Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

 1. Вини-пу

  Вини-пу Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Aма јас немам за садови :( затоа мислев да ги ставам во таа за алишта... И јас не ги мијам толку често ама одвреме на време мора нели.... веќе се извалкани..
  Проблем ми се коцките... нели се со шуплини и не може убаво да се измијаат :|
   
 2. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  22.301
  @victoria Кај ти текна тоа со садоперачката! Супер идеа, не сум се сетила досега ама дефинитвно уште вечер ќе ја применам идејата.
  Инаку досега ги миев на доста примитивен начин, во коритото полнев вода и таму ги миев пластичните и гумените, додека плишаните во машина.
  Понекгаш набрзинка под млаз вода или со влазните марамчиња Глос... и така.
  Но ова со садоперачката е екстра идеа, обавезно ќе применам.
   
  На zuto и victoria им се допаѓа ова.
 3. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  22.968
  Пол:
  Женски
  @snegulkata во ова лудо и брзо време мора да ни текнуваат начини да имаме повеќе време за дечињата:)Јас инаку ја пуштам без таблета, само водичка да ги помине.
   
  На snegulkata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Вини-пу

  Вини-пу Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Мамички јас ги пуштив во машина за алишта на кратка програма без центрифуга завиткани во навлака за перница. Светнаа :) им турив и малку прашак.
   
  На Пчела и Kitten им се допаѓа ова.
 5. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој кај можам да најдам вакви коли за деца и која им е цената ? Akumolatorna_kola_Mercedes-Benz_SLK_(81200)_chevena-700x700.jpg
   
 6. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  21.233
  Имаш во секоја поголема продавница за детска опрема и играчки. Ние земавме џип на акумулатор од Куманово. Цената им е отприлика од 5000-6000 денари па нагоре мислам.
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Фала ти :)
   
 8. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.050
  Допаѓања:
  20.360
  Пол:
  Женски
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.929
  Допаѓања:
  118.552
  Пол:
  Женски
  Играчките на Ecoiffier ми се едни од подобрите играчки, направени од солидна, нештетна пластика, тешко се деформираат и кршат, без остри рабови. Ако сакаш да ги земеш, не размислувај два пати, имам многу позитивно искуство баш со играчки на истава фирма. Синко доби подарок цела композиција воз и шини за вториот роденден, и ден денес игра со нив, исти се ко првиот ден.
   
  На irena.1, joy1, azelea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.050
  Допаѓања:
  20.360
  Пол:
  Женски
  Фала многу. Купив купон, па после ќе ги земеме. Ќе ви пишам какви се.:)
   
 11. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.926
  Допаѓања:
  9.260
  Ајде кажи и јас да си купам :)
   
 12. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.089
  Допаѓања:
  19.464
  Пол:
  Женски
  А каде се продаваат коцкиве на Ecoiffier? Во потрага сум по убави коцки, па штом ги фалите да ги разгледам.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.420
  Допаѓања:
  170.011
  Пол:
  Женски
  Кинетички песок. Бар така мислам се вика :^)
  Има некоја...ќе си направам беља ако купам за по дома? Сигурно има по големиве продавници кај нас ама се двоумам...
   
 14. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам ваква масичка со столчиња download.jpg
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Еве нешто слично, од Дексико.
  [​IMG]
   
  На pharmacy и joy1 им се допаѓа ова.
 16. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  мајки каде да ја најдам фигурата Нуки од песните Нуки? hqdefault (1).jpg
   
 17. *цветче*

  *цветче* Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  За роденден ни ја донесоа, голема околу 60 цм, плишана фигура нуки. Ја свири и песната нуки. Леле мајко се скина од плачење мојов. И ден денес, после три месеци несмеам да ја пуштам, бега од соба и вриска. Ја чуваме зад купот други мечиња :D незнам зошто, на компјутер ги гледал отсекогаш. (facepalm) инаку на етикетата пишуваше џамбо, ама мислам од грчкото дека е.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  БИДЕЈЌИ НЕ ЈА САКА НУКИ НУКИ ДАЛИ ЌЕ САКАШ ДА МИ ЈА ПРОДАДЕШ ИГРАКАТА? на секое можно место за играчки ја барам овие недели ама ја нема во Македонја, само во Солун во Грчка. Те замолувам. Пиши ми.
   
 19. *цветче*

  *цветче* Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Играчката му е подарок од една наша мила тета, со многу љубов му ги избира подароците и не би можела да ја продадам. Ќе почне да разбира, ќе игра со неа. Но со задоволство би ти купила ако сретнам негде низ дуќниве или ако отидам до солун.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  ти благодарам.дали овој месец си во план да одиш?