1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играње видео игри

Дискусија во 'Дом' започната од прити грл, 4 март 2017.

 1. прити грл

  прити грл Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Играјте San Andreas Multiplayer и симулирајте реален живот потребни се играчи од понежниот пол :)

  Dream World RPG Macedonia

  Web: www.dw-game.info
  Adress: 178.63.80.210 :7783
  Промо Видео:
  DreamWorld Trailer:

  Админ и ГејмМастер Тим
  На серверот се присутни Админи и ГејмМастери кои се грижат за безбедност на играчите.Доколку
  сте почетник со командата /pocetnik можети да повикате GameMaster,кој веднаш ке дојде и ке
  ви помогне. Админ Тимот се грижи за RolePlay прекршоци,и воведување ред и мир на серверот.

  Регистрација и Логирање

  Регистрација и Логирање е во диалог.Пред да почнете со игра,ви следуваат Roleplay
  Туторијал,кој треба внимателно да го следите.По туторијалот ви следат RP Прашања за
  одговарање.
  http://imgur.com/ZTXTADo
  http://imgur.com/8CQVak7
  http://imgur.com/onoFieJ
  http://imgur.com/IK3UAsA

  E-Mail
  На серверот е достапна и E-Mail,која при регистрација ја внесувате,со која ке можете преку
  UCP да си го повратете вашиот профил,доколку ја заборавите вашата лозинка,или дојде до
  пробивање.
  http://imgur.com/nmAl3WC

  Level Систем
  На секоја минута добивате по 1 exp, а за време на Викендот(Сабота и Недела) по по 2 ехп. На
  TextDraw-от ви се дадени моментални еxp поени а донего колку ви требаат за да покачете
  левел.Со зголемување на левел,потребните поени се зголемуваат.
  http://imgur.com/AlCX0fD

  Spawn место
  Spawn место е во долниот дел на Лос Сантос кај железничката станица. Со командата /spawnchange може да изберете да се раѓате на тоа место. Исто така тука можете да
  изнајмувате мотор и велосипед.
  http://imgur.com/HHTihHG
  http://imgur.com/dnNvrJa

  Имот
  Од имот може да поседувате куќа, стан,викендица,зграда,канцеларија, две фирми, бизнис,
  автомобил,мотор,летало и брод.

  Куќа
  Насекаде низ Лос Сантос има куќи. Куќи кои не се купени се обележани со зелена куќа на мапа,
  а тие што се купено се обележани со црвена куќа.Има три вида на куќи,големи мали и средни.
  http://imgur.com/EJzNhqw

  Канцеларија
  Со донирање може да купете и ваша приватна канцеларија
  http://imgur.com/Yn8bHeE

  Викендици
  Во Околните места до големите градови се наоѓаат викендици.
  http://imgur.com/Avn4wBi

  Стан
  Насекаде низ Лос Сантос има станови. Станови се обележани со жолти кругови на мапа,ги има од
  повеќе вида.
  http://imgur.com/G6MaStR

  Фирма
  Насекаде низ Лос Сантос има фирми. Фирмите кои не се купени се обележани со зелен долар на
  мапа, а тие што се купени се обележани со црвен долар. Можете да поседувате две фирми.
  http://imgur.com/517Tu6T

  Фабрика
  Низ серверот сега се достапни и фабрики.Тие работата на продукти односно потребно е да
  ставате продукти за да имате заработка.
  http://imgur.com/Slykn45

  Бизниси
  Насекаде низ Лос Сантос има бизниси. Бизнисите се означени со црвен долар на мапа, исто така
  има и Трафики и Фастфоод-ови поставени на сервер.
  http://imgur.com/aDfNfym
  http://imgur.com/B9rVExK
  http://imgur.com/Yr1l1QV

  Поседување Возила
  Без донирани слотови,можете да поседувате едно возило од секој вид.
  Еден мотор,еден автомобил,едно летало,еден брод.
  Купувањето се врши преку дијалог,а тоа изгледа вака:
  http://i.imgur.com/PtvbUb8.jpg

  Гориво Систем
  На серверот е достапен и гориво систем.
  Ова значи дека вашиот резервоар се празни,а вие на бензинска пупма може да го
  наполните.Бензински Пумпи има насекаде во Los Santos.
  http://imgur.com/KUUXb8V

  Болнички Третман
  Доколку некој ве убие,вие добивате диалог "Umri" или "Povikaj".
  Со притискање на повикај вашиот карактер останува да чека да дојде брза помош да биде
  спасен.
  Со "Umri" вашиот карактер оди во болница,каде што лежи 3 минути.
  http://i.imgur.com/j6mKpQa.png

  Огранизации
  На серверот постојат 14 вида на организации во кои можете да членувате
  Полиција,Македонско Биро за Истражување,Армија на Република Македонија,Болница,Влада,Такси
  Grove Street Family,Los Santos Gang,Ballas Gang,Моторџии Red Dragons,La Cosa Nostra,Yakuza,Hitman

  Донатор Панел
  Доколку сакате,можете да донирате во банка на сметка на Owner,со тоа што ке добиете Донатор

  Поени.
  Во донатор панел може да изберете што сакате да земете со поените кои ги имате.
  http://imgur.com/SellhzU

  User Control Panel (UCP)
  На Веб Сајтот сега е достапен и UCP,во кој можете да ги погледнете членовите на
  организациите,лидерите и админ тимот.
  Преку UCP исто така можете да ја видите вашата Лична Карта ingame.
  http://www.dw-game.info/login.php

  Live Map
  Преку Live мапата можете да ги погледнете сите викендицит,фирми,бизниси,фабрики,куќи.
  Можете да погледнете кои се купени,кои се на продажба а и некои кои се на rent.
  http://dw-game.info/mapa/index.php

  Работа Систем
  Доколку сте почетник,најмногу заработувачка ке имате доколку работите некои од овие работи.
  На серверот се достапни голем број на можности за работа како што се

  Чистач на улици
  Возач на такси
  Жито
  Банкар
  Косач на трева
  Дрвар
  Јаболкар
  Рудар
  Комуналец
  Механичар
  Дилер на оружје
  Дилер на возила

  Познати Локации
  На серверот има многу познати места,како што се:
  Кафичи,Острови,Музеи,Дискотеки,Познати 24/7 Маркети,Фризерски Салони,Огласници и Обложувалници.

  Банка Систем
  Двете банки на серверот во овозможуваат најдобра заштита на вашите пари.
  Имате можности за проверување на сметка,ставање и земање на пари,а исто така и купување на кредитна картичка.Покрај банките постојат и банкомати кои ги има насекаде во Los Santos
  http://imgur.com/f4XwhCX

  Повеќе Помош
  Повеќе помош можете да пронајдете со пишување /help на серверот,каде што ке ви се отвори диалог во кој ке можете да изберете од кој вид ви треба помош,и командите ке ви излезат.
  http://i.imgur.com/lAUHa34.png
   
 2. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.452
  Пол:
  Женски
  Здраво некој да каже како може да а инстлирам гта а на македонски фала однапред