1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

  1. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Ми треба малку помош, бидејќи не се разбирам многу. :) Сакам на внука ми да и купам нешто за на одмор, има скоро 3 годинки. Сакам некоја гума за пливање како овие [​IMG] [​IMG] или е мала за тоа :?: Играчки и кофички за песок има еден куп. Некој интересен предлог
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.896
    Пол:
    Женски

    Немој да и земеш ваква гума како на првата слика , таа е за деца околу 1 год , знам со сигурност зашто ќерка ми има 2 год и 4 м и кога ја ставив во гумата се превртуваше а и нозете не и влегуваат веќе :D дефинитивно гумата од втората слика
     
  3. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Фала ти :)
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.896
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Мајки, ви текнува на овие боенки? :D дали сте виделе уште да ги продаваат некаде? Имаа многу цртежи за боење внатре би сакала на ќерка ми да и купам :) па пишете каде можам да ги најдам :D
     
  5. mace4545

    mace4545 Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    3
    Има едни книги додека игра нешто како наљути се човече има копче
    и му кажува колку чекори да оди напред(играчкава за кога ке порасне малку :) )
     
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    ^ Моите деца имаат ваква играчка и многу си играат со неа. Копчето е всушност електронска коцка, наместо да вртат, стискаат. Игрите се интересни и различни, да не им се здосади цело време една иста.
     
  7. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Ако им купувате книги на децата, алал ви вера, секоја Чест.
    Имам 3 мали внуЧиња и гледам дека братуЧедите мои (нивните родители) секое излегување од дома мора несто ново да им купат. И така се науЧени децата, имаат милион играЧки и пак со нисто не си играат, нисто не им е интересно.
    Јас имав 1 кукла и едно плисано меЧе, сто ми бесе поклон од тетка ми, и со нив израснав. А колку игри се играа со нив ехеее.

    Сакам да казам оти подобро детето да има 2,3 играЧки и со нив да си бара занимација, така барем развива фантазија и не се разлигавува, а не милион играЧки и пак седи скиснато и Чека мајка му да го забавува оти не знае да се заигра.

    Ако имам деца некогас здравје, ке имаат многу малку играЧки и многу книги. И ке им Читам иЧ нема да ми е теско.
    Така мајка ми ме навлеЧе на Читањето и сум срекна сто запознав толку светови усте од мала. Сакам и моите деца да ја имаат истата срека и да ја имаат навиката за Читање.
     
    На SV1911, Twinkles, Ariel и 2 други им се допаѓа ова.
  8. imorena

    imorena Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.199
    Пол:
    Женски
    Дали знаете каде има и по која цена се продаваат ваквите сталажи за играчки?
     

    Прикачени фајлови:

    На joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  9. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Јас ги гледав овие полици во Лидл, баш се мислев дали да земам ама сопругот ме предомисли дека само трупаме ствари кои потоа не ги користиме, а баш ќе ни се најдеше за собирање на играчките, книгите, сложувалките. Негде околу 15-20 евра беа колку што се сеќавам.
     
    На imorena му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Девојки, дали некоја од вас има прожектор...се мислам дали да земам?
    Дали воопшто ќе разбира тоа што на плафонот ќе му се вртат и светкаат ѕвездички и месечинки?
     
  11. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски

    Ќе разбира зошто да не ама од кога ќе потпркни малку :lol: ,јас за син ми во тоа време имав од оние вртелешки со мечиња што се ставаат на креветче и што има и музика на нив,затоа што тогаш уште немаше прожектори. Па кога го оставав да спие му ги пуштав тие еден круг да свртат над него :lol: па после тоа одма си запиваше и тоа малтене му беше како некој ритуал пред секое заспивање дали денско или вечерно.А сега планирам и за ќерка ми да купам и тоа прожектор,ама тоа боже здравје на пролет кога ќе ја преместам во спална да спие.
     
  12. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Ќе разбира кога ќе биде околу 3-4м, до кај 7 ќе му биде интересно, после веќе ништо не ги интересира, посебно не кога почнуваат да одат :(
     
  13. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Aaaaa kako ne gi interesira :lol: .......gi interesira da otvaraat fioki, shkavcinja, vrata ako uspeat da dokacat kvaka, gi interesira se da izvadat od fioki i da rasfrlaat, da lupaat so tengjerinja, da se kacuvaat po krevet i da skokat, pentarenje po stolcinja i fotelji i sl. gjavolshtini :devil: :D ...mali nashi palavkovci :inlove:
     
    На Twinkles, danielka0507, Markusa2 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Жива вистина :D
     
  15. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Јас имам, знаеш кога беше мала тоа ја занимаваше и несакаше да заспие а кога подпорасна сака да ја јаде машината и ако може тоа светлото да го гледа од 5 мм така сака. Тогаш јас морам да и го земам и се плаче се рика. Искрено ние некој ќар не видовме од него ама секое дете е различно па ако ти е многу мерак (пошто скапички се) купи си.
    Туку јас сакам да и земам од оние масички со ногарки што се вадат и што има за стискање на нив learning table

    Некој да сподели искуства?
     

    Прикачени фајлови:

    • 41FBZABAVVL.jpg
      41FBZABAVVL.jpg
      Големина на фајлот:
      30,4 KB
      Прегледи:
      547
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Каде да најдам играчка ама за на количка, не за на креветче.
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ги имаш во Џамбо, Крш, Анжи...
     
  18. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Можеби веќе си нашла, ама сега го видов мислеето.
    Уште ги има, јас ги најдов во една маалска книжарница. Мислам дека се викаат Четири годишни времиња. На син му му требаше кога беше прво одделение. Со оглед на тоа што во многу училишта ја бараат, верувам дека може да се најде на многу места.
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Во jumvo видов ама само пластични.
    Ме интересира по колку се движат со платнени играчки
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.896
    Пол:
    Женски

    Да ја најдов во просветно дело :)