Играчки

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 3 декември 2010.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
 2. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  23.594
  Пол:
  Женски
  Preskapo e i za mene. :) . Taa go dobi na podarok od kumovite za krstevkata.. Imase od prvoto dete mnogu obleka i koga ja prasaa za podarok do kaj nekoja suma si go zede... Inaku i se vozi, deteto sedi na nego, golemo e.. Ne e malo kako klasicna igracka
   
 3. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
  Za tie pari, ako gi imam, ke zemam kola na akumulator za da go vozam nadvor....sepak e skapo, ama ko go dobila na poklon - ima baagi imasni kumoj :)
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.391
  Допаѓања:
  241.658
  Пол:
  Женски
  Колите на акумулатор се околу 7-9000 денари :)
  Бар ние нашата толку ја купивме
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Едно прашање, дали овие трицикли се до 25 кг навистина зошто многу ми се виде тоа, 25 кг може да е и детенце од 5-6 годинки? 17362656_1075923689218450_6847018948494260516_n.jpg
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.153
  Допаѓања:
  123.997
  Пол:
  Женски
  Може, ама зависи од конституцијата. Мислам дека ако издржуваат поголема тежина ќе бидат постабилни за детето.
  Исто, ми се чини од сликава како да е метална конструкција, што е уште еден плус.
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.319
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам домино коцки со сликички наместо обичните со точки?
   
 8. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  21.398
  Пол:
  Женски
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.391
  Допаѓања:
  241.658
  Пол:
  Женски
  На victoria и An-na им се допаѓа ова.
 10. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
  види во книжара, јеп, демек за едукација се па во книжари ги има. или во џамбо веро види можно е да има таму
   
  На alana му/ѝ се допаѓа ова.
 11. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  21.398
  Пол:
  Женски
  @Kitten тебе ќе те прашам бидејќи ни се врснички девојчињава. Дали е погоден за нивна возраст? Интересен ли е? Лесен за користење? Го користите ли?
  И ние се мислиме за тротинет, па не знаеме дали ваков или од оние покласичните што се да земеме.
   
 12. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  81.142
  Пол:
  Женски
  Извини што ќе се убацам неповикана:$
  Ако не грешам и синми е +- со вашите женски.Ние во септември 3 ќе полниме.
  Ваков тротинет,со две тркала напред,почна да вози со 2+2 м.Го совлада за 2 дена.Многу е добар пред се за баланс,одржување рамнотежа,совладување на тие техники...еве веќе еден месец шишка на точак со помошни а гледајќи ги во парк другите на негова возраст,како да е чекор напред.Мислам дека се е благодарение на тротинетот.
  П.С.Не се мисли воопшто.Ако си во можност купи си во Декатлон.Кај нас се поскапи,а со послаб квалитет.И велосипед без педали,тие за баланс,е исто "паметна играчка".
   
  На Kitten, irena.1, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  21.398
  Пол:
  Женски
  Фала ти.
  А која цена се отприлика кај нас и каде ги има? Јас само на нет сум ги гледала.
  Се надевам дека ова ќе и биде интересно. Трициклот ни е за украс купен :^)
   
 14. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  81.142
  Пол:
  Женски
  Ги има од Пластичарска,Џамбо,продавници за играчки(Бисер),Интерспорт,Маша и медо,па надаље...цени од 1.000-5.000.Значи,има и квалитет и "квалитет".
  Со оглед на тоа,јас не би ризикувала,пред се треба да се има на ум безнедноста на детето...сум била сведок возејќи им откажува тркало,"воланот" на пластичните,поевтините.
  Ако ме прашаш за кај нас,јас би купила од Интерспорт.Таму знам беа +-4.000-5.000.Шарени,џиџани...поевтина варијанта ти е Декатлон.
  Ние пред една година го плативме мислам 30-40 евра,во Словенија.
  @mariz зимава знам купи од бугарскиот,може да каже колку го платила.
  Во основа е црн и си бираш боја на основата на која се гази.Имаше дреч розеви,портокалови,праз зелени,жолти...Сега можеби има и повеќе избор.Ѕирни на нивната веб страна.
  Еве го нашиот... 1499374432584.jpg
   
  Последна измена: 6 јули 2017
  На An-na и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 15. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.067
  Допаѓања:
  20.472
  Пол:
  Женски
  Син ми е точно две години. Ама како уште да не го сфака. Го турка, го мкне, седнува на него, ама како да не му е уште дораснат, не му текнува како треба, иако повеке пати се трудам да му објаснам. Бар јас така го осекам. Како уште да е малечко за ваква работа. Вие како почнавте да учите со сседиштето или без него ?
  @An-na овој е од локо кроко.
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  81.142
  Пол:
  Женски
  Супер што ме прозва,таман да се доискажам;)...нашиот нема такво.Во случајов,токму тоа седиштето им прави збунка.Ова од искуство на мајки од парк:Dги наведува да седнат,а во основа тротинет,нели, се вози стоејќи.
  Сигурно има опција да се извади.Да сум на твое место,би го извадила.Верувам,тогаш ќе му текне како треба.Еднаш,двапати ќе падне малкуцка,ама така растат;)...
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.946
  Допаѓања:
  63.269
  Пол:
  Женски
  30 и нешто лева, на попуст беше :)
  До скоро не го возеше, а сега се тепаат со комшичево за него, па сега се токмат и на неа да и купат хахаха
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.826
  Допаѓања:
  36.594
  Пол:
  Женски
  Погоден е, за почеток со седиштево па откако ќе го совлада се трга седиштето и може да го бутка како прав тротинет. Мене ептен ми направи мерак, а стариот трицикл фаќаше и остана да фаќа прашина :D
  Веќе @PUPICA убаво ти објаснила и за точачињата без педали, и тие се идеални за нивна возраст, не мора да вртат педали, полесно е што се буткаат и тренираат рамнотежа. Ги имам видено и во едно локално продавниче за играчки, 750 беа.
  А ова тротинетче не е повеќе од 1500, а кога се бутка оди прелесно и не се ни слуша, тркалцата се феноменални.
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 19. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.319
  Пол:
  Женски
  Ирена што изработува малиот од пластелин? И немам дадено досега на мојава...па ме интересира со што да почнеме.
   
 20. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.067
  Допаѓања:
  20.472
  Пол:
  Женски
  Најчесто вади форми со калапчиња за колачи. Се заборава по цел саат. Го плеска пластелинот и вади форма. Некогаш ме тера броевите да ги правиме. Ама тоа заедно кога играме.
  Во принцип обожава да гледа клипчиња на јутуб како работат со пластелин, па така започна се. Од таму ги научи бројките и боите.
   
  Последна измена од модератор: 10 јули 2017