Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

 1. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  21.233
  Каде можам да најдам од оние ѕвонцине за на тераса обично што се ставаат и кога дува ветер што ѕвонат? Во џамбо видов само дрвени, а никаде на друго место не најдов. Син ми ги обожава сакам да му земам.
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.968
  Пол:
  Женски
  Јас имам купено многу одамна од sewa , кинеска продавница карши тренд а дали уште постои продавницата не знам. Го тргнав зошто кога дува ветер а дува кај нас, на висок сптшрат сум некако језиво ми беше.
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  21.233
  Барав Sewa на плоштад ама изгледа преместени се. Мене не ми треба за на тераса туку за дома за ѕверчево мое да ги тропа. Кај стрина му на гости висат во дневна и не сака да се тргне од нив. Живи радости е.
   
 4. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.968
  Пол:
  Женски
  Да не има таква продавница на ул.македонија некаде? Скоро секој ден поминувам од таму ама ич не сум заприметила.
   
 5. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  21.233
  Слабо се движам натаму, ако случајни приметиш информирај ме.
   
  На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.089
  Допаѓања:
  19.463
  Пол:
  Женски
  Sewa има на ул. Македонија, веднаш до куќата на Мајка Тереза т.е спроти Мекиците од Стража.
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  21.233
  Фала An-na
   
 8. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.050
  Допаѓања:
  20.360
  Пол:
  Женски
  Мамички каде можам да најдам од гумените подлоги што се наставуваат,како на сликава, ама ми треба поголема димензија да се, некаде прочитав има 60x60.
  Какво е вашето мислење за нив. Едно време читав лоши коменари (демек биле канцерогени). И како ги одржувате ако ги има некој? lo-1117-komplet-510x510.jpg
   
 9. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.089
  Допаѓања:
  19.463
  Пол:
  Женски
  Јас имам вакви. Ги купив од Бисер од една продавничка од страната на катната гаража.
  Јас ги одржувам со влажни марамици. Ги пребришувам секојдневно, по неколку пати.
   
 10. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Каде во Скопје можам да најдам играчки Маша и Медо?
   
 11. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.633
  Пол:
  Женски
  Ima vo jambo,pred 2nedeli bev da kupam poklon na kerkickata na edna prijatelka i gi vidov ama neznam koja cena bea,jas i zemav rance so masa i medo pliseno preubavo 480den mislam deka bese
   
  На auroraa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.869
  Vo krsh i veke vo sekoja pogolema prodavnica za igracki
   
 13. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.633
  Пол:
  Женски
  Devojki predlozete mi podarok za pet godisno devojce ama da bide nekoja igracka da ne e obleka,jas imam masko dete i poima nemam devojcinjata na taa vozrast sto sakaat
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.328
  Допаѓања:
  239.723
  Пол:
  Женски
  Мини кујна,во џамбо има убави правосмукалки,перални (детски),пегли..
  Кукли,барбики,боенки,слагалици,детски сет за шминки.
   
  На mimi**** му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.952
  Допаѓања:
  19.969
  Пол:
  Женски
  Поголемиот син ги искрши сите негови играчки. Само една кола е како што треба. Имаше и еден куп други коли и коцки, ама сите ги искрши. Ништо не знае да чува. Помалиот син уште нема играчки. Рано е да му купуваме, затоа што уште не разбира.
   
 16. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  22.301
  Мислев дека со играчките е најлесно... истури ги на подот и остајго детето да игра. Ама не било така, требало да го научиш детето да ги сака играчките, па дури и да го научиш да игра. Играчките треба да се прилагодени и спрема возраста (а јас мислев мечиња еден куп и детето си игра). Многу мајки кажале дека нивните деца не играат со играчки, јас сфатив дека и во оваа област на родителството треба вложување труд.
  До скоро единствени играчки која ја занимаваа ќерка ми беа музичките играчки (кога имаше од 9 до 13 месеци). Претходно играше со тропкалки. Сега веќе е голема (18 месеци) и можам да кажам дека дури сега научи да ги игра. Море играм и јас со неа, е тогаш е најсреќна. Најновата играчка е бебето Ана (измислено име) па го нишка демек го заспива, па го бајнеме во вода, имитираме менување пелени и го возиме во количка. Им се радува и на некои играчки од цртаните, купивме Пепа Прасе и понекогаш е глодалка за заби, важно и го одзема вниманието на некое време. Сака и сликовници, купивме со животни и интересна е кога покажува кое животно како прави, се занимава додека ги разгледува. Најчесто во разгелдувањето на сликовниците учевстувам и јас па ем се подучуваме по нешто,ем се занимаваме. Имаме и повеќе топки, ги мава низ собата и трча по нив. Многу се радува и на балони, ама со нив не знае сама да игра па морам јас да учествувам во играта.
  Има и мечиња многу, ама воопшто не и се занимливи.. Обожава да растура фиоки, ама на тоа се лути мама и таа игра е строго забранета (освен кога ја чува тато или мама прави ручек).

  Освен со играчки играме и Балонот се надува, Ринга ринга раја, Глава рамена колена стопала, Штом си среќен, Едно мало прсте... Обожава песнички и дефинитивно лаптопот и е омилена играчка.
   
  На galapce, Sky-butterfly, zuto и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Вини-пу

  Вини-пу Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Мамички а како го одржувате играчките? Плишаните ги перам а пластичните? Бриши мијај ми се смачи... коцки триста чуда дури да ги префатам замина денот... Се думам да ги ставам во машина за алишта на 40.
   
 18. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.328
  Допаѓања:
  239.723
  Пол:
  Женски
  Со Плишани играчки не игра ич.Еднаш месецот ги пуштам во машина тие неколку што ги има и толку.А други играчки искрено јас не стерилизрам.Особено не секоја ситница.Кога беше помала и ставаше се во уста гумените ги миев под млаз вода пред да игра и толку.Сега после секое играње на земја рачињата темелно и ги мијам само.Останатото се враќа во корпата со играчки или на рафт во соба.
  Немам време за секоја сликовница,мече,куче,пластична играчка секојдневно да ги премивам :)
   
  На Miss.Sweet и Kitten им се допаѓа ова.
 19. mami blue

  mami blue Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.964
  Пол:
  Женски
  Posto i vtorovo mi e zensko, a prvoto bese i se uste e vnimatelna i grizliva okolu igrackite, malovo site igracki gi nasledi od dada i.e sega kolku i da ima igracki okolu nea povekje zaintetesirana e za tehnikata:), daljinska, mobilni..vo faza e na se stavanje vo usta pa si igra so tropalni , gumeni igracki, pa namerno gi frla za da gi sobiram.gi mijam i jas so topla voda cesto zaradi sto stava se vo usta
   
 20. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  22.968
  Пол:
  Женски
  otkako e pogolem ne mu gi mijam tolku cesto bidejki ne stava se vo usta kako porano...odvreme navreme znam da gi pustam vo masina za sadovi na brza programa da gi pomini no toa e ednas na 2meseci.. Plisanite standard vo masina za alishta