста и сите по спортска облека на зумбо танцување, ем секси, ем наиграни . 8)
  Мене овие ми излегоа па да учиме чекори.
  Па и ова на плажа
  http://www.youtube.com/watch?v=1G1AkJ-9 ... re=related
  Ова ми се виде интересно, а има различни чекори така, гледам сите исто не играат по видеава или на различна песна различно се движат :wasntme:
  http://www.youtube.com/watch?v=pwqZefUh ... re=related
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  Земете си ја правосмукалката во рака, испендерете се на прозорците... напрчете се врз тепихот.... па да видите каква Зумба е тоа. :D :D
  Жива вода зумба. :rock: :D
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Бројче, бога ми права зумба е чистењето низ дома :D , со правосмукалка итн., :D како и да е,јас почнувам со правава зумба ]:) ]:) :D :muscle:
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Еве ви и од мене едно видео, според мене одлично за загревање и едноставно и за поголемите дрвца за танцување.

  Ајде исправете грбот, спуштете рамениците, затегнете газињата, вовлечете стомачето и идеме! :dance:

  http://www.youtube.com/watch?v=Ep0vn_3e ... C&index=10

  Еднаш на Зумба, односно прв пат кога отидов, некако не можев да се уклопам во кореографијата, се изнервирав и и отидов на цурата да и кажам дека пируетите не ги врти како што треба :tmi:
  Она се изнервира и ме стави напред ако сум толку паметна јас да ги покажувам вежбите. И ги покажував :rofl:

  Којзнае која ку*ка ме мислеле сите :D

  Ова чисто онака да споделам колку сум смотана некогаш. Битно зумбата е супер, ама тоа веќе пишав одамна на темава :)
   
 17. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  Абе, а можам дечко ми да си го фатам под рака, да денсаме заедно?
  Или нема многу мажиња:?
   
 18. ubavicata123

  ubavicata123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  Браво ако можете да вежбате во домашни услови. Јас сум пробала ама не иде. Еднаш, двапати ќе повежбам и толку отиде амбицијата.Затоа си идам во клуб со повеќе простор од дома и весела атмосвера и да ви кажам топ ми е. Инаку резултатите се видливи, незнаете колку само струкот ми е намален (а и све останато).Се надевам годинава на плажа гордо ќе си го носам телово, за разлика од други години кога бев нон стоп врзана со марама:)
  Иначе некој прашуваше за деца дали се носат на час.... јас каде што идам во ламбада многу мајки си вежбаат заедно со децата има такви групи.
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Знаете дека дури сеа гледам што уствари е зумба :tmi:
  Јас сум дрво дрвосано за танцување.
  Али ќе си ги пуштам овие кога ќе сум домче сама и ќе денсам бе, ептен добри клипчиња па и до трендафилка тој торент ли што и да е ќе си го симнам.

  :dance: :music:

  Па нели и Бијонсе преку песната вели да се вежба со танцување :)
  http://www.youtube.com/watch?v=mYP4MgxDV2U
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.667
  Допаѓања:
  45.933
  Лилит, што направи со видеото што го симнуваше прееска?