1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

 1. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  157
  Не сум сретнала тема слична на оваа па затоа ја отворив. А освен тоа сакав да прашам дали некој знае каде можат да се најдат играчките one2play (има реклама за нив). :?:
   
 2. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.818
  Мислам дека има во Адријано во Бисер.
   
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Дали наете каде се продава малиот мочко освен во Теа колорс? :^) ануоне?
   
 4. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.818
  Да не знае некој колку пари се оние куклите од реклама за играчки што им се менуваат пелени, се хранат, мочкаат....? Многу ми се слатки, ама не сум имала шанса да ги побарам и да видам цена.
   
 5. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  малиот мочко мислам дека се продава во Џамбо :?: само мислам незнам дали е сигурно :?:
   
 6. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  а за цената некаде 2000 денари или повеќе или помалку
   
  На Li0ness му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.818
  Фала, Тренди. Ама леле :o , колку претерале. На интернет се 15 долари, колку што видов, овде трипати поскапи. Ама кај нас за се е така, плаќаме најмалку дупло од она што плаќаат низ светот :(
   
 8. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  ^^ Зависи ако сакаш оригинал Бејби борн тоа е околу 6000 ден, а најдобра копија на тоа е околу 2000, и ги иам секаде по продавнициве за играчки
   
 9. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  дел од тие ирачки има во Ива во Беверли, сега зависи конкретно што ти треба. One2play е фирмата на играчките
   
 10. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  малиот мочко мислам дека го има и во туш маркетите :)
   
 11. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  малиот мочко ги има и во продавниците кај мене 1 мал мочко е 70 денари а комплет се околу 1000 или 2000ден. :) т.е си купив 1 мал мочко
   
 12. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  малиот мочко бил 190 денари ама сега е 79 денари кажаа на ТВ на реклами
   
 13. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  157
  Сакав да земам за син ми пластелинот и песокта, за фигури, ми се видоа интересни!
   
 14. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Како најквалитетни ни се покажаа играчките од француската фирма Ecoiffier.
  -Не се кршат како кинеските играчки.
  -Направени се од квалитетен, нетоксичен материјал.
  -Му го задржуваат вниманието и после толку време.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На џунџуле и joy1 им се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.961
  Допаѓања:
  103.478
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема па ако постои префрлете ми го постов :)

  Значи сакам да најдам некаде нкз Скопјево , играчка или книга со звуци не е битно , но да е на македонски јазик,. Бев во Крш и Џамбо но немаше ништо од тоа што барам. Крајно сум изреволтирана од нашиве , во Карфур имаше играчки од Fisher price , knigi sо песнички нели со звук, азбукста , бројки , детето да научи имиња на животни , овошја , зеленчуци се тоа звучно но на албански јазик. Мислам немојте погрешно да ме сватите дека сакам да мешам политики или сл , немам таква намера туку сакам да кажам дека нашиве треба да превземат нешто и за нашиве деца, зашто да има на други јазици разни играчки а на македонски ништо ?? :devil:
  Ако знае некја мајка нешто каде на др место би можело да има звучни играчки на македонски јазик , нека пише :)
   
 16. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  64.662
  Пол:
  Женски
  ^Има книжара на плоштад мислам беше на Просветно Дело, таму имаше и книги и играчки за деца на македонски јазик, јас кога бев во Мк му купив еден куп на внук ми и сега татко ми кога беше за Мк исто од таму донесе книги за децава.
  Се наоѓа спроти фонтаната од таа страна некаде.
   
 17. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Коритсаки провери во Топер пред 2-3 недели на ќерками од таму и купував , добро памтам дека имаше баш ти какви што сакаш со звуци , имаш и со животни, бројки, букви како мали книги и ептен се интересни.
  Еве ти и каде можеш да ги најдеш во Скопје.
  http://toper.com.mk/index.php/lociraj-knizarnica/#
  од тие со звуци се овие.. http://toper.com.mk/catalogsearch/resul ... =-935&y=-8

  еве уште нешто од едукативните. http://toper.com.mk/toper-izdanija-1/edukativni.html
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.961
  Допаѓања:
  103.478
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам за одговорите, ги имам гледано овие книги но ми се чини дека само звуци од животни се слуша, а не некој и да ги кажува зборовите и на македонски како се кажуваат :?:
   
 19. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  И јас ги немам тие видено , сепак во топер или просветно дело да прашаш најубаво :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  мислам дека тоа е КУЛТУРА книжарницата

  http://www.kultura.com.mk/ListBooksforC ... splayName=