1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  [​IMG] Со ваква четка се прават, ама мн е тешко се познаваат потезите цело време. Ептен треба да си професионалец да си направиш омбре што дури и тие таквите ми рекле дека им е тешко. Што мене ме изненади, ама пробав неколку пати и цело време неуспешно.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  6.573
  Пол:
  Женски
  Го имам истото, баш за таа намена го купив ама да, се познава како е тапкано. Не знам навистина како им излегуваат толку совршени. Мислев да не има некоја поинаква четка или било што, со исклучок на airbrush от, бидејќи со него знам дека излегуваат супер.
  Јас ги направив со ова и океј се, меѓутоа од блиску се познаваат.
   
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.710
  Допаѓања:
  14.286
  Пол:
  Женски
  Ова е правено со гел, затоа е толку совршено изблендано. Јас со лак си ги правев со сунгерче пресечено и веднаш после секој направен нокт ставав проѕирен лак за да се избленда подобро. Не е успешно како на сликата, ама солидно изгледа.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  6.573
  Пол:
  Женски
  Нели повеќето барем кај нас работат со една боја на гел, на пример nude нијанса па потоа го прават омбрето со гел лак? Или користат две различни бои на гел? Досега не сум заприметила ама веројатно така го прават.
   
 5. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.710
  Допаѓања:
  14.286
  Пол:
  Женски
  Не, не. Има разни техники на правење омбре со гел. На пример со две бои на гел, со сунѓерче како твоето горе, со машинче за сенчање... Само што работењето со лак и со гел е сосема различно и не може да се добие истиот ефект.
   
 6. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  6.573
  Пол:
  Женски
  Да, да, знам дека со гел е полесно, нели бидејќи се става погуст слој и полесно може да се разнесува, но досега сегде каде сум правела нокти имале еден основен билдер гел да речам, во една боја, а се останато правеле со гел лакови. Така да, претпоставив дека со гел лак го прават омбрето, долниот дел кој е бел. А гел лаковите се исти како обичните лакови со таа разлика што се сушат во ламба. Бидејќи нели основниот билдер гел е поскап, па не мислев дека некој го има во сите бои.
  Ајде можеби некој професионално што работи и ги прави на овој начин, ќе сподели.
   
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.710
  Допаѓања:
  14.286
  Пол:
  Женски
  Најчесто го прават со бел гел и четкичка, не со гел лак.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  32.922
  Пол:
  Женски
  Еве една идеја од мене,денес колешка од факултет ми ги правеше:
  received_522480888389205.jpeg
   
  На hermosa, SunnyGirl2 и Kitten им се допаѓа ова.
 9. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  34.642
  Пол:
  Женски
  Мене кога ми ги прават откако ќе земат гел или прав или што и да е тоа четката ја ставаат во едно како вода ама сигурно не е вода не знам што е, и тапка неколку пати па четката ја брише од салфетка.
  Прво белиот гел или прав, па розевиот па на крај пак белиот, турпирање па проѕирен гел или што и да е и тоа.
  Некако до турпирањето се познава повеќе како поделено розево бело ама после проѕирното нешто ептен се прелева од една во друга боја.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  20.053
  Пол:
  Женски
  Од каде можам да нарачам лакови за нокти, ама квалитетни пошто до сега ни еден лак не ми се погодил, сите ми се многу ретки..
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Miiaa98

  Miiaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  20210309_124957.jpg
   
  На hermosa, buba4e89 и Hortenzija им се допаѓа ова.
 12. GirlWithACat

  GirlWithACat Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2020
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На $ophia, Hortenzija, jarec6 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  9.313
  Пол:
  Женски
  Ќе правам нокти па секој предлог за нокти за овој период е добредојден.
   
 14. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  16.136
  Пол:
  Женски
  5338fe791a341d3e5657a5e9b0e72454.jpg
  8ed41dbaf2528cf58a4dc84024021089.jpg
  714356c0b38c317ca32247a27414069d.jpg
   
  На buba4e89, hermosa, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. $ophia

  $ophia Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  686
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На hermosa, buba4e89 и angelche16 им се допаѓа ова.
 16. Caramell

  Caramell Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2021
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  374
  128512080_200374624965634_4243814775385481347_n.jpg XMASNAILS171121_11.jpg 132395167_196093152170909_8160123741308295141_n.jpg
   
  На hermosa, Hisha и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. little women

  little women Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2023
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  448
  Пол:
  Женски
  Zdravoo utre ke pravam nokti pa predlozete mi nekoi sliki so jaki boi.. sekogas socuvuvam sliki ama koga ke dojde vreme za pravenje nikako da gi najdam slikite ili da se odlucam..
   
 18. Sophitas

  Sophitas Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  1.135
  Screenshot_20230518_214016_Instagram.jpg 49.jpg Screenshot_20230404_180807_Instagram.jpg
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.527
  Допаѓања:
  39.856
  Пол:
  Женски
  Дајте некоја слика од бели нокти што сте правеле?
  Гледав на инста, не ми фаќа око ништо посебно.
   
  На Mart1na му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mart1na

  Mart1na Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2022
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  https://ndsalesvs.pics/product_details/40847726.html
   
  На halfasoul му/ѝ се допаѓа ова.