1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игри на мобилен телефон

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Не многу сум љубител за игри на мобилен телефон. Ама во последно време така ја убивам досадата. Имам инсталирано билијард,пикадо,шах,дијамантите и квизот се или нешто.
  Играте ли вие игри и кои? Ајде...може некој ќе даде интересна идеа.
   
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Fruit ninja најјака :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Аспхалт 4 , Калифорнија Голд , Смарт Лед ....
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Убедливо, најдобрата игра на мобилен телефон е Doodle Jump. :D
  Им ја пратив на цел клас и сите постојано ја играме, обидувајќи се да бутнеме рекорд.
   
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Fruit ninja THE BEST :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Pou ја обожавам бре.Тоа гомцето какво е :rofl:
  Тетка ми на мира не ја оставам со играва, неможе мобилниот да си го чепне :lol:
  И да, Фрут нинџа и Ant Smasher исто ми се едни од омилените ^_^
   
 7. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  ко мала многу ги играф а сега не здосадени ми се. скоро сите ги зна и ги има играно :) многу ретко некогаш кога нема што да правам играм на десетина мин. :)
   
 8. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  сега играм Unblock me,а порано играв Temple run
   
 9. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Temple run дефинитивно омилена :) и никогаш нема да ми стане досадна :D
   
 10. Lizzy.Grant

  Lizzy.Grant Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  46
  Diamond Rush руллсс ! :D
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Претходно бев заразена со Darts 3D i Pool Master..... а сега нон стоп играм Jewels
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Fruit Ninja и Doodle Jump се убедливо најјаки :) а во моментот ја играм старата добра Ms PacMan :D
   
 13. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  темпал ран,ран санитј,лорд2.ризле..овие ги играм секој ден :D
   
 14. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
 15. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Аууу во претходниот телефон ја имав Симс 2 па ја утепував од играње ! Сеа во поновиот жими тенис имам па чат-пат разбивам монотонија 8)
   
 16. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Pirates of the Caribbean, Subway surfers и Temple Run 2 овие три ги играм најчесто, а имам многу други си стојат така без везе чекаат некој да ги избрише.
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  YAMB...зараза :lol:
   
 18. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  може ли да ми дадеш линк од кај ја симна :)
   
 19. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.007
  Допаѓања:
  20.635
  Пол:
  Женски
  Pou ја играм и јас :D сега малку ми се здосади ама уште го одржувам ;)
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Па на тоа за симнување андроид апликации, пишав YAMB и се појави.