1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

  1. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.624
    Допаѓања:
    251.158
    Пол:
    Женски
    @M&M што знам, мислам дека до 7ми, 8ми роденден е ок после се веќе големи за игротека општо.
     
    На M&M и Dadusicka им се допаѓа ова.
  2. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    @M&M ние лани славевме во кугланата во капитол и супер пројдовме, 8 полнеше, е сега сме во дилема за следниот од сега се спрема, а има уште 3 месеци, кино не сака, под седмица во три бисери имало нешто, компјутерница ли, незнам точно и тоа ни стои како опција, .
    Ако разбереш за ласертагот кажи каде е
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  3. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.901
    Допаѓања:
    135.187
    Пол:
    Женски
    И јас слушнав за тоа кај 7ца мислам дека и ќе има некој од неговиве другари таму род.па ќе видиме дал ќе бендиса. Така возрасните ќе се избегнат само најблиските дома, онака еден тон се собираат.
    Колку ве фати кугланата ако не е тајна? Во б.трајковски многу убаво поминавме на еден роденден ама некако далеку ми е.
    Ако ја најдам таа со ласерот ќе ти ја пишам
     
  4. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам баш колку деца имаше ама испод 20 не беа сигурно плус околу 10 возрасни мислам околу 12000 платив, имаше грицки, парче пица и сокче за децата, а возрасните кафе, пиво, сок..
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.901
    Допаѓања:
    135.187
    Пол:
    Женски
    Знам ама мислев да не има некоја диско опција
    Пиците од кај нив? Пијачки претпоставувам кој колку си нарача? Мене мн возрасни ми се собираат ама кога би се решила за куглана нема да викаме само ептен комшииве со деца што се, другите дома на торта. Пак ќе ми се фати многу :doh:
     
    На Bozica1980 и Dadusicka им се допаѓа ова.
  6. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Ја канам само деца од школо, културни се, па се собираат една мајка со неколку деца:) а други возрасни неам многу само тетките ги каниме, неам таков проблем. Да пиците од кај нив, е сеа не се сеќавам како беше, јави се прашај или помини од кај нив, за повеќе деца беше како поефтино, имаше пакет до 20 и над 20 деца мислам. Незнам точно дали по 130 од дете плаќав, така нешто ми се мота во глава. Сокче, парче пица беше во цената, а за возрасните како во кафиќ цените колку што памтам
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас 2017та роденденот таму го славев, за 40 возрасни. таман дојде храната. Годинавна бевме во Бајка, исто со нивен кетеринг, можеби нијанса повеќе имаше за јадење, ама па многу и остана (полно гости се испоразбола баш периодот) и се утепавме јадење сувомеснато и поховано дома после тоа :worried:. Сега се мислам за каде, може Колорес Карпош, поголема ми се гледа. Искрено нејќам јас со храната да се замарам, а за Fun house не ми се даваат толку пари, и онака мали повремене сам го носам таму да се растрча.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Изгледа зависи и од гостите. Ако дошле да се најадат, нема да стаса :lol: Ако се ко мене ќе остане, ко мм ќе биде малки :lol:
     
    На Kitten и darcy им се допаѓа ова.
  9. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Ама и игротеките знаат да бидат безобразни према домаќините.
    На детската маса ќе наредат сокчиња.Ќе седнат децата и ќе им ги отворат.За 2 минути доаѓа аниматор, сите деца стануваат да играат а игротеката веднаш ги собира сокчињата (дали по два пати се имаат напиено) и носи нови.И повторно така.
    Можеби од практични причини ги менуваат сокчињата, да не се испомешаат децата и да пијат од туѓа сламка, ама пак 3-4 пати знаат вака да сторат.
     
    На darcy, Kitten и azelea им се допаѓа ова.
  10. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас немав таков проблем бидејќи двата пати пијалокот беше вклучен во цената, но често ми се случува кога сме на гости на малиот сокчето јас ќе му го ставам на страна за попосле и веќе следниот пат кога ќе го побарам го нема...
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Бидејќи на страна си седам и чекам, имам прилика да посматрам, па на два родендени го приметив тоа
     
  12. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.599
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Во Колорес не носат нови сокчиња со сламка. Било кој пакет да го изберете ќе ви стават наливни сокови од кога ќе се испијат 10-те што влегуваат во пакетот. И некој ако закасни настанува хаос во ист момент бараат сокче со одредени ликови, вода.. И џумбус.

    Од се што сум видела, за мое дете/внуци ќе инсистирам да се слави било каде само не во игротека. Не само во Колорес, во било која.
    Да ми ставаат салама од Жито или во најлош случај од Стокомак, а плаќам пакет од 12-18000 денари?! Не. Па и тортата да ми ја донесат со старо тесто, распадната цела. Не не.
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Може и сам да си организираш во игротека.
    Изнајми простор и викни си кетеринг.
    Кифлички, боцки, канапеа, мефциња (нормално,зависи од гостите), грицки и сама ке си купиш.
     
    На azelea, Kitten и kukla21 им се допаѓа ова.
  14. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас така си направив. Чиста работа.
     
    На referentka и Kitten им се допаѓа ова.
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Исто. Секоја година ми нудат некакви пакети, јас ништо не прифаќам. Само поканите.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. moli.mk

    moli.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    91
    Сега со ситуацијава со морбилите, што мислите за славењето на родендени по игротеки? Дали би правеле? Дали би оделе?
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Јас лично не би носела дете сега на роденден, ни онака не одиме, ни на роденден.
     
    На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.366
    Пол:
    Женски
    Бев во вторникот на бдеј во игротека, дечиња имаше 20+, ама јас мое бебе не го носев, да не беше ни кај доста близок ни јас немаше да отидам.
    Мислам сега и не е најпогодно за групирање на дечиња, ама секој си знае..
     
    На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.026
    Јас не.
     
    На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kostarika

    kostarika Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    2.127
    И јас ја имам идејава ама за веце не можм да најдм решение.