Форумџика на годината 2020

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

 1. noddy

  noddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  aj ke ve zamolam (od iskustvo) da mi ponudite nekoja igroteka (bilo kade-vo koja naselba) vo skopje za da go proslavam 2-ot rodenden na moeto detule :)
  sakam da ima golem prostor za decata - i za vozrasnite po moznost nadvor masi....
  dajte nekoja dobra ponuda pls i se razbira cenite kako idat
  :P
   
  На svami му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.399
  Пол:
  Женски
  Има една игротека до Вучко во Аеродром, таму сум била на роденден :D Ако ти е блиску помини прашај.
  Исто и оваа е добра http://www.dreamland.com.mk/ има и цена на сајтот.
   
 3. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  И јас сум била на роденден во игротеката кај Вучко во Аеродром :lol: И ако добро се сеќавам се вика Виножито.
  Еве Ноди провери ги и овие:
  http://www.prikazna.com
  http://www.igrotekatikvicka.com.mk
  Ај па пиши каде ќе славите ;)
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Јас бев пред неколку дена во оваа игротека, сестра ми славеше роденден. Супер е за децата, има надвор пред игротеката за возрасни да седнат, има многу играчки, а има и за поголеми. Торта можете сами да си донесете, исто и за грицки, иако мислам дека и до таму ви даваат, а можете за возрасните храна да донесете. И на крајот на роденденот, славеникот добива подарок од игротеката. Има стручен кадар кои ги занимаваат децата, играат на песнички, ги фотографираат (со ваш и со нивен апарат)...Супер место за славење роденден.
   
 5. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  48
 6. noddy

  noddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  fala vi mnogu za dobrite predlozi... da razgledam , pa ke vi se pofalam kade sum odlucila :)
  pozzzz do site
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  68.436
  Гледај некоја да не ти е далеку.
  Ако оди детето во градинка, и доаѓаат другарчиња, и нив да им е блиску. А и ти не мора цел град да го поминеш за да стигнеш до игротека, и онака ги има на секој чекор. Игротеките горе - доле се исти, а цените се тука негде.
  Тиквичка се многу ок, има две, една во Аеродром, и една во Тафталиџе, а и Бамби во Црниче не е лоша. Пространи се, и има доста место и за возрасни, особено во Бамби и во Тиквичка во Тафталиџе. Добра е и онаа во СП планет, ама нема надвор.
  Персоналот сегде може да ти се погоди, или да не ти се погоди. Мене лани во иста игротека еднаш ми беа топ, вториот пат катастрофа. Всушност, тоа беше во Робин Худ, сега видов дека погоре има линк. Надвор е многу убаво, има и многу играчки, ама не е многу голема.
  Во Дримленд не ми се допаѓаат скалите. Надоле се симнуваш по скали кои се многу тесни и стрмни, а вц-то е горе. Исто така за да излезеш во двор, каде што има лизгалка и клацкалка треба да ги качуваш скалите. А јас може сум истрауматизирана дека сум ги шетала скалите сто пати, со две деца за рака.
  А Виножито не е лоша, ама некако малку играчки има. Барем така ми останала во сеќавање.
   
 8. Versace

  Versace Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Hi,majki...
  jas sum nova na ovoj forum...i nekako go najdov slucajno,prebaruvajki na google po igrotekive vo gradov.
  Imam dve kerki,i so niv gore-dole ovie 9 godini,so ednata,i tri so drugata go iznasetav Skopje.
  Za pogolemkata sum slavela od Dracevo do Djorce :) bidejki porano,imase pomalku igroteki.
  Pa baravme,vakva onakva i t.d
  E sega gledam,pametni ludje turaat na forumite link,od dadeni igroteki i se e poednostavno.
  ke vidis i ke odberes.
  Mene malku mi e glupo da naveduvam,iminja kaj se i kako sme pominale.Mozebi i nie kako gosti nekomu sme bile TESKI
  Gledam nekoja majka ,komentirala za personal :worried: ,pa i se cudam....Kakva informacija!
  Jas ovaa godina slavev vo igrotekata na prekrasniot klown(vo Taftalidje),kade personalot maximum gi animirase decata,pa duri i gi crtase...ama djabe im bese toa,koga na kraj go vidov cehot....
  Imase porano edna igroteka vo K.Voda ,karsi K.J Pitu-skoloto,taa mi bese nekako malo,ama ubavo..sega ne postoi,a kakov personal imase ic i ne se sekavam,kerkata mi bese prezadovolna.
  REZIME,mi bese davajte linkovi,da vidime sliki,i ceni a za drugo,sekoj so svoja sreca....
   
 9. klara.2

  klara.2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас сум Билјана,мајка на 4 годишно момче.
  Ние искрено ,имаме проблем здравствен и не ни одговараат игротеки со големи,екстемни играчки,како балони на дување и лавиринти кафези.
  Од таа причина бараме игротеки каде овие работи ги нема,или се минимални.
  Бев со Андреј(мојот син),во Грин Хаус,и искрено ем хигиена под граница на нормала,ем боси по тепих,ем да гледш,некое дете да не скрши глава.Е таму персоналот не беше лош,бидејќи и го немаше ;)
  Таму се гледа само ,вниманието да е насочено кон возрасните,и нормало,сметката со пијалок е кај нив :P
  пред една година славевме во ВиноЖито и никогаш повеќе,а баравме игротека демек возрасните надвор,септември е топол.Многу искршени играчки,а надвор некако како во Дризла да си.
  Оваа година славевме во РОБИН ХУД,по препорака на една мајка од друг форум,,Родители и деца,, и си поминавме многу,многу убаво.Ем хигиена како да си во свој дом,ем куп слики,ем детето ми беше максимално згриЖено.секоја чест за сопствениците,го постигнале барањето,ем големите деца, да се снајдат со игрите на новиот век,плејстејшни,компјутери,билијадр,и непамтам уште што,ем малите се изгубија во шаренило и милиони играчки.
  :)
  Тоа е мојата препорака,секој да одбере нешто,каде се чувствува ДЕТЕ.

  А,каков бил персоналот,тоа и не приметив,бидејќи не видов некое дете незадоволно! или повредено ;)
  Ви посакувам пријатен ден...уживајте во октомвриското сонце и во своите најмили....Тие немаат цена,а игротеките остајте ги ,нив денес ги има утре ги ,,нема,,
   
 10. IzabelaKufalo

  IzabelaKufalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:3h37ur2a][/mod-reklama:3h37ur2a]
   
 11. Araksi

  Araksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  17
  Сега крај на Април ќе и го славиме 3-от роденден на керка ми, планирам во игротека, сакав во Робин Худ но зафатено е за 28 Април . Ајде кажете ми искуства за славење на родендени, цена на простор, мени, услуга, каков е просторот? Ме интересираат игротеки во Кисела Вода или Аеродром.

  Ве молам за помош?
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  68.436
  Има колку сакаш, зависи колку гости планирате. Просторот главно е по 2000 денари, и претежно си носиш се твое за јадење, а пијалоците се од таму. Цените се колку што знам слични, по 40-50 денари кафе и сок, пиво беше 50-60 од прилика.

  Во Кисела Вода ги знам:
  - Бамби - таа е поголема, и просторот е релативно ок. Нема некои не знам какви забавни содржини, можеш кловн да си изренташ, а таму само ги цртаат (шминкаат, или како ли се вика тоа шарањето :D ) децата
  - Робин Худ - овде имам едно многу убаво и едно многу неубаво искуство :) Добро е што фотографираат и ти даваат ЦД со фотографии, па не мора ти да му ја мислиш за тој дел. Убава е за летно време, со убав двор со маси за родители, ама за зима е мала, нема многу простор за родители. И оваа е помала од Бамби.
  -Мики Маус - Ова е убава игротека, не многу голема, ама убаво ги анимираат децата, и прилично љубезни се
  - Дамбо - овде не сум била, ама сум слушнала убави муабети за неа.

  Во Аеродром најпопуларна е Тиквичка, иако делот за возрасни е тапа, особено тој внатре. Ама многу убаво ги анимираат децата.

  Добра е и Виножито (ако не се лажам така се викаше) - на Владимир Комаров, одма до Тинекс и Вучко. Таму има убав двор, и ептен е згодна за топло време.

  Ако ми текне уште некоја, ќе пишам.
   
  На Araksi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bigfish

  bigfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  eve www.prikazna.com, eptem e dobra, zemajki personal, cistota a za cenite da ne zboram, najniski vo cel grad
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bojanche

  bojanche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Jas bi Vi ja preporacala Madagascar vo Aerodrom (sproti Biser ) tamu mojot vnuk slavese rodenden prethodniot vikend, epten bese zadovolen , super bea animirani decinjata , golema e, cista, nova , cekot na kraj :) ooodlicen , personalot strucen i iskusen , roditelite raat :)
  pozdrav

  [mod-kirilica:2pyspnja][/mod-kirilica:2pyspnja]
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Јас би ја препорачала Џуниор`с во Карпош 4 за тие што живеат негде блиску уште поубаво. Сум била многу пати и секогаш сум излегла презадоволна, + што е преубаво средено внатре разнобојно за разлика од Тиквичка, кај Катастар пример. Од Тиквичка ич не сум задоволна.
   
 16. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  таква игротека каква што бараш е Тиквичка до катастер во тафталидзе.
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Јас сум била на роденден кај мало детенце лани во Тиквичка, и да ви кажам на мои 20 години си поминав мн убаво :lol: и јас да бев малецко ќе правев таму роденден. Сите деца беа растрчанки и мн беа среќни, играа некои игри, незнам имаше една што ги црташе не лицата, сите ги облакаа во костуми. Се пресмеав и се изаниграв. Јас со мои 20 си поминав преубаво, тогаш можам да замислам како си поминале децата. 8)
   
 18. voah

  voah Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Nie slavevme vo letoto vo igroteka PRIKAZNA.Iskreno nemam zborovi, igrotekata ima zabava za site decinja.Na prozektor za vreme na rodendenot ni gi pustaa slikite od istiot rodenden ,imase xbox nekoj najnov i tatkovcite duri igraa na nego se igra so dvizenje na teloto prekrasno bese.Slikite i videoto go dobivme uste za vreme na rodendenot,devojkite pak za niv nemam zborovi gi animiraa decinjata postojano, tolku bea brzi i spretni sto potrcnivaa po igrotekata.Mnogu bese cisto i za vozrasnite ima za sedenje nadvor del koj sto e pokrien.Zakupot imaa nekoja letna promocija ni bese za nekoja smesna suma vo odnos na toa sto dobivme,mislam deka i sega za od septemvri imaat prekrasna ponuda.Vo oktomvri za drugoto detence ne ni gledame za druga igroteka.Sekoja cest Imaat prekrasna organizacija.Imate MOЈА НAJGOLEMA PREPORAKA
  [mod-kirilica:2yqu04r6][/mod-kirilica:2yqu04r6]
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  68.436
  Ќерка ми ќе слави во Дримленд во Соравија.
  Мене не ми прави мерак, ама нејзин е роденденот, таму сакаше и на ниту едно друго место.
  Не дека е нешто лоша игротеката, ама не е ништо посебно, и многу трчаат таму, кога завршува роденденот како да сум ги извадила од под туш се.
  А многу сакав во зоолошка да го слави, ама изгледа ќе треба мојот таму да си го организирам зошто таа не сака ни да слушне :D
   
 20. babalu

  babalu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:3o7pfz6f][/mod-reklama:3o7pfz6f]