Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

 1. greenota

  greenota Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Мамички дали некаде сте виделе во Скопје играчка куче pug или bulldog ама да не е плишана? Ми треба за внук ми за на торта, не можам да најдам никаде ни на алиекспрес нема. Цената не е важна, а може да е преку интернет и од друг град/држава. Благодарам
   
 2. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.292
  Допаѓања:
  22.181
  Да не видел некој нешто со ликовиве од pj masks? На син ми му се омилени, ама не знам колку се популарни и дали има некои играчки со нив.
  201800008626.jpg
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 3. *цветче*

  *цветче* Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден во дуќан за играчки ги видов, 4-5 фигурички од јунациве во пакување. Незнам колку ти е од корист информацијава со оглед на тоа што продавницава не е во скопје, но успат ми е секој ден и можам деновиве да прашам/купам и да ти пратам по карго :D цената мислам не беше повеќе од 200мкд, фигурките беа отприлика по 5-6цм
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.292
  Допаѓања:
  22.181
  Супер. Пиши ми лп за кој град станува збор.
   
 5. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Не сум баш сигурна, ама мислам дека живееш во Скопје. Ако да, ги има на зелен пазар во оние продавничките за играчки, како фигури за на торта се, околу 350 ден. Баш во саботата ги видов :)
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  3.240
  Пол:
  Женски
  Мене ми треба нешто како пештера за диносауруси, ми бара внучето. Да не видел некој некаде? Во Џамбо барав немаше.
   
 7. sunshine96

  sunshine96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој каде би можела да најдам "опашка за сирена "?
   
 8. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Играчкава ја купив од Будва летово беше 10евра па дали има и кај нас ваква, пишува 6год+ и се управува со тоа што предните колца ротираат па ако видел некој нека ми пише каде внук ми збесна по неа, па сакам да му купам за роденден
  20190505_221044.jpg
   
 9. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.186
  Допаѓања:
  5.815
  Пол:
  Женски
  Може не баш иста, но со ликови од цртани филмови ( Спајдермен, Бетмен и сл. ) да видиш во Крш продавниците.
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  6.955
  Пол:
  Женски
  Luda kola se vika. Ima vo Dzambo, ama ne e so likovi. Nie imame plava.
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.397
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам играчка Штрк?
   
 12. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Nie imame pepa prsse od krs
   
 13. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  8.717
  На мисла сум да купиме трамболина. Вие што веќе имате да ми кажете дали е искористена играчка и каде може да се најдат по понормални цени?
   
 14. Magik

  Magik Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Здраво,дали знаете каде можам да најдам вакви коцки или од каде да ги порачам ии како одат во пакет ?
   

  Прикачени фајлови:

 15. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  12.202
  Пол:
  Женски
  Има во македонска книга види на инстаграм, праќаат по пошта околу 1000 ден
   
 16. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.608
  Допаѓања:
  29.364
  Пол:
  Женски
  https://quadroshop.de/collections/grossbaukaesten

  @danichap искуство со вакво нешто? @Minnie 1 можеби ти или твои пријатели овде? Некој друг?

  Во врска со стабилност и сигурност ме интересира бидејќи мојава љуби клетерн дефинитивно.
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.453
  Допаѓања:
  231.152
  Ги гледав за во игралната. Искуство немам, само читав многу позитивни рецензии. Мислам дека е супер.
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  26.211
  Пол:
  Женски
  И јас ги гледав скоро, ама немам
  Немам ни ја искуство,а ги гледав минатата недела во Реал или Кауфланд проспектите ги имаше. Исто се мислев да му земеме,ама во моментов немаме баш место за тоа,па покасно.
  Инаку и јас мислам дека би им било забавно
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  8.223
  Имаме ние. Незнам дали ќе биде искористена. Сега ја ставивме коа се стопли. Го пуштам по малку, не секој ден бидејќи ми кажаа дека ортопедски не била добра за мало дете. Ама тој ептен ја сака. Плус добра била за развивање моторика.
  Ние ја нарачавме од енци менци. Не е баш од најефтините ама треба да се внимава зашто коа баравме приметив дека поефтините не се толку стабилни, а всушност стабилноста е најбитна за трамболините. Нормално, кој би сакал дете да му се преврти со се трамболина. Големината зависи од личен избор. Коа зимавме ни обајснија дека да гледаме големина во зависност од тоа колку деца собира во исто време, и килажа. Оние најмалите се за 1 дете и мислам дека тоа не е практично.
  Нашата е околу 250цм дијаметар и издржлиот до 80-100кг. Не се сеќавам ептен точно, лани ја зимавме. 3 деца во неа би скокале комотно.
   
 20. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  6.272
  Пол:
  Женски

  Па искрено и јас така би нарачала. И јас сакам да поскокам. Што само деца.
  Ние повејќе се радуваме.
  Гледам и во андреј компани има. Сакам да нарачам за во двор кај мајка ми. Штета што немам двор...