1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игра на Тронови

Дискусија во 'Канта' започната од skywalker89, 26 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. skywalker89

  skywalker89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Не знам колку сте запознаени со најновата хит серија на ХБО, Игра на Тронови.
  Серијата се случува во измислен паралелен свет на нашиот, во кој со целата позната земја владеат 7 кралеви, секој со својот дел и сите му се покоруваат на еден крал кој успеал да ги покори бидејќи неговото кралство ја имало наклонетоста на змејовите. Но сега змејовите се изумрени и неговата династија е прекината! Со кралствата владее друг крал од друга династија а кога и тој умира, настануваат секакви заговори, војни и лажни сојузништва за да се дојде до празниот трон и моќта врз сите 7 кралства. Серијата е проследена со неверојатни компјутерски ефекти а првата сезона е снимана во Ирска и Малта. Втората сезона се снима во Дубровник и Исланд. Можете да ја погледнете онлајн на кинотека.мк http://kinoteka.mk/?p=1203
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.