1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иванови&Иванови (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tace73, 11 февруари 2020.

 1. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Руска серија. Две семејства со исто презиме, едно богато, едно сиромашно. Жените се пораѓаат во исто време во иста болница. Во еден момент, додека ги носат бебињата кај мајките, снемува струја и ги измешуваат. После 16 години сиромашните разбираат дека синот кој го чувале, не е нивен, одат да ги побараат неговите биолошки родители и тука почнува приказната...
  Многу е смешна, со реални и речиси реални ситуации, вистинско освежување после сите други серии и ситкоми:
  https://www.imdb.com/title/tt9057066/?ref_=nv_sr_srsg_0

  Дали некој ги гледа?
   
  На TutiFuti, Milobebence, Zimone и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Јас, неверојатни се
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.988
  Пол:
  Женски
  Da epten komicni I super za promena .
   
 4. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Prekrasen e, dali nekoj znae kade mozam da ja najdam serijata so prevod, bidejki ispustiv po nekoja epizoda. Go ima na youtube no bez prevod na ruski.
   
 5. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  769
  soprevod.net така некако беше ја има , сите епизоди како ги даваат на сител така таму ги ставаат.
   
  На tace73, Zimone и Damata so marama им се допаѓа ова.
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Од понеделник серијава нема да ја има.
  Последните неколку епизоди од третата сезона ќе се даваат секоја Сабота од 16:30
  Четвртата сезона нема да биде емитувана
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zimone

  Zimone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Едно нешто посалам ќе се дај и одма ќе се прекини... значи не сме можни...
   
  На TutiFuti, tace73 и Bebulleee им се допаѓа ова.
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Гледаноста е многу слаба
   
 9. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Ајдеее, а турскине глупости се гледани...
  Ја има ли барем со српски превод некаде?
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Започнува на српската Прва Плус
  Да се надеваме дека ќе ја даваат четвртата сезона, кај нас ќе прекинат до третата

  Инаку, се планира и пета сезона
   
  На TutiFuti, tace73 и Zimone им се допаѓа ова.
 11. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Супер, само не знам дали ја гледам таа телевизија, треба да проверам!
   
 12. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Па кај нас ја нема мислам во ниеден пакет

  Ама епизодите ќе се ставаат на официјалниот веб сајт на прва, што значи ќе има други кои ќе крадат од таму
   
  На Zimone и tace73 им се допаѓа ова.
 13. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.188
  Допаѓања:
  32.352
  Пол:
  Женски
  Ајдее зарем нема да ги има повеќе Иванови?
  Туу таман една аслна серија гледав и сега толку а?
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Е ајде де!
   
 15. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Najdobrata komedija, ja obozavam. A kade da ja najdam so prevod cela?