1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеален подарок за секој хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од psychic, 8 јануари 2013.

 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема :D Ако има се знае :D
  Овен – полн со енергија и посветен на спортот
  Совршен подарок за Овенот е спортски викенд. Било кој оригинален подарок, совршено ќе му одговара на овој знак. Ќе биде презадоволен со секој единствен подарок.

  Бик – обожува луксуз и се вистински гурмани
  Подарете им скапо чоколадо, вечера во луксузен ресторан, или најнова масажа во познат спа-центар. Рачно изработен накит, или вредни детали за дом кои ќе ги инспирираат. Не заборавајте подарокот да им го спакувате внимателно и уредно.

  Близнаци – големи интелектуалци и вечни деца
  Одушевете ги со карти за концерт на омилената музичка група, годишна претплата на нивното омилено списание, или најновиот албум од изведувачот кој го обожуваат.

  Рак – перфексионисти и големи емотивци
  Ќе им се допадне романтична вечера за двајца, букет цвеќе или ново парче гардероба за нивната маркирана колекција. Интересот за нивното хоби ќе го ценат повеќе одошто скапоцените подароци.

  Лав – сакаат да ги третирате како кралеви
  Вистинскиот избор е: луксузни цигари, ретки вина, карти за театар, или концерт. За нив, всушност најважно е да бидат во центарот на вниманието.

  Девици – вечни романтичари
  Кога купувате подарок за Девица, морате навистина да се потрудите. Дефинитивно, обидете се да најдете нешто практично и едноставно, а поврзано со активностите и хобито кое тие го сакаат.

  Вага – не очекуваат многу, но ги сметаат за најголеми естети во хороскопот
  Ќе им се допадне сè што ќе им подарите, ЦД, книга или цвеќе, ќе биде доволно. Дозволено е сè освен кич.

  Скорпија – тешки барања
  Сакаат скапи работи и имаат силно чувство за мода. Ќе го погодите нивниот вкус со на пример парче облека која сте ја купиле онлајн, а која преставува последен збор на модата. Но, бидете внимателни – за нешто такво да направите, треба добро да ги познавате!

  Стрелец – весел и немирен
  Пронејдете „луда“ ситница, интересно парче накит или да речеме пат на далечна и егзотична дестинација.

  Јарец – исклучително сериозен и со чувство за совршенство
  Ќе им го разубавите денот ако ги повикате на ручек, или интересна уметничка изложба. Сакаат и практични – корисни подароци, па затоа слушајте добро што им е потребно.

  Водолија – сакаат да бидат мазени и пазени
  Кај нив секогаш „ќе запали“ нешто интересно. Подароците за нив треба да бидат оригинални и интересни. Интересна играчка, карти за хит комедија, или да речеме ситница за автомобил – тоа се работи кои ќе ги направат среќни.

  Риби – нежни и внимателни, вистински уметнички души
  За нив морате добро да се потрудите, бидејќи најмногу ќе им се допадне подарокот кој сте го направиле со сопствените раце. Ако немате време да им направите нешто во малата домашна работилница, ќе ги направите среќни со рачно изработена рамка за фотографија, удобни папучи, или часови по јога.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Тоа е тоа :)
   
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.004
  Допаѓања:
  6.089
  Пол:
  Женски
  Давајте уште идеи за јарец ,ми треба во моментот
   
 5. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  6.915
  Пол:
  Женски
  Накит ‎:inlove: ‎за ‎мојот ‎и ‎за ‎секој ‎знак.
   
 6. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Чоколадо, за секој знак. :inlove:
   
 7. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.759
  Допаѓања:
  14.239
  Пол:
  Женски
  Чоколадо или рачно изработен накит обожавам, посебно алки.
  Точно е.
   
 8. Kasiopaja221

  Kasiopaja221 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2021
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  19.333
  Пол:
  Женски
  Црвено вино
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.358
  Допаѓања:
  164.620
  Пол:
  Женски
  Девици – вечни романтичари
  Кога купувате подарок за Девица, морате навистина да се потрудите. Дефинитивно, обидете се да најдете нешто практично и едноставно, а поврзано со активностите и хобито кое тие го сакаат.

  Точно :rofl:
  Многу ценам кога некој се има потрудено и знае точно што ми е по ќејф. :D
  На пример накит по мој вкус, шминки особено палети убави :lol::lol:, книги, благо... :rofl:
   
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.351
  Допаѓања:
  317.042
  Бик – обожува луксуз и се вистински гурмани
  Подарете им скапо чоколадо, вечера во луксузен ресторан, или најнова масажа во познат спа-центар. Рачно изработен накит, или вредни детали за дом кои ќе ги инспирираат. Не заборавајте подарокот да им го спакувате внимателно и уредно.


  Сакаат скапи подароци.Дури мислам дека ако не им е јасно колку чини, ќе се јави да праша.Ептен се ,,такви,,:D


  Близнаци – големи интелектуалци и вечни деца
  Одушевете ги со карти за концерт на омилената музичка група, годишна претплата на нивното омилено списание, или најновиот албум од изведувачот кој го обожуваат.

  Купи му ја ,,Втора светска војна,, или ,,Мијаците во периодот 1942-1944,, би бил најсреќен на свет:)
   
 11. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Не сакаат скапи подароци биковите. Сум им зимал нешто најубаво и спакувано тип топ, да ѕвони и сија и пак ништо. :D
  Пре би рекол за водолиите, рибите, раковите.
   
  На buba4e89 и Аргентина * им се допаѓа ова.
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.351
  Допаѓања:
  317.042
  Јас тие што ги познавам ама баш сите се такви.
  И купуваат скапи подароци, ама и сакаат скапи подароци.
   
 13. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Може има разлика во машки и женски. Шо знам...:?:
   
 14. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  6.915
  Пол:
  Женски
  Сите сакаат скапи подароци, кој не сака - не е искрен :rofl:
   
 15. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Не е точно и потврдено ова твоето. :D
   
 16. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  6.915
  Пол:
  Женски
  Ами не е ни твоето. Дека "Другата" наука, затоа.
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  А ти што беше во хороскоп? :wasntme:
   
 18. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  6.915
  Пол:
  Женски
  Јас ли? Исто што и ти :P
   
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Лажеш ;(