1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играње во дискотека

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marick14, 25 март 2016.

  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ме погоди со темата.
    Прво се нервирав искрено. Јас сум од Битола значи морам да кажам дека мноооооогу голем дел од младината е исселена- прв проблем. Значи јас кога почнав да излегувам во прва година пред 6-7 години буквално Битола беше топ! Значи кафичи фул, играње, забавување, опуштеност до максимум.
    Замре градот и сите се како во некоја блага депресија и апатија. Онака излегуваат ама колку да излезат. Баш така пицнати наредени по маси, сепариња дремат. Посебно Позитив-зимско. Ај на лето овие летните ноќни клубови го заживуваат градот, ама сега тешко.
    Јас конкретно излегвам за да играм. Значи во умот замислата за одење во клуб ми значи играње до даске и пиење и дружење. Имам една таква другарка ама студира во Скопје за жал, па од време на време кога ќе се врати одиме и денсаме до крај. Другитееее... Онака. Често сама си играм си изведувам некои покрети и забавно ми е искрено ич не ме интересира шо мислат другите, а буквално некои те џарат како не знам што да правиш.
     
    На LaraSolare, Читател, VivienLeigh и 8 други им се допаѓа ова.
  2. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Јас играм секогаш кога ќе ми се погоди музиката.
    Прва работа зошто не се игра е музиката.
    Значи некогаш има тааааааапа ди-џеи, што пуштаат песни и миксови нит видени нит чуени. И ај играј на непозната песна? Нема шанси. И да си напиен премногу џабе е. Или ќе се погоди некој тапа бенд што ќе ја свири „признавам не можам беееееез тееебеее неее можам бееез теебее“ и ајде расположи се и играј? Или земи сечи си вени. :doh:
    Втора работа е друштвото.
    Мене скоро сите другарки ми се срамежливи и не се опуштаат доволно за да играме. И кога имаш такви другарки посери му се на излегувањето. А секогаш има по една таква што сите други ги укочува. А малце ми е бедно само јас да играм да скокам да кревам раце.
    Трета озборувањето - македонскиот менталитет.
    Играш само ти - испијанет си, дрогиран си, ментален си.
    Е тоа е македонскиот менталитет. Излегуваш во сабота да се изжуркаш, да си поминеш топ, а во недела слушаш ваква си таква си. :?:
     
    На BojanaLegija, LaraSolare, Читател и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.478
    На Ketchup и crazylady им се допаѓа ова.
  4. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Бев вечерва во Салун тапа беше.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.605
    Допаѓања:
    250.864
    Пол:
    Женски
    Фалеле девојките од Фемина затоа :)
     
    На Quuen, BoneMachine, ph.orhideja и 3 други им се допаѓа ова.
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Да изнајмиме една дискотека само за старо и младо од фемина:rofl:
    Ќе им дадеме листа на песни од, Вашиот хит денеска, Што слушате во моментов..или хитови од наше време.. од Брилијантин, кој беше пишал во таа темата за нас старите па до Макарена..Продиџи..па поновиве:D Let's dance:dance:
     
    На Читател, Name, ceca-1 и 13 други им се допаѓа ова.
  7. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Немој ти се молим само не Продиџи, сакам дома да си отидам со здрав нос.
     
    На Читател, zhap4e и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
  8. PiaMia

    PiaMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    626
    Пол:
    Женски
    Ретко одам во дискотека, но секој пат кога ќе отидам има добра атмосвера, се џускаат сите. Зависи каде ќе отидеш и со какво друштво. :)
     
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Каде тоа џускаат сите за да и ја отидам таму?

    2 години барам дискотека каде што во неа младите играат.
     
    На Читател, wanderlust и Deemy им се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Ретко одам во дискотеки, исклучително малку, но кога и да сум одела прво се игра вистина, не можеби премногу, но доволно, а потоа се плашам да не ми се искинат чевлите од искршените шишиња. На свирки каде што одам јас, е доста доста весело, се скока, се игра, се пеј, се гушка, се радва. Ама голем дел од моите пријатели не би влегле таму зошто „е страшно“. |(
    Повеќе повозрасни луѓе ми имаат кажано дека порано било повесело :dance: , ама сега ако делиш - пример танцуваш меѓу луѓе кои не танцуваат и обратно - не чиниш :^)
    Сепак најмногу преферирам акустични свирки кај шо можиш да си седиш со чаша пиво и онака си заспиваш, си се релаксираш, си грицкаш брускети. Ама нели, тоа е индивидуално.


    пс. имам забележано дека многу повеќе забава и играње и скокање и се тоа има на приватните забави него во дискотека. Тоа го забележав во последно време, можеби зошто колку толку во приватните забави луѓето се познаваат, ама некогаш и немора да значи.
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Како маж, поради изјавава за Продиџи, си прилично тапа :makeup: :)
     
    На BojanaLegija, Bozica1980, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Дојдете на транс журка ќе водите колку има играње и никој со никој не се замара.
     
    На BojanaLegija, Elena69221, Читател и 4 други им се допаѓа ова.
  13. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.123
    Пол:
    Женски
    Јас сум од тие типови на луѓе што си се журкаат квалитетно каде и да излезат за вас не знам :D:rofl::rofl:
     
    На LaraSolare, kjukli и Slatkarka94 им се допаѓа ова.
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па и јас кога ќе се издрогирам ќе играм како Мајкл Џексон. :D
     
    На Читател и Deemy им се допаѓа ова.
  15. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Извини али тажу не одаат само другирашите фала богу ако випе збориме така тогаш фуфивите што пдаат на амадеус нз на здравко они се пијанчат зимаат и у веце се фукаат
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Само тепачки има незнаат како луѓе да играат и да уживаат у песните
     
  17. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    JБГ не можам јас против силите на природата.
     
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    ..Take me there to the paradise city where the grass is green and the girls are pretty:P

    Каква ќе е таа журка/игранка без Продиџи на репертоар, Боуне, човеку, побогу?!:rofl:

    Па, тоа ти е музиката на мојата младост. Кога ние, родените во почетните 80ти губевме „музичка“ невиност и се прешалтрувавме од бој бендови и кремци кун андерграундот. Кога експериментиравме со панк, рок, електро, метал.. што уште,побогу:D сите фази ги минав.

    Тоа беа посебни танци:rofl: шутка, мајко...мафтање со раце..некои шантави потези на трансови,мале,мале :D
    Ама еве, пошто и мене тоа ми е болката...за тебе и за мене, по еден обрач околу половина..ради наша и туѓа заштита:rofl: и во центар на подиум: breathe baby!:dance:
     
    На Elena69221, Espadrila, Bender Rodriguez и 6 други им се допаѓа ова.
  19. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Tреба, еве јас и @blueberry93 ќе бидеме првите што ќе дојдат. Она ќе игра на шипки, а мене ми треба само неограничено колучесто џус и слободно место на шанкот.

    Тоа малишаната треба да си отиде од таму, не сакам во затвор да лежам. Едино можам да им кажам дека имам 12 години ама моите ме ранеле со амерички батаци па затоа личам на 26, само не знам дали тоа ќе помине на суд. :D

    УФ!:whew: Помислив дека ќе речеш си плескал рандом женски по гз и некој ти викнал обезбедување. Не ме сфаќај погрешно :) ама светот како таков е исполнет со кокблокери. Дали е тоа некоја девојка која има добиено, нервозното обезбедување или пак љубоморното другарче кое нема храброст да зборува со женски.
     
    Последна измена: 26 март 2016
    На crimson, Mishela, Bender Rodriguez и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Еве уште еден гевгеличанец,да ви кажам,стварно е тапа тука.Ај што сите се здрвени и коа јас играм без срам,ме гледаат ко да сум убила човек,ама и нема саалам народ :D
    Значи дискотеки,демек бараат лична карта,а полно средношколци.А средношколците се таква лига,сите напиздрурени на штикли и миничи,нашминкани ко професионалци и фризури праени со часови,и сите само стојат се меркаат едни со други.

    Искрено и мојата генерација беше таква,добро моето друштво си денсаше стално на се и свашта,ама имаше и здрвени ко столбови.А не знам оти се срамат луѓето од танцување,а срам е,ништо друго.
    Еве пример една колешка од Прилеп кога дојде кај мене,девојчето се уби танцувајќи и ми вели да бев во Прилеп,немаше шанси вака да играм :D

    Леле,а памтам кога излегов во Велес со колешка,девојчето стоеше и ми викаше,не знам како е кај вас,ама овде не се танцува толку :D :D
    Се изнасмеав жими се.
     
    На Espadrila и zhap4e им се допаѓа ова.