1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игри на среќа

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Slavicak, 16 септември 2017.

 1. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Па ајде да видиме колку од нас играат игри на среќа лото,спортска..
  И дали некогаш сте имале некоја добивка?
  Ако има слична тема слободно клуч:lol:
   
  На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Skoro imav dve cetvorki. Uplativ 200 denari Loto.
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.365
  Пол:
  Машки
  Od vreme na vreme igram igri na srekja, megju niv mnogu retko se loto i grepki, mnogu poveke se drugite igri na srekja, dodeka vo kazino ne sum bil nikogas.

  Do sega ne sum dobil znacitelna paricna nagrada, dodeka so stokovite dobivki imam poveke srekja.
   
  На Slavicak и Arthur им се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  33.115
  Пол:
  Женски
  Играм редовно, купувам и грепки, единствено што сум добила се минимални износи :(
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Не сум играла игри на среќа и нема да играм.зошто среќата на тоа поле кај мене никаде ја нема...никогаш не ме служи за тие работи (може има некои тактики или финти за игра што јас не ги знам)а за друго се е ок ама за тоа слабо море повеќе од слабо е ова моево :lol:
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Играв се ,сега веќе не ... Кај нас у градот си ја фатија 7цата на лото а јас ни еден број неможам, така да се откажав на тоа поле
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  До сега 4пати играв и не добив последниот пат кога играв ми се расипа копчето на слот машина и од тогаш реков КРАЈ!:rofl::rofl:
   
  На Arthur и Slavicak им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Лото 7/34 играм 20 цели години и тоа едни те исти бројки, напамет ги знам и не сум ги сменила...значи 20 години освен една петка и неколку четворки немам добиено ништо друго.
  Лотово е тешка превара, наместени бројки..ама шубе ми е ако не уплатам;)
   
  На elimkd, Slavicak и PogbaPol им се допаѓа ова.
 9. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Не играм.:D
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Јас ретко ептен ретко купвам грепки до сега можда 5 пати во цел мој живот се погодило да купам.. ништо ми се нема паднато освен она да си ги вратам парите од грепката..
  Иначе мои блиски за свадбата имаја грепки место букет и бомбоњера. Ништо не им се падна повеќе од 60 денари од грепките од Битола. Им се падна само 500 денари од грепка од Охрид а имаше околу 700 грепки :shake:
   
  На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  Играм и сакам да играм не сум зависен туку ова ми е забава:D
   
  На Arthur, parksey и Slavicak им се допаѓа ова.
 12. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.754
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу ретко.
  Порано постојано играв лото, спортска.
  На спортска имам добивано баш убави парички.
   
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Досега не сум играла, ама би сакала да пробам :D
   
 14. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  18.267
  Пол:
  Женски
  Јас никогаш немам купувано грепки, татко ми порано спортска играше а сестра ми има среќа со грепките..После ќе си купам и јас една :D
   
 15. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  25.148
  Пол:
  Женски
  Лото редовно уплаќаме, највисоко 5ка имаме добиено. Четворки многу често и тоа само 2 комбинации имаме, една јас, една маж ми. :D
   
 16. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.580
  Допаѓања:
  13.285
  Пол:
  Женски
  Татко ми секогаш уплаќа Лото, има системче направено и секогаш едни исти бројки се. На бинго пред неколку години фативме 6-ка. Си се почастивме убаво :) Грепки ретко да се падне некое 100-че, сите се по 30 или празни. Спортска не знаеме да играме така да никогаш и не сме уплатиле.
   
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.159
  Пол:
  Женски
  Јас купувам грепки често, ама немам голема сума добивано. Лото годинава добив 6ка, ја испуштив 7цата за еден број, упатив 14, извлекоа 15. Од тогаш играм почесто и си ја чекам 7цата. Вербата е многу голема кај ваквите игри, јас цело време си бев убедена дека ќе добијам и убаво де почастив со 6ката.
   
 18. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  53.930
  Пол:
  Женски
  Грепки купуваме често ама освен влогот или дупло ништо повеќе од тоа се нема паднато
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Од грепки неколку пати динар ми се нема паднато, лото немам уплатено, спортска 2 пати од кој вториот од 9 утакмици 7 паднаа (кој баксуз треба да си Реал-Валенсија да те заебе|().
  Кога нема човек среќа, нема.:(
   
 20. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Кога било последното извлекување за Лотарија пред да се распадне Југославија, чичко ми ќе доцнел на работа, па не ги уплатил бројките.

  СИТЕ до една ебана му ги извлекле! До ден денес вика дека сакал јажето и каменот да ги земе и у Вардар! :rofl:

  Му се имаат паѓано гооолеми суми на спортска, Бинго, Лото,( комар :bandit:) али само преку предходни шеми, анализи, математики таму.

  А ја имав кец математика у прво, затоа не уплаќам и со тие пари или пијам или гнетам.
   
  На LadyInTheDark, Victorian, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.