1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
  2. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Preskapo e i za mene. :) . Taa go dobi na podarok od kumovite za krstevkata.. Imase od prvoto dete mnogu obleka i koga ja prasaa za podarok do kaj nekoja suma si go zede... Inaku i se vozi, deteto sedi na nego, golemo e.. Ne e malo kako klasicna igracka
     
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Za tie pari, ako gi imam, ke zemam kola na akumulator za da go vozam nadvor....sepak e skapo, ama ko go dobila na poklon - ima baagi imasni kumoj :)
     
    На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.601
    Пол:
    Женски
    Колите на акумулатор се околу 7-9000 денари :)
    Бар ние нашата толку ја купивме
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Едно прашање, дали овие трицикли се до 25 кг навистина зошто многу ми се виде тоа, 25 кг може да е и детенце од 5-6 годинки? 17362656_1075923689218450_6847018948494260516_n.jpg
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Може, ама зависи од конституцијата. Мислам дека ако издржуваат поголема тежина ќе бидат постабилни за детето.
    Исто, ми се чини од сликава како да е метална конструкција, што е уште еден плус.
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  7. alana

    alana Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.335
    Пол:
    Женски
    Каде можам да најдам домино коцки со сликички наместо обичните со точки?
     
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.601
    Пол:
    Женски
    На victoria и An-na им се допаѓа ова.
  10. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    види во книжара, јеп, демек за едукација се па во книжари ги има. или во џамбо веро види можно е да има таму
     
    На alana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
    @Kitten тебе ќе те прашам бидејќи ни се врснички девојчињава. Дали е погоден за нивна возраст? Интересен ли е? Лесен за користење? Го користите ли?
    И ние се мислиме за тротинет, па не знаеме дали ваков или од оние покласичните што се да земеме.
     
  12. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Извини што ќе се убацам неповикана:$
    Ако не грешам и синми е +- со вашите женски.Ние во септември 3 ќе полниме.
    Ваков тротинет,со две тркала напред,почна да вози со 2+2 м.Го совлада за 2 дена.Многу е добар пред се за баланс,одржување рамнотежа,совладување на тие техники...еве веќе еден месец шишка на точак со помошни а гледајќи ги во парк другите на негова возраст,како да е чекор напред.Мислам дека се е благодарение на тротинетот.
    П.С.Не се мисли воопшто.Ако си во можност купи си во Декатлон.Кај нас се поскапи,а со послаб квалитет.И велосипед без педали,тие за баланс,е исто "паметна играчка".
     
    На Kitten, irena.1, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
    Фала ти.
    А која цена се отприлика кај нас и каде ги има? Јас само на нет сум ги гледала.
    Се надевам дека ова ќе и биде интересно. Трициклот ни е за украс купен :^)
     
  14. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Ги има од Пластичарска,Џамбо,продавници за играчки(Бисер),Интерспорт,Маша и медо,па надаље...цени од 1.000-5.000.Значи,има и квалитет и "квалитет".
    Со оглед на тоа,јас не би ризикувала,пред се треба да се има на ум безнедноста на детето...сум била сведок возејќи им откажува тркало,"воланот" на пластичните,поевтините.
    Ако ме прашаш за кај нас,јас би купила од Интерспорт.Таму знам беа +-4.000-5.000.Шарени,џиџани...поевтина варијанта ти е Декатлон.
    Ние пред една година го плативме мислам 30-40 евра,во Словенија.
    @mariz зимава знам купи од бугарскиот,може да каже колку го платила.
    Во основа е црн и си бираш боја на основата на која се гази.Имаше дреч розеви,портокалови,праз зелени,жолти...Сега можеби има и повеќе избор.Ѕирни на нивната веб страна.
    Еве го нашиот... 1499374432584.jpg
     
    Последна измена: 6 јули 2017
    На An-na и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  15. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Син ми е точно две години. Ама како уште да не го сфака. Го турка, го мкне, седнува на него, ама како да не му е уште дораснат, не му текнува како треба, иако повеке пати се трудам да му објаснам. Бар јас така го осекам. Како уште да е малечко за ваква работа. Вие како почнавте да учите со сседиштето или без него ?
    @An-na овој е од локо кроко.
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Супер што ме прозва,таман да се доискажам;)...нашиот нема такво.Во случајов,токму тоа седиштето им прави збунка.Ова од искуство на мајки од парк:Dги наведува да седнат,а во основа тротинет,нели, се вози стоејќи.
    Сигурно има опција да се извади.Да сум на твое место,би го извадила.Верувам,тогаш ќе му текне како треба.Еднаш,двапати ќе падне малкуцка,ама така растат;)...
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    30 и нешто лева, на попуст беше :)
    До скоро не го возеше, а сега се тепаат со комшичево за него, па сега се токмат и на неа да и купат хахаха
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Погоден е, за почеток со седиштево па откако ќе го совлада се трга седиштето и може да го бутка како прав тротинет. Мене ептен ми направи мерак, а стариот трицикл фаќаше и остана да фаќа прашина :D
    Веќе @PUPICA убаво ти објаснила и за точачињата без педали, и тие се идеални за нивна возраст, не мора да вртат педали, полесно е што се буткаат и тренираат рамнотежа. Ги имам видено и во едно локално продавниче за играчки, 750 беа.
    А ова тротинетче не е повеќе од 1500, а кога се бутка оди прелесно и не се ни слуша, тркалцата се феноменални.
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  19. alana

    alana Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.335
    Пол:
    Женски
    Ирена што изработува малиот од пластелин? И немам дадено досега на мојава...па ме интересира со што да почнеме.
     
  20. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Најчесто вади форми со калапчиња за колачи. Се заборава по цел саат. Го плеска пластелинот и вади форма. Некогаш ме тера броевите да ги правиме. Ама тоа заедно кога играме.
    Во принцип обожава да гледа клипчиња на јутуб како работат со пластелин, па така започна се. Од таму ги научи бројките и боите.
     
    Последна измена од модератор: 10 јули 2017