1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игрите на Гладните (The Hunger Games) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од ruperts, 3 април 2012.

  1. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Искрена ќе бидам.
    Филмот не беше ни малку сличен на тоа што го имав во главата дур ја читав книгата.
    Постојано имам чувство како нешто ми недостасува.. не знам дали е така бидејќи глумците баш не ми се погодени или тоа што најинтересните сцени се како "истрчани".
    Josh Hutcherson воопшто не ми се вклопи во улогата на Peeta. Главен јунак е нели? Остај убавина, барем некоја харизма да поседуваше бе.. |(
    И не знам зошто го отекоа со Liam. Типот се на се дали две минути го имаше во целиот филм.

    На таква солидна книга, екранизацијата можеше да биде бомбона.
    Единствено нешто за кое барем не ја утнале работата е тоа што женската улога не и е доделена на Kristen Stеwart па да го заеби филмот до крај.
    Каснам и јас со критиката ама имав желба да го гледам со квалитетна снимка па затоа почекав неколку месеци. :)
    Gary Rose, better luck next time dude.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Јас искрено не можев да замислам подобар Пита од Џош Хачерсон. Совршен ми е за таа улога. И не знам стварно зошто не ти е убав... преубав е.
    А за тоа дека недостасуваат работи, е па да, но не може се да се стави во филм од 2 саати...
     
  3. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Не сум тинејџерка и не знам што толку се крена прашина за филмов. Сакам секаков тип на филмови најмногу трилери и драми, но филмов е како за мали деца со исклучок на сцените со убивање. Добра идеја, лоша реализација и она што најмногу ми бодеше очи катастрофална костимографија.
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    КАТАСТРОФА! Ете тоа е филмов. Една голема катастрофа. :x Ќе беше за нијанса подобар ако Кетнис раскажуваше цело време, ако размислуваше гласно да речам, а вака јас книгата што ја читав и што знам се, пак ништо не сфатив од филмот, до толку што имаат скокано и сецкано. Гледаш филм од 2 и пол саати исто како ништо да не си гледал...Катастрофа.
     
    На stefi556 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Зошто е предобар :)
     
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    многу сакав да го гледам филмот...го гледав..и ми се допадна,,,,,
     
    На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
  7. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Супер е филмов ама очекував повеќе... Се сложувам со Neytiri... Исто ко ништо да не си глеал. Некако брзо поминува. Нз. како да објаснам...
     
  8. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Аххх што се им мислев на Liam Hemsworth и Lenny Kravitz додека го гледав филмот 8) :lol:
    Иначе филмчето ... па онака ... ми се допадна ама не до толку да кажам wooow
    Една просечна 4- би му дала :emo:
     
  9. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Katastrofa, ocekuvavte poveke ??? :fubar: ovaj mi e OMILEN FILM sekoj den da go gledam nema da mi se zdosadi i u uste poveke ja zasakav jenifer :$
     
    На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Го гледав завчера и плачев каде што умре црнката! :!: ;(
    Инаку супер филм е! :)
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Го гледав и воопшто не сум импресионирана. :Down: Во ред беше главната тема, killing just for fun во денешно време, како што правеле порано во Колосеум, Рим и неморалната и лоша страна на богатите. Воопшто немаше развој и обработка на ликовите, ништо не ми креваше адреналин и возбуда (баш така како што го опишуваа). Немаше некоја борба за опстанок, не од самите натпреварувачи, туку од самата околина.
     
  12. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Книгата ја имам читано, и беше феноменална, а за филмот се трудам да најдам некоја асална страна за да го изгледам, али некако не ми оди, видов и некои од оваа тема тука, ама повеќето не ми ги отвара и затоа ВЕ МОЛАММ, да ми пратите или во ЛП или тука некој добар линк. Ве моламмммммм !! :$ :) :$
     
  13. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Мене пак филмот баш ми се допадна. Дури си плачев на некои случки (најмногу кога умре тоа девојчето Rue).
    Не сум ја читала книгата, ама филмот ми стана еден од омилените.

    И читав на нет дека на многу не им се допаднала актерката. Во книгата била опишувана како многу слаба, а Џенифер не била ич убава нити слаба. Океј, има облини, ама мене ми е преубава.

    И баш би сакала да го гледам вториот дел, ама ќе треба да почекам. :lol:
     
    На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Еден од моите омилени филмови . Прекрасна актерска екипа, Џенифер одлична, баш и доликува улогата,Peeta малку ми е одвратен аа Гејл ми е преубаав :$ Одвај чекам да излезе 2 дел ..can't wait.. :) :) Чиста 10 :D
     
    На AngeliMakedonija му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AngeliMakedonija

    AngeliMakedonija Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    Го гледав и сакам пак да го гледам! :D :)
     
  16. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    По четврти пат ја препрочитав последната книга... Луѓе, не можам да ви го опишам чувството кое го имам кога читам што се му се случувало на Пита. Премногу го сакам :inlove: и во книгата и во филмот.
     
  17. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    еден од многуте филмови,што ми остави голем впечаток,значи ного добар филм,толку се соживеав што незнам,опседната сум со него :D :inlove: .Книгата не ми е читана,но ке биде и тоа.А Џенифер Лоренс е многу убава :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На Tiki-lolipop и xxx-ba им се допаѓа ова.
  18. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Не ми се допадна филмот,само затоа што ја имав претходно прочитано книгата која нема допирни точки со филмот. Книгата е многу многу подобар избор од филмот,според мене.
     
  19. popi

    popi Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    63
    значи филмот го пуштив да го гледам, од почеток не ме импресионира, можи дека имав читано многу пофалби за него и очекував нешто поќе. на сред филм и заспав :D
    ама после коментарите ваши сигурно пак ке го пуштам и ќе го гледам до крај без да заспијам :D
     
  20. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Како бе Пита одвратен :lol: ? Најубав е!