1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ИВФ Св Лазар,Систина или Ремедика...Искуства???

Дискусија во 'Бременост' започната од pipi86, 5 јануари 2014.

 1. pipi86

  pipi86 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки
  Планираме ивф приватно само не сум сигурна која од овие болници има најдобар процент на успесни ивф па некоја од вас ако има некакво искуство да сподели со мене би било супер да мозам да одлуцам каде..
   
  На StEfAnIjA-84 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StEfAnIjA-84

  StEfAnIjA-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  33
  pipi86 по 4 години обиди на секој измислен начин, моја пријателка успеа со првото ИВФ да стигне до бебуле... Постапката беше изведена во Битола, во Плодност, супер беше задоволна и дека од прв пат му успеа... Бременоста беше ок, породувањето малку пред време, ама бебулето, кое сега е пораснато и чека друштво, немаше никакви пречки освен помала родилна тежина колку што знам. :)
  Поздрав и повеќе позитивна енергија :D
   
 3. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  268
  Јас имам читано на страната на ремедика дека кај нив успешноста на ин витро е 55 %. Јас и мм се спремаме за ин витро таму, за во октомври, затоа што во лето била понеуспешна процедурата. а други места незнам. Ти правеше веќе или и ти се спремаш за истово? :$
   
 4. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.709
  Допаѓања:
  108.551
  Јас од тоа што гледав плодност битола има највсок процент.
   
  На Dusa moja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  јас незнам што да мислам, 4те инсеминации ги направивме во ремедика, ваучерот го добив на 30 јуни, ама ми рекоа дека јули и август не прават инвитра затоа што не биле успешни, сега незнам дали ќе се согласат од овој месец да започнеме со инекциите, па пункцијата и трансферот да бидат во септември, или да почекаме уште овој месец па да започнеме од наредниот циклус, искрено не ми се чека ни ден повеќе, како што читам девојка што правела инвитро во систина во сред јули остана бремена, значи таму жештината не е проблем, кај нас е специфично и тоа што немаме видлив проблем ниту јас, ниту сопругот, едноставно несака да биде, а за да започнеме во систина треба да се закаже за да се оди на преглед, па консултации, па чекање ред кај д-рот, и нема да стасаме ниту во октомври :( стварно се мислам и незнам што да правам
   
 6. PUG LIFE

  PUG LIFE Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Мислења и искуства во Sante Plus?
   
 7. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Pug life pojdi vo prethodnata tema ceni na poroduvanje tamu ima za Sante. I jas se mislam dali da platam ucestvo tamu ili Remedika? :)
   
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.709
  Допаѓања:
  108.551
  Тука за ивф се зборува