1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играње во дискотека

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marick14, 25 март 2016.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Гледам сегашнава генерација дека ретко игра во диско.
  Јас ретко идам во дискотеки од разни причини. Но во месецот сигурно 2-3 пати ќе отидам и гледам сите дремат, стојат здрвени, нема некоја атмосфера, почнува се почесто да има алфа-мажјаци. Не е само Скопје туку и во другите градови. Зошто пак не е како порано? :(

  Порано немало во дискотека некој што не играл. Од што ми кажувале постарава генерација. А сега само дремат, манијачат и меркаат со eye contact. Некако тапа ми е и тоа е едната причина што не одам во диско толку често.
   
  На LaraSolare, marijaz, Читател и 6 други им се допаѓа ова.
 2. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.202
  Допаѓања:
  13.851
  Пол:
  Женски
  Ти да не слушаш Сити радио моментално?,,,,истиов муабет го прават.
   
  На MilaP и rose60 им се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Не не. Каков Сити Радио во Гевгелија да пуштам.
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.914
  Допаѓања:
  75.431
  Пол:
  Женски
  Во право си, сите сега со пијачките во рака и мрдаат по малку. Има некаде се игра, зависи од музиката, но воглавно стварно само си стојат. Не знам, нешто ете се сменило.
   
  На crazylady, Deemy и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 5. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  11.336
  Пол:
  Машки
  Пoстaрaтa генерација( aкo мoже вo тaa дa се стaвaм 35г.) ти пoтврдувaм декa игрaше пo дискотеки
   
  На crazylady, zhap4e, Kitten и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Лоша генерација сме ние. Не смени технологијава. (facepalm)

  Повеќе се пие отколку што се игра. Јас сакам луѓе што убаво играат и се дивам кога некој/а убаво ќе игра во дискотека.
   
  На Читател, Dust, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 7. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  3.379
  Највеќе кога сум начукан.
   
  На MissAlena, Sanjichka007, sugarlips и 12 други им се допаѓа ова.
 8. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Zatoa site pijanici ke stanat... :rofl::D:D
  Se shalam, i jas sum od gevgelija, i mozam da kazam deka bukvalno koga ke vlezam vo nekoj kafic/diskoteka, site stojat okolu nivnata masa,pijackata vo raka i ne mrdaat...mislish betonirani se be daaaa..... i jas spagjam vo mladive,20god sum, no mnogu mi e glupo "raspolozenieto" 8) sum izlegla u diskoteka i ke stojam ko stub (facepalm)..sekakoo:D dodeka se smestime kade kako posem pocnuva igraenjeto...pa ne za drugo i te gledaat cudno mislis mecki na glavata ti igraat -.-' ali toa lesno se igborira :D
  I da i ova e edna pricina zosto i jas mnogu ne se dvizam po kaficive/diskotekive.
  I alal da im je na povozrasnite so bile u vremeto koga igraenjeto vo diskoteki ne bilo cudno :party:
   
  На Marossa, crazylady, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Ја си џускам за вас не знам... :)
   
  На crazylady, zhap4e, wanderlust и 2 други им се допаѓа ова.
 10. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Во шестто правев добар денс на шипките во Вулкан. Сега не сум толку ватрена јер остарена, ама... :)
   
  На Elena69221, Sanjichka007, Victorian и 15 други им се допаѓа ова.
 11. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  3.379
  пак искачаш во Вулкан.
   
  На Читател, Sanjichka007, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Ako si 93ta sum te djuskal na separinjata ... mothafucka bev epten:)
   
  На Sanjichka007, blackwave, Oscar Lady и 5 други им се допаѓа ова.
 13. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  3.379
  Јас пиев џус на шанкот. Не знам кој е поголем мадафака сега, а.
   
  На Читател, Sanjichka007, blackwave и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Ja nadvor piev trilitarka socijalka i posle gi fakjav u klinch na separinjata - desno , koa gledash od shankot prema shipkite ili drugiot vlez. Na toa mesto isto taka koa djuskav na Prodigy - Smack my Bitch ; krshev nosevi , poshto se mrdav kako izbudalen .. epten me vozeshe muzikata poshto beshe hardcore.
  Vo toj klub napraviv znachitelna brojka na muvanja i na iskustvo. :)
   
  На blackwave, zhap4e и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 15. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  47.725
  Пол:
  Женски
  200w.gif Јас кога бев последен пат во диско,пред месец дена,сe изнаиграв и сe изнаскокав.
  Може дека со моиве 35 сум од прошлиот век.
   
  На sugarlips, Espadrila, blackwave и 16 други им се допаѓа ова.
 16. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Сакаш ферка на тверка? Мадафакеру? 8)
   
  На Sanjichka007, blackwave, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.549
  Допаѓања:
  249.982
  Пол:
  Женски
  @ph.orhideja каде...кое диско?
  Секогаш кога сакам да излезам не знам каде да одам :(
   
  На zhap4e, Quuen, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Tverkaj si ti src... ja opushteno si ja pijam pijachkata i si pusham cigarche.:) Kazhi mi go samo imeto i bi mozhel eventualno da se setam dali sum te muval tamu...
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  3.379
  Тоа беа златни времиња.
   
  На Sanjichka007, crazylady, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 20. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Дека си ме мувал, тешко. А дека сум те мувала, могуче. СРЦ :makeup:
   
  На marijaz, Elena69221, Sanjichka007 и 14 други им се допаѓа ова.