1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играте ли фарма на FB?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Saraa, 19 февруари 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    До пред 2 месеци ја играв фармата(стигнав до 20 ниво),а сега не.Ми здосади.
     
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    ја играв многу оддамна, ама многу глапава ми стана и досадна и многу ми кочеше фбто од неа и не играм веќе.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    И на мене ми кочеше fb од фармата,па и заради тоа ја баталив.Кога ќе ми текне колку пати го рестартирав компјутерот заради таа фарма.Многу се нервирав.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Играв,гадно се навлеков...не играм више,ама бар во сесија ме фати и ме тераше дома да седам и додека чекав јагодите да ми пораснат супер материјал учев и извадив супер оценки! :lol:
    Лепев пост ит ливчиња на монитор како потсетник што за колку часа ќе ми никне,па сега видете колку сум била навлечена,а башка што сите другарки и другари почнаа да играат,дечко ми,колеги,колешки и се натпреварувавме.На момент се осетив благо ретардирано право да ви кажам.Ама добро е на време се одвикнав.Ми се чини моја нива да имав сега ќе бев најбогатиот земјоделец во земјава (ако е тоа возможно,хах...).
     
  5. blagica87

    blagica87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Ауф многу голем зависник сум ја играм и тоа како хахах само сега ми е многу тесно внатре неможам да се свртам ни лево ни десно хаха неможе да се прошири повеке и затоа ме нервира
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Momentalno sum na 27 nivo :D
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Моментално сум 41ви левел, ептен добро си ја средив фармата и на неа имам што ти не. Ама естетски ми е ептен јако средена. Секој ден се грижам за неа, садам, копам, берам, молзам, собирам јајца и слично. Некогаш ако сум зафатена само ќе ја изорам и не садам ништо, ама за брзо време пак почнувам да си се занимавам со неа. :)
     
  8. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Не ја играв до пред некое време,морав да се уклучувам на фармата за да и испраќам на мајка ми подароци пошо она ја игра,и се навлеков и ете сеа куќа градам на фармата :D ама не забегувам ептен до толку оти неможам да се замарам многу и све што посеам ми се суши :lol:
     
  9. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    8.125
    Пол:
    Женски
    Не бре,каква црна фарма. :) Никогаш ни на памет не ми паднало да почнам,не разбирам што им е интересно на луѓево што ја играат.Другарка ми игра и постојано ја советував да ја батали оти по цело време на неа беше,како опседната да е.
    Мене ми е глупа,али that`s just me.
    А за тоа колку ги зарази луѓево,довоолно говори тоа што со цел памет некои се враќаа навечер порано за да береле домати :roll: :o ,
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Па и тие домати нашле да садат :lol: Не се исплатат доматите ич :lol:
    Фармата ја немам којзнае од кога отворено,а искрено ме мрзи да ја берам. :lol: ја баталив.
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ехеееее, со вакво виртуелно земјоделие ништо ќар, дајте барем реално посадете домати, ем ќе бидете корисни на државава, ем ќе јадете и вие :lol: :lol: :lol: Што фајде иначе од станување во три ноќе, и така станувате, и така ќе станувате ;) :lol: :lol: :lol:
     
  12. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    јас си ја играм ама некако ми здосадува и почнав да си садам лубеници (4дена растат) и така ко ќе ми текни си ги берам. а не се замарам мн мн :) лелелеле стварно ко ќе ми текни на почетокот што правев за таа пуста фарма.... :oops: од училиште си идев и фрли ја чантата и директ на ком да ги ги оберам грашоците да не ми се исушат хахаха ама сега не така. можи навистина ќе ми даде јаболка да си каснам или банани цццццц :) :) :)
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Играм на периоди, кога како. Некогаш ми е интересна некогаш ме замара.
     
  14. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    веќе сум левел 61, уште 9 левели и ќе ја свртам играта :lol:
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Farmville ima 70 nivoa? Jas prasav edna drugarka mi vika deka ona e 97 nivo :)
     
  16. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    Јас ја свртив играта и има 70 левели :) до тогаш ми беше занимлива ама сега го загубив интересот... ;)
     
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    68 левел сум уште два левела и готовоооо
     
  18. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    хахахахахахахахахаха :D :D

    Играв на почетокот додека другите не играа и стигнав до 20 левел и ме фати мрзи и престанав :D
     
  19. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Де брее....јас сум уште на 20 ниво :tmi:
     
  20. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Јас бев една од првите што се зарази со фармата ..па го заразив друштвото па дечко ми , па другарите на дечко ми а јас си останав до 36 левел .. ми се здосади веќе :D :D