Игра на тронови (Game of Thrones) [2011]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Yipman2, 22 април 2011.

 1. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Game of Thrones серија која започна на April 17 2011 (премиерата) постанува новата хит серија која го зафати светот
  - Серијата започнува во среден век каде што има научно фантастичен карактер и се збори за the Seven Kingdoms of Westeros каде што нивните владетели се борат и се обидуваат на било каков начин да бидат најмокни

  сега бидејки не сум многу запознаен сепак почнаа да излегуваат епизодите (на секој 3-4 дена) па ако има повеке инфо ке пишам

  еве trailer се надевам иако лошо објаснив дека ова ке ви појасни повеке :sweat:


  http://www.youtube.com/watch?v=5PxLidxnAE8


  еве малце повеке тука

  http://www.youtube.com/watch?v=psbBi7dL ... ure=relmfu
   
  На Trnche и SABAH им се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.564
  Games of Thrones

  Ми звучи ептен интересно :nod: ,јас сум фан на овие Мидл Ејџ приказни,проткаени со фантазија,нестрпливо ќе чекам дополнителни информации, :) !
   
 3. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Games of Thrones


  -еве искочена е првата епизода можете да ја симнете од zamunda.net (без вируси) или пак на google
  се надевам ке ви се допадне :)
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Јас обавезно ја гледам серијава, Направена е според серијалот книги на Џорџ Р.Р Мартин A Song of Ice and Fire. Серијалов е прекрасен, го обожавам, за жал последната книга ја немам најдено, а се уште ги пишува и следните продолженија. Не се сомневам дека серијата ќе биде прекрасна. Книгата изобилува со секакви сплетки, ниту една страница не е залудно напишана. Оф ќе си умрам што не можам да ја најдам последната книга :(
  Леле се возбудив, еј. Сега одма ја гледам првата епизода, ја најдов онлајн :)
  Во книгата цела историја беше дадена на куќите, од предците па до денешните поколенија, мапи на местата, се до детали... Го видов билбордот и си помислив дека серијата ќе биде според книгата, ама се заборавав да проверам на нет. Уф ај да ја изгледам па ќе пишам :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Јас се заљубив во серијата :x Ги изгледав двете епизоди и само можам да кажам дека е прекрасно направена. Не знам само како ќе ја укопча некој што не ја читал книгата, куќите, ривалствата, симболите и нивното значење...
  Оф леле за срце ми прирасна. Музиката е прекрасна, одговара на секоја сцена, а насловната песна посебно ми се допаѓа.
  http://www.youtube.com/watch?v=53c8reh_uh0
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  И добро, никој, ама баш никој не ја загледа серијава? :worried:
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Ааа ќе ја гледам, ме заинтересиравте.
  Наредна на листата, ветувам дека ќе почнам од наредната недела :!:
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Уф прекрасна епизода :clap: Морам да кажам дека Тирион не го замислував вака, џуџево дури и ми е симпатично, не одговара за злобата. Повеќе го замислував како Голум :rofl:
  И за Џејми и Серсеи требало да земат поубави актери. Денерис ептен ја погодиле.
  И се вжештува серијата, а уште е на почетокот. И само да си кажам, тука никој не е поштеден, секој може да умре во смртоносната игра, па и главните ликови не се поштедени :!:
   
 9. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Серијата има одлични глумци ( Boromir od Lord of The rings ^^ ) али малце она секој со секој се изневерува па секој гледа за свој начин само ретко некој да помогне и почна полека крв да се пролева :)

  мене ми се допадна кога Targaryen си ја продаде сестра си и оваа сега појака стана има да ја слуша иначе ке го јаде


  - и тие sex сцените морам да ги скокам бидејки кога ке наиде некоја , секогаш некој ми влага у соба и мисли гледам порно ....  - не сум читал книга али би сакал да видам малце битки со таканаречените whitewalkers ....  p.s
  "winter is coming "
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Па во книгата имаше многу борби со тие белите шетачи, би требало да ги има и во серијава, сепак се најголема закана. И бев изненадена од толку експлицитни секс сцени, морам да признаам :lol:
  Не се баш сите непријатели, функционираат на сојузи, само некако се нема време се да се прикаже, книгата е многу обемна. Јас кога ја читав нон стоп се навраќав на почетокот додека да запамтам кој од која куќа е и да видам во какво сродство се, па дали е на таа или на другата страна. Конфузно е малку во серијава, многу ликови, баш кога ја коментирам и ги терам другиве да ја гледаат ми викаат дека им била напорна со толку ликови, тешка била за сврзување :(
   
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Симнавме и изгледавме 4 епизоди, едвај чекам да излезе друга, приказната ептен ме заинтересира одлична серија :clap: :clap: :clap:
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  искочена е и 5та епизода

  на zamunda.net без вируси се симнува

  патем искачаат секоја недела а во понеделник торентите за download*
   
 13. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Фала на информацијата сега ја ставам да се симнува ;)
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Одлична епизода. Само пола епизода ја прогледав низ прсти, многу гадно бре.
  И за Висерис мило ми беше, си доби што си заслужи. :) Едвај чекам да се испилат змејовите :rofl:
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Реинбоу каде ги гледаш? Или од каде ги спушташ? Јас ја наполнив првата епизода, ама многу беше лоша снимката и на пола исклучив, не можев да гледам.
  Интересна е серијата инаку, од она што можев да видам.
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  На zamunda видов искочиле 2 епизоди одеднаш :^) (6 и 7)

  сеа ке ги гледам али од другари викаат прекрасни биле и тие шетачите прошетале низ маало :lol: :lol:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Сигурен е торентот? Бидејќи седмата епизода ќе се емитува на 30 мај на HBO.
  A во 6тава епизода
  ги немаше шетачите, лорд Сноу не го покажаа воопшто. Само Денерис кога го јадеше тоа срцето многу беше гадно, цела таква крвава :puke:
   
 19. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  да сигурно е (сигурно го haknale од некаде па ја прикажуваат добра снимка е)

  изгледав двете епизоди

  битка за тронот станува пожешка , оној сеа со 40 000 луге и коњи се заколна дека ке дојде да ги истепа сите у 7 kindoms
  шетачите тепаат од север , ланистер собира војски
  изгледа во наредни 2-3 епизоди ке има некоја битка :lol:
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Уф, јака седмава епизода. Серијава се подобра и подобра станува :clap:
  Онаа Серсеи ама ја мразам :devil: Одвратно жениште е, а поготово она нејзино копиле што си игра крал,
  ама ќе му се најде крајот :lol: Ама беше напната сцената со Денерис и Дрого, кога рече дека ќе му ги подари на син му седумте кралства(смајлиштосеежи).
  Едвај ја чекам наредната епизода.