1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

  1. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Хелп мами од Охрид! Забава за дете во Охрид? Сега брзо сум доселена немам кај да го однесам.3 игротеки се,и секогаш ова време имаат родендени.За в парк е веќе доцна и е ладно навечер.Некој кафич со игротека има ли во Охрид? Некој маркет,некој трговски,да има и за занимација за деца?Фала
     
  2. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    12.934
    Пол:
    Женски
    Мила ептен сме за греота ние немаме кај да ги носиме децата. :worried: Единственото место каде што можеа да играат деца во затворено, а мајките да пијат кафе, го претворија во кафич. :doh:
    Ваљда си била во игротеката Вања, убаво е ама секој ден после 4 има родендени, ретко да нема. Плус сега некои 10 дена ќе ја реновираат.
    Други игротеки имаш Смајли, Хепи ленд, Бамбини, Мадагаскар, други не ми текнува сега. Пробај таму ако сакаш. :)
     
  3. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.621
    Допаѓања:
    251.133
    Пол:
    Женски
    Ги користела некоја "пакетите" на Бамбини со нивно јадење, пиење и торта? Или можеби сте биле на таков роденден.
     
  4. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Оффф мислам Бамбини и Мадакаскар не работат за играње,само за родендени.Јас сум од Прилеп,имаме 20 игротеки,кафичи со простор за деца,и веќе ако е се зафатено на крај краева има маркет голем и внатре простор како игротека.Сега овде ми е како шпанско село
     
  5. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    12.934
    Пол:
    Женски
    Можно е, само за родендени сум била. Овде за жалење сме, на зима децата да збудалат дома.
     
  6. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Како се движат цените понудите за роденден во игротека во скопје
     
  7. Masnicka.5

    Masnicka.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Od moe iskustvo normalen rodenden bezz slatki masi i ukrasuvanja samo igroteka so okolu 35 vozrasni i 15 decinja okolu 12000 denari.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Се зависи од очекувањата.
    Закуп на игротека е околу 2000-3000 денари.
    Има игротеки што нудат и храна. Ама! Убаво слушај што нудат и пресметај се во колку ч ти е роденденот и какви ти се гостите. Да не кажеш после малку е јадењето од игротеката. :)

    Авантура е 8000 денари пиење и јадење со закуп. Мезето е јадови. Ако некој задоцни 30 минути толку е.
    Колорес 12 е, 3 топли, 3 ладни даски и плус торта. Ова за 30 гости. Пиење неограничено.
    Фан хаус, закуп 2000 ако е од затворен тип, не плаќаш закуп ако е од отворен тип роденденот. Јадење, па и слатка маса, мора исклучиво од кај нив. За децата посебно се плаќа, по дете. Ама ќе ти направат комбинации за да се најдете на среде :)

    Прошетај низ игротеките. Битно е и да те бендиса просторот, персоналот..
     
    На Kitten, emkaemka, kikin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Realno Lani prv Pat slavevme vo igroteka. Ubavo ne vikam ne odlesnitelno ne mies doma ne se zamaras. 2 saati i tolku. Mladi sme pomodarstvo sekade go prakas sakas i da mu napravis. Realno skapo e oddeluvame od se bar za sebe zboram se custvuvam vinovno Ako ne mu napravam..... Sega godinava ke razmislam podobro e da si gi trgnam za 15 Dena na odmor nego li igroteki. Mislam deka vo mk nemame standard koj saka neka kaze da pravime bas onakvi rodendeni so se vo igroteka, bejbi zabavi ....
     
    На minne992 и didisi им се допаѓа ова.
  10. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Се согласувам ... децата не ни знаат подобро парите на книшка ставај ги за секој роденден па кога ќе порасне факултет ќе плати со тие пари. Народ ќе дојде да јаде да пие за сеир дете болно после секој роденден ...
     
  11. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас па не гледам така. Си славиш од мерак и радост за своето дете. Никој со сила не те тера. Ако не сакаш да викаш луѓе, за поблиските дома ќе си славиш. Нема да имаш луѓе за сеир.
     
    На darcy, Dadusicka, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    И Колорес е јадови :( Ние стигнавме саат време покасно (а луѓето имаа закуп за 4 саати) од храната имаше само остатоци. Тортата беше со маргарин правена.

    А Фан Хаус е игротеката во хотел Парк? Ме изненади со ценава зашто ми кажуваше една познаничка нуделе само пакети, најевтиниот бил 500 еу :worried: А игротеката е стварно посебна, различна од останатите.

    Јас незнам што ќе правам за догодина... Два родендена во рок од 10 дена :|
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  13. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.364
    Пол:
    Женски
    Ќе ги славиш заедно :mm:
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Така е планот за понатака :) Но за првиот ќе го направиме посебно. Така што...догодина два :sweat:
     
    На M&M и emkaemka им се допаѓа ова.
  15. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.364
    Пол:
    Женски
    Вие си знаете, ама јас би во едно, малото ионака ништо нема да разбира, секако дадата на двата ќе е ,,главна,, :D
    Фештата на денот на малото, кога и е на дадата мало торте само за вас, во градинка ќе почасти тогаш (мислам иде). Секако однапред ќе и се зборува најразлични приказни зошто е тоа така, дрн дрн да не се увреди :lol:
     
    На kukla21 и Kitten им се допаѓа ова.
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Добра идеја е, незнам што ќе одлучиме до догодина. Но во секој случај малце планот ми го менуваат децата од градинка кои ги каниме секоја година, и нели, си доаѓаат со по еден родител. Па затоа некако маааалце не ми одговара прв роденден на малото во комбинација и со деца од градинката на сестра и :D
     
    На M&M и emkaemka им се допаѓа ова.
  17. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Таа е фан хаус. За другата година таа ќе е. Со цените нивни, толку ќе е роденденот дека нели ништо од надвор не смее. Па ни слатка маса.

    Колорес јасно кажуваат што има во пакетот. Ти одговара или не. Внук ми славеше и ок беше.
    Зависи и домаќините што одбрале и за колку платиле. Лесно е да се ругаат игротеките. Затоа и реков на почеток, многу е битно што очекуваме, какви гости имаме и во колку ч роденден славиме. Ако славиме одма после работа, во работен ден, секако треба повеќе храна да планираме.
    Јас по тоа се водев и храна ми остана. Закуп 4ч имав.
     
    На Kitten и emkaemka им се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ти имаат пуштено понуди од таа Фан хаус? Ако имаш да ми пратиш во пп да ги разгледам.

    За роденденов во Колорес разбрав дека имале нарачано кетеринг за онолку гости колку им биле планирани но откако било сервирано приметиле дека е малку храна.
     
  19. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Мене вака ми кажаа.

    За 30 гости - 3 топли, 3 ладни даски и 3 пици. Мене ова малку ми се чини. Може нив им се видело таман. Реално дома гости ко ќе ни дојдат повеќе од ова спремаме.

    Ми дадоа принтан лист. Ќе ѕирнам дали го чувам. Ако го чувам ќе сликам :)
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  20. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.894
    Допаѓања:
    135.063
    Пол:
    Женски
    Јас веќе не знам за големиов каде, 9 ќе прави за некој месец. Класична игротека веќе не им е интересна, лани ок поминавме во игротека што е пола како диско ама ја затвориле. Ми излегуваше на фб реклама за некоја нова во околина на аеродром во која има и нешто како ласер таг ама не ја запамтив и не можам да ја најдам, ако знсе некој на која мислам ве мочам да ми пишете. Ја видов нивата во Лиса центарот убава ми се виде ама пак е класика игротека. Кино не ми се допаѓа како опција, не знам за во капитол кугланата како е. Искрено би му правела и дома да може да си селектира едно 10тина деца, ама он одма реагира дека не можел така другите ќе се лутат и донекаде во право е. Башка немаме плеј стејшн, немаме нинтендо ова она, а на оваа возраст само тоа бараат и мислам дека ќе го демолираат станот ако немаат анимација а јас не знам баш да смислувам анимации. Мислам дека се претерува кај нас ама така ги навикнавме и децава, пријатели што се во странство ќе соберат макс до 10 деца торта, сокчиња, сендвичиња, баш како ние што правевме како деца. И супер си поминуваат.
    Него @Bozica1980 прашуваше за бамбини пакетите, правел некој таму, има нешто во игротеката како за поголемки деца?
     
    На Dadusicka и Bozica1980 им се допаѓа ова.