1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ИВФ Св Лазар,Систина или Ремедика...Искуства???

Дискусија во 'Бременост' започната од pipi86, 5 јануари 2014.

  1. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки
    Планираме ивф приватно само не сум сигурна која од овие болници има најдобар процент на успесни ивф па некоја од вас ако има некакво искуство да сподели со мене би било супер да мозам да одлуцам каде..
     
    На StEfAnIjA-84 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. StEfAnIjA-84

    StEfAnIjA-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    33
    pipi86 по 4 години обиди на секој измислен начин, моја пријателка успеа со првото ИВФ да стигне до бебуле... Постапката беше изведена во Битола, во Плодност, супер беше задоволна и дека од прв пат му успеа... Бременоста беше ок, породувањето малку пред време, ама бебулето, кое сега е пораснато и чека друштво, немаше никакви пречки освен помала родилна тежина колку што знам. :)
    Поздрав и повеќе позитивна енергија :D
     
  3. mdb

    mdb Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    269
    Јас имам читано на страната на ремедика дека кај нив успешноста на ин витро е 55 %. Јас и мм се спремаме за ин витро таму, за во октомври, затоа што во лето била понеуспешна процедурата. а други места незнам. Ти правеше веќе или и ти се спремаш за истово? :$
     
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас од тоа што гледав плодност битола има највсок процент.
     
    На Dusa moja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    јас незнам што да мислам, 4те инсеминации ги направивме во ремедика, ваучерот го добив на 30 јуни, ама ми рекоа дека јули и август не прават инвитра затоа што не биле успешни, сега незнам дали ќе се согласат од овој месец да започнеме со инекциите, па пункцијата и трансферот да бидат во септември, или да почекаме уште овој месец па да започнеме од наредниот циклус, искрено не ми се чека ни ден повеќе, како што читам девојка што правела инвитро во систина во сред јули остана бремена, значи таму жештината не е проблем, кај нас е специфично и тоа што немаме видлив проблем ниту јас, ниту сопругот, едноставно несака да биде, а за да започнеме во систина треба да се закаже за да се оди на преглед, па консултации, па чекање ред кај д-рот, и нема да стасаме ниту во октомври :( стварно се мислам и незнам што да правам
     
  6. PUG LIFE

    PUG LIFE Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Мислења и искуства во Sante Plus?
     
  7. kelebeim***

    kelebeim*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    1.335
    Пол:
    Женски
    Pug life pojdi vo prethodnata tema ceni na poroduvanje tamu ima za Sante. I jas se mislam dali da platam ucestvo tamu ili Remedika? :)
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Тука за ивф се зборува