1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игра на Тронови (Џорџ Р. Р. Мартин)

Дискусија во 'Канта' започната од kanella, 30 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  10.190
  Пол:
  Женски
  Неодамна почнав да го читам првиот дел од серијалот и ми текна дека на форумов има тема за серијава а нема за книгиве па еве решив да отворам.

  Како ја читав книгата така ја гледав првата сезона, епизода по епизода, зависи до каде сум стигната со читањето и правев споредба.

  Очигледно е дека не се ни споредуваат книгата со серијата и дефинитивно има место за дискусија затоа што многу прашања се неодговорени и многу работи неразјаснети.

  Епа изволте, на кој му се читани книгите, слободно може да си пишува импресии и впечатоци! :)
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  10.190
  Пол:
  Женски
  Гледам темава ми е дупла така да @RainBow можеш слободно да ја избришеш :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.