1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играчки за бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од nene88, 9 април 2014.

  1. Среќичка

    Среќичка Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2017
    Пораки:
    1.470
    Допаѓања:
    3.554
    Пол:
    Женски
    Од Амазон го нарачав па другарка ми го донесе.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Дека многу малку играчки на фп наоѓам кај нас.
     
  3. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Мајки идеи некој за играчки за 6+
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Coco31

    Coco31 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    1.815
    Допаѓања:
    7.020
    Пол:
    Женски
    Ние сега му купивме ваква, свири, светат круговите, има 4 животни и тие испуштаат звуци
     

    Прикачени фајлови:

    На TeddyGrey и Sandrin4 им се допаѓа ова.
  5. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    И јас истово ќе прашував.
    Што корисно да и купиме ко играчка за 6+...
    Предлози идеи добредојдени...
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Јас и давам глодалки различна боја и облик има три четири и жирафата Софи .. толку.. не знам што друго бидејќи се завршува во.уста... мајка ми и купила плиШана жирафа кога ја видов со запчето потфатила едно конче ја отпарала а внатре знаете со оние силиконСки влакна полнета катастрофа се извадив од памет.. дрво и пластика не сакам да купувам да не се повреди
    Се мислам од енци менци има интересни плишани играчки ама со глодалки зашиени на нив веројатно добри се околу 800 ден беа.
     
  7. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Само глодалки, топчиња давам и шишиња :D Ми донесоа со батерии играчки, ама страв ми е. Не е уште за такви зш све в уста стават. Од софи и земав некој топчиња супер се
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  8. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.607
    Допаѓања:
    103.858
    Пол:
    Женски
    Тогаш хит му беше се што свири и се движи, па и свети, блеска, мења бои, колку погласно он толку посреќен, колку повеќе свети и менува бои он толку повозбуден :D
    Па го седнував/легнував на под и играчката кружи околу него или таа пее, свети, а јас му ја држам пред него и он ја пофаќа, па прета, се смее, писка, се радува :inlove:

    Тогаш хит му стана и подлогата за лежење, тогаш му стана најинтересна, па го легнував под неа, тоа свири, мења бои он прета ли прета :inlove:
     
    На Milaаа991 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  9. Tukituki

    Tukituki Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    744
    Допаѓања:
    2.426
    Пол:
    Женски
    7 месеци сме,пред да направи 6месеци го ставам на подлога со пијано и играчки,ја обожава,цел ден е таму,веќе е демолирана.
    Глодалки не сака,си игра со плишени, големи како него со јаки бои,цело време ги влече,се бори со нив,и да ги пика у уста :D им лиже ушиња носе,шо може да пикне тоа:nod:
     
  10. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    плишаните и ги тргнав, летаа конци а и мн ги лигаеше и цела в пипрена околу устана. Ја ставам на коцки на под, и давам шишиња, тропалки, топки. Ако начекат прилика изиграват механичар на релаксаторон и само се мават по телевизорон (читај-главата).
     
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Подлогаата со пијано како ја купивме.така стои. Неколку пати ја ставив и ќе се фати како клешта за тие висечките играчки и се исправува ги бута во уста и ржи :)
    Ако ја тргнеш да не ги лапа тоа беше фестивали по дома затоа сега ич не ја ставам... :)
     
  12. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Има потреба од играчки од 0 до 3 месеци? Или само оние што висат и се вртат над креветче или во нишалка?
     
  13. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    Јас за двете деца не ни ставив играчки над креветче првите два три месеци...додуша за првото купив ,ги ставив и тргнав за неколку дена ..повеќе де вознемируваши отколку што го опуштаа.за второво не...двете се доени деца..заспиваа при подој,можеби и затоа не почуствував потреба да ставам нешто..кога беа будни и си лежеа во креветче,најчесто си играа со своите рачиња на таа возраст
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  14. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Мислам не.
    Некое пригушено(слабо) светло, на допир што функционира, би зела за во вечерните часови. Ноќните ламби ми беа прејаки, посебно првите месеци кога ноќите беа долги.
    Има желчиња/мечиња... што прават како звездено небо, плус и со музики за успивање. Јас ги користев од раѓање за мене па до неколку години сеуште си играат со нив.
     
    На Milaаа991 и FreeMind им се допаѓа ова.
  15. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Ваква ми препорачаа за навечер солена ламба има пригушена светлина веројатно ќе и пасува.
    19AC7967-D317-4716-8E77-25D43726227B.jpeg
    Може линк од оние за ѕвездено небо?
    Фала ти.
     
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    https://www.babyartikel.de/prod/reer-einschlaflicht-mit-lichtprojektor-musikfunktion-my-magic-starlight?tmp=productpage&box=productpage|area3|A|Standard|Topseller Input-Category|GTS-cat
    Порано го имав овој модел. Покажуваше и време и тт мислам. Презадоволна, кога го искршија децава го купив овој модел

    https://www.google.com/shopping/product/6556576789391736171?q=baby licht projektor&start=40&client=safari&sa=N&channel=iphone_bm&biw=375&bih=553&tbs=vw:l,ss:44&prmd=sivn&prds=epd:1896103400566620015,paur:ClkAsKraX_DAkEM2uLAC85ty8TmVQY7zYHN2cF4gHCdBHtz8A5JnB3baGsvMlo6Y0b9CVZbyWvEVPN1WqaPNwoAN76uwr8sBT_4kxi_laFfGa0iL07NT8iDJERIZAFPVH70Z2GNdsgXrDiIZ2Tjn6YoGIv1-UA,cdl:1,prmr:1,cs:1&ved=0ahUKEwjxou_E7PnfAhXRCuwKHYe7CrQ4KBCBNgirBA
    Без некои посебни функции, на допир проектираше. Ок е.

    Третиот модел, едно поларно мече, со многу функции, не успеав да го најдам на нет. Исто, презадоволна.

    Првиот највеќе ми се допаѓа бидејќи покажуваше и тт и времето.
    Кога ќе прогуглаш ќе видиш разни модели, може ќе ти се допадне нешто.
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Мојава е 2 + и обожава играчки. Искрено и јас како тебе си мислев дека до кај 3 мес нема да разбира ама сум се излажала. Ја легинам на подлога за пресоблекување и и мафтам со тропалки а таа цела е мерации мафта се смее гуга. Сега и зедов и глодалки ама уште рацете и се поинтересени од нив за во уста.
    Инаку има и вртлива играчка за над креветче со проектор и разни музики. Јас ја имам и со музиката ја заспивам. Тоа ни е како ритуал пред спиење. Проекторот уште не ја интересира можи дека спиеме со пригушено светло па шарите се слабо воочливи. Се надевам во иднина и таа функција ќе ја искористиме.
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Мојава опак, нит вртелешка ја занимаше нит музиката, нит музиката од релаксаторот.
    Најнеискористена ми остана вртелешката и си ја спаковав. А за прожекторот бадијала арчој за батерија
     
  19. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Мене најнеискористен ми остана релаксаторов. Да знаев ќе купев некој најобичен и најефтин. Ма ич не ни купував. А за проекторот едни пријатели што имаат 2 г дете викаат дека сега си играла со него така да не губи надеж.
     
  20. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    За второто ќе знајме. Пусти кејф све ти е мерак за бебе. Да ми се сонеше дек шише ќе и е најомилена играчка :D
     
    На Milaаа991 му/ѝ се допаѓа ова.