1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игрите на Гладните (The Hunger Games) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од ruperts, 3 април 2012.

 1. ruperts

  ruperts Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  [​IMG]

  Книгата е прекрасна, а сега скоро излезе и филмот. Не сум го гледела (нормално, кога живееш во Македонија ништо ново не може да видиш) ама сакав само да видам колку фанови има тука и ако сте имале среќа па сте го виделе филмот што мислите за него.
  http://www.youtube.com/watch?v=qoUT7q2iTbQ
  (еве го трајлерот за оние кои не се запознаени, а верувам дека ги има многу такви). :)

  Улоги: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
   
  На mileystar и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 2. simona2

  simona2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Мнолгу го скам филмов ама никако да го гледам :( и не можам да го најдам да го спуштам ако некој има линк ве молам да ми даде
   
 3. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Стварно линк некој има? Дур излезе кај нас цела вечност ќе помине -.-
  И уште едно прашање, ја има книгата на мак. преведено?
   
 4. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Да ја имаше на Саем од сакамкниги.
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Го гледав во кино филмов пред скоро 2 недели.Книгата не сум ја читала но,филмов многу убав впечаток ми остави,ни во еден момент не ми беше досаден.
  Го препорачувам,вреди да се погледне :)
   
 6. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Само ќе кажам...
  НЕКА ДОЈДЕ ПРОКЛЕТИОТ ПРВИ МАЈ ДА ГО СИМНАМ! :l:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Женски јас го гледав филмов пред 3 недели мислам дека беше, баш имам напишано и во некоја тема тука на фемина... Филмот е предобар, вреди да се погледне, мене многу ми се допадна а книгата ја немам прочитано.
   
 9. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  http://www.filmovizija.com/igra-gladi-t ... 081e1.html
  за сите што сакате да го гледате филмот ете ви го линкот гледајте го онлаин, јас го изгледав и искрено не ме воодушеви посебно, добар е ама повеке очекував од ова.
   
 10. Belieber15

  Belieber15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  88
  Само што го гледав филмот и мнооогу ми се допадна :) Едвај чекам да излезе Catching Fire :)
  Team Gale :inlove:
   
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмот сеа пред некој ден и не ми е нешо нај нај...ама го глеав поради глумецон Liam Hemswort
  не за друго.... :D
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Луѓе испадна ли асална снимка од филмов? Да не е кино снимка?
   
 13. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Јас уште немам најдено асолна снимка од филмов, ако некој најде нека ја постира на форумов :)
   
 14. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Филмот ми беше многу убав и суров во исто време.
  Сите гледаат да ги убијат другите освен Катнис и Пита на крајот победуваат самите тие претставинци на кругот 12. Ќе пробаат да направат да се убијат меѓусебе ама Катнис ќе ги подели отровните капинки и пред да ги изедат ќе слушнат дека двата победиле и ќе се врата во родниот крај. И секако пар ќе бидат :rofl: :*

  Модератор: Користете спојлер кога откривате делови од содржината.
   
 16. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
 17. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  298
  Најдобар, исто како и книгата! Најмногу ме радува тоа што се одбрани одлични глумци, не можев ни да замислам некоја глумица што повеќе одговара да ја игра Кетнис од Џенифер Лоренс. Исто и Пита, токму е таков каков што го замислував. Па дури и Хејмич и Ефи, значи совршено! Само Гејл морам да признаам дека не го замислував така воопшто... се на се, филмов ме воодушеви исто како и книгите.

  А инаку убава снимка излегува на 18 август
   
 18. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Не сум го гледала филмот, но книгите ги прочитав уште пред да бидат преведени на македонски и навистина ми се допаднаа. Дури и проектната за матура ми беше The hunger games by Suzanne Collins! :)
   
 19. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов пред некој ден, но не ми остави впечаток. Убедена сум дека книгата е многу подобра.
   
 20. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  298
  Сите гледаат да ги убијат другите освен Катнис и Пита на крајот победуваат самите тие претставинци на кругот 12. Ќе пробаат да направат да се убијат меѓусебе ама Катнис ќе ги подели отровните капинки и пред да ги изедат ќе слушнат дека двата победиле и ќе се врата во родниот крај. И секако пар ќе бидат :rofl: :*

  Нема баш да бидат пар, Кетнис се преправаше дека е заљубена во него за да привлечат спонзори. Затоа на крајот кога ќе разговараат во возот она ќе му рече дека 'ќе се обидат да заборават' т.е. да ја заборават "љубовта" што ја имаше меѓу нив.