1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играте ли фарма на FB?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Saraa, 19 февруари 2010.

 1. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Lugje igrate li farma bas me interesira mnogumina ja igraat igrata jas igraam i bas me lute momentot koga 'e vidam deka toa sto sum go posadila se isusilo :? :? :? za gjabe pari sum trosela :? :? :?
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  Не играм фарма...нескам ни да почнам...одзема многу време :lol: :lol: :lol: ама имам милениче во пет сосиети и него си го играм....и многу си го сакам...и најдотерано ми е, најубаво и се што ќе донесат во продавниците одма му купувам.... :lol: ...оладив малку инаку многу бев загреана :o затоа не почнувам фарма...а инаку и тука садиме и лошо е стварно кога ќе ти се исуши растението :( :lol:
   
 3. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  ahhh milaaaaa....jas li da te ucam? zadozlitelno mora da go planiras vremeto,zadolzitelno mora da vnimavas koga posaduvas i za kolku vreme ke stasa za berenje....daj ti se molam bidi malku poodgovorna :lol: :lol: :lol: :lol: se zezam,me svakas neli? :lol:
  I jas ja igram farmata no se pomalku mi e interesna! mi zdosaduva pa najverojatno sega neskoja nova igra ke si najdam za da se zanimavam!
  inaku na pocetokot mi se isusuvaa rastenijata no sega veke neeee...profesionalen farmer stanav! :lol:
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Mina dolgo vreme ne mi se isusilo nekoe rastenie osven pred 10 dena koga nemav vreme za igra imav dr obvrski inaku za farmata da ja sredam obavezno imam vreme :D :D :D
   
 5. blagica-sweet

  blagica-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  hahah ja igram farmata obaveznio kolku i da sum zafatena za ena naogam vreme...a koga zaboravam sestrami mi ja sreduva bidejki taa e stalno na farmavile hahahah
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: Темава :lol:
  Не играм фарма, не ни сакам да почнам, ама ептен ги има заразено луѓево. Еден другар ми вика „Станав во 4 сабајалето да ги соберам морковите, да не се исушат" :lol: Абе страшни работи :lol: :lol:
   
 7. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  i jas :D i toa epten zavisnik sum i mene pred nekoj den mi se isusija rastenijata oti nemav vreme da ja otvoram a inaku redovno ja sadam ja kopam :lol:
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Играме,играме ... на мисла ми се лубениците..го шпоминав лимитот на нетот и сеа е спор а треба сеа да се пораснати неможам да ги наберам :evil: :evil: :evil:
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Играв до пред некое време .. 40 стигнаааав ..хахахаха .. играв можда 10 месеци :D Сеа играм Petville и сум 53 :D
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Не играм фарма, ама се зачленив на онаа групата ако уште еднаш ме поканиш на фармата ќе ти ги заколам животните и ќе ти ја запалам :lol: :lol:
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Hahaha interesna tema :) jas igrav do pred 5 meseci ama veke ne ja igram poso mi stana dosadno so tie poklonite so gi prakaat :) bev stignala do 30 i nekoe nivo i tolku prestanav,ama stvarno e interesna igra. A inaku i jas si pravev alarm da stanam da gi zberam za da ne mi se isusat :D Sega pak me faka strv za igranje ama aj podobro vaka :)
   
 13. romanti4na.riba

  romanti4na.riba Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  hahahah jas igraam i ponekogas mi zdosaduva i ja ostavam taka da stoi i koga ke nemam sto da pravam pak ke ja sadam i sega ja sadam za poveke denovi oti me mrze da ja beram pa da kopam pa da sadam sekoja den, grbot me boli veke se iznarabotiv :lol: :lol: :lol:
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Не играм. не би трошела време на такво нешто. Овој свет премногу станува виртуелен... :Down:
   
 15. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  :lol: :lol: :lol: Исто како јас и сестра ми,на мене ми е исклучен интернетот,па така си краднувам од комшии :oops: ,и кога немам таа ми сади,ми бере...се по ред што иде и обавезно ме известува за сите промени што ке ги направи(демек да не ми згреши нешто) :lol: :lol: :lol:
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  обавезно ја играм.до пред некој месец бев големммм противник на играва али ме заразија
   
 17. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  :lol: :lol: :lol: I jas sum zacleneta vo taa grupa :) Ne igram farma vaka mi zvuci ineresno ama nesum po igrite ne igram niedna igra ni na fb ni onaka :)
   
 18. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Играм фарма и многу ми е интересна :D Имам многу комшии и животинки,огромна нива и куќичка.Сега им правам штала на коњите :lol:
   
 19. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  jas bev strasen protivnik na farmata, ama na insistiranje na kerka mi denovive ja pocnuvam i -mislam deka se navlekov :oops:
   
 20. buterflyyy

  buterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Играм редовно фарма,веќе пола година и не можам да се откажам,признавам :D супер е за пуштање мозокот на relax и се насочуваш баш на тоа :up: