1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играње во дискотека

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marick14, 25 март 2016.

  1. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Pa daa be brat tie vreminja bea mnogu cool i mnogu go cenam Vulkan poshto od tamu pochnaa da se sluchuvaat sranjata, od tamu sledeshe navalicata od alkohol i zheni... I od togash projdeni se 13,14,15 godini i ushte po slichno tempo se vozi muzikata koja pochnala da sviri vo vremeto od Vulkan .. so tie " alkoholite, drogite i zhenite. "
    I pred nekoe vreme bash proagjav pokraj Vulkan i mi dojde nekoja misla da go reaktiviram diskoto... ama kje vidime , zhivi i zdravi:)
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Абе како да не, ај сега сите од Гевгелија. Не ми кради финти. :lol::lol::lol:

    Во Гевгелија па бетер се. Т.е. во цела држава е исто. Може се срамат да играат. :lol:8)
     
  3. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    Ejjj pu pu sram ki gi utepe....a ne im e sram da jadat trici za drujste :^)
    Ama jbg 8):D
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Божице,не знам како се вика сега,ама во наше време беше Мусандра у ГТЦ доле. :lol:.
    И после отидовме у еден клуб,кај Мида Моторс,под Барбакан се наоѓа.Минус Еден се вика.Е таму што шизење сум удрила.Ама многу постари и од нас беа.:lol:Ама да видиш што журка беше.

    Сабота беше и бев у филм Saturday night fever.:emo:Уште Џон Траволта ми фалеше.....
     
    На Sanjichka007, Askopje, BoneMachine и 11 други им се допаѓа ова.
  5. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам кога последен пат сум била во диско! Летото најверојатно. Но, кога и да одам џускам цела вечер. Е нема шанси да стојам и да си пијуцкам пијалок. Не ја сфаќам таа идеологија. Затоа и одам со одбрано друштво. Да си се изнаиграме, да си пееме и скокаме цела вечер. Слушање музика, пијуцкање и гледање во плафон можам и дома.
     
    На Читател, Priroden, crazylady и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.458
    Пол:
    Женски
    Фала @ph.orhideja. Овој кај Мида не го знам.
    Ќе имам на ум. Мене во Салун ми се оди :P

    Миднајт е Мусандра сега, мислам :)
     
    Последна измена: 25 март 2016
    На zhap4e, kjukli, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Лелееее Марик, ме буцна у слаба тачка :D Колку сум играла и колку ми се игра сеуште, не сте свесни! Не сум се тргала од подиум.

    Јас не сум била во диско добри 5 години а може и повеќе. Не е тоа тоа. Никој не игра и нема атмосфера. И како да зеам да играм кога после тоа никој не се опушта да почне да игра. Не иде да бидам кршач на мраз па уште да ме зјапаат цела вечер како да сум ненормална што само јас играм. А се случувало во последните покушаји да уживам во диско.

    А уствари има ли останато некое диско во Скопје? Ама со подиум :!:

    Едино гледам по фејсбукот танцови клубови прават забави и пробуваат да направат денс-атмосфера. Но и тоа не е тоа. Досадно е да се игра по шаблон кореографии како да си дошол на проба. Фри-стајл му е мајката. Имаше еден дечко на времето (далечната 98ма) мислам Чедо се викаше, и беше главна фаца и плесач во МНТ диското. Ќе фатеше некоја девојка и убаво ќе ја исповртеше во негов стил :D
     
    На LaraSolare, Читател, Espadrila и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.307
    Пол:
    Женски
    Божица, Салун во близина на ЈБТ? :D

    Инаку, не ме бидува за денсање ич, лесно губам ритам, ама понекогаш многу ми се журка. :dance: Ме фаќаат кризи и рокам музика по дома и шизам сама со себе. :D

    Многу имам играно во дискотекана во ГТЦ кај рентакарот, не знам како се викаше порано, одамна беше. И редовно денсав на журките на факултет. И на концерти, секако.

    До ден денешен не ме држи место кај и да се најдам. И во кафич да се наоѓам, ако ми се погоди музиката не се смирувам со нозете и си се клацкам дискретно.

    Како и да е, одамна не сум излегла во дискотека и такво нешто, па не знам што се случува. Некако не сум по гужви и затворени простории, а и не знам каде да одам кај што има луѓе некаде на моја возраст. :P
     
    На blueberry93, BoneMachine, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.458
    Пол:
    Женски
    Таму е Лејди. Ќе денсаме?
     
    На blueberry93, zhap4e, ph.orhideja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.307
    Пол:
    Женски
    Сум била неколку пати, кул е! :dance: Секако!
     
    На blueberry93, zhap4e, ph.orhideja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Китен, не играат сите по шаблон. Не ни можеме уствари. Нормално има многу парови кои што долго време танцуваат па веќе знаат и како дишат, па затоа така делува. Но, ретки се тие. Јас од дечкото не знам што да очекувам, а не па од некој што штотуку го гледам. :lol: Јас одам секоја недела бар еднаш на некоја ваква забава, да се изнатанцувам. Дискотеките ми се веќе премногу комерцијални и исфорсирани. Немам ни желба да одам.
     
    На Deemy, crazylady, babyblond и 3 други им се допаѓа ова.
  12. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    па тиа не е причина ти да си ја уништеш вечерта заради некои ‚‚здрвени кукли‚‚баш те е гајле за другите.....еве јас кога идам на диско значи нај најреално не знам да играм ТАПА сум во играње но не гледам другите што прават само гледам убаво да си поминам секако не се глупирам да играм кога не знам но ко шо викат кај нас ѕуѕам цела вечер и ич не гледам другите со прават........
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    во мое време , значи не сум стара , али ако некоја заиграше другиот ден беше најоговарана од сите! Најбитно е да се седи ко дрво во дискотека и да се зјапа во мобилниот!
     
    На crazylady, Deemy и elimkd им се допаѓа ова.
  14. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    ама некогаш е немало телефон а сега тоа е најнормална ствар
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Толку многу не ме бива за играње, а најмногу играм секаде :D
     
    На Читател, Espadrila, sparklie и 9 други им се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Е, сам со себе по дома, не се рачуна:P Тоа редовно го правам. Она другото, once in a blue moon.
    Се надевам скоро ќе се мотивирам:D Иако и јас сум од старите коски:makeup: Знам да фатам ритам, бар толку:D
     
    На blueberry93, green.eyes, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Знам, ама генерално се играат танци научени на час и се сведува на латино музика. Бачата, салса, меренге, и пак од почеток :) Не дека имам нешто против, и јас имам одено по забавиве плус и долгогодишен бивши плесач сум, но фали малку разновидност, да не бидат само латино забави на тие што се игра. На времето ќе почнеше забавата со техно, па малце хитови, латино па ретро музика, на крај и нешто домашно со кое наговестуваа "разлаз" :D. Па кога ќе ти погодат песна почнуваш да одлепуваш ама никој не те гледа попреку :dance:
     
    На Espadrila, marama, blueberry93 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    значит пред 10 години ти кажувам , тогаш немавме фб , али актуелно беше во дискотека да пуштат добра песна и да му се јавиш на симпатијата да ја слушне , а исто така и смс пораките беа интересни , и се гледаше која што е облечена и ако беше двапати исто облечена се оговараше на големо! сега гледам не се оговара но само се сликаат со телефоните и седат ко дрва , друго ништо не прават! Порано татко ми ми кажува едвај чекале да се деси некоја журка или свадба да се изнаиграат :rofl:8)
     
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Јас сакам многу поназад да се вратам.
    Сакам да знам како изгледале популарните игранки во минатото.Кога немало дискотеки,кога се одело на корзо,па на игранка.Кога и машките играле,биле џентлмени и ги канеле девојките на игра.
    Сум слушала од баба ми.Кој знае па тоа време каков посебен шарм имало?

    Заклучок-На секого својата младост му е најубава.
     
    На Elena69221, Читател, Name и 8 други им се допаѓа ова.
  20. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.793
    Јас не сум играЈала никогаш многу по дисковци. Обично во седеча положба и мрдав рамења/глава или стоечи став, кореографија пак таа:D. А ме буцка од внатре добра музика, фаќам ритам добар чинам:wasntme:, ама едино добро играње имам удрено во Несебар (Лазур:rock:) и на апсолвентска екскурзија, вон граници, на сигурно:rofl:.
    На диско не сум била од летото 2012:tmi:, нити имам желба нешто, нити има каде. Средношколци мразам да ми се плеткорат околу мене и затоа сега седенки по маси повеќе, вечера, мезе, винце...у суштина шема како за постари луѓе:worried:.

    Морав да редактирам, киндер забавите ги заборавив:!:. На подиум, бициклистички...ееее Макарена:rofl:.
     
    Последна измена: 26 март 2016
    На Victorian, IronLady, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.