Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Пеин, од мене најискрен коментар... прекрасни се :D :D :D
   
 2. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Исто и од мене, супер се,чиста 10ка само јас не сакам толку долги.. кога би ги правела јас пократки малку, послатки ми се, ама секој со својот вкус...
   
 3. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  44
  Фала ви многу, и мене ми изгледаат пократки послатки, само шо ко ќе видам на некоја слика или на ТВ некоја со многу долги нокти и не сакам моите да ги скратам, сакам толкави да ги направам :lol: т.е. срцето ме боли ко ќе треба да ги скратувам хехехе :lol: :lol: :lol: и имам во план да ги причувам до кај матурата па после матура малку да ги скратам :)
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Матурантки многу убави избори сте направиле. И јас оваа година сум матурантка и може ќе ви украдам некоја идеја :D позз
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
   

  Прикачени фајлови:

  • as01.jpg
   as01.jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   940
 6. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.163
  Пол:
  Женски
  UBAVINA ...MNOGU DOBAR IZBOR :up: IZGLEDOT NA RACETE I NOKTITE MNOGU GOVORAT ZA LICNOSTA
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Pain! Прекрасни се :) Навистина, убаво средени, класични без мн. светки, баш ко за нас ! Love them !
  _________

  Eве предлог
  [​IMG]
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На maybelline му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Големо лајк за вторите и за последните....
  Иначе такви темни одозгоре не сакам, како лилаковите и како тие од брајт...
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Полека со цитирањето, се губи естетиката на темава.

  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 12. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • mmm.jpg
   mmm.jpg
   Големина на фајлот:
   41,7 KB
   Прегледи:
   1.066
  • j.jpg
   j.jpg
   Големина на фајлот:
   26,4 KB
   Прегледи:
   1.066
  • stil_84.jpg
   stil_84.jpg
   Големина на фајлот:
   111,7 KB
   Прегледи:
   1.066
  • ddddddd.jpg
   ddddddd.jpg
   Големина на фајлот:
   36,7 KB
   Прегледи:
   1.066
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Јас за матура имав ставено акрилни нокти, француски маникир и супер изгледаа. 1000 ден. платив ама ги носев некои 3-4 недели ;)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] :arrow: за прстите на нозете
  [​IMG]
   
 15. gokii

  gokii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  prekrasni se :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nailsdidDec.jpg
   nailsdidDec.jpg
   Големина на фајлот:
   52,4 KB
   Прегледи:
   1.027
  На maybelline му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Јас би се определила само за француски маникир. Несакам ништо кич такви ствари
   
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  3.606
  Пол:
  Женски
  Вакви сакам,само јас би ги скратила малку,предолги ми се некако.
  [​IMG]
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  E ова веќе ми се допаџа :P
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fancy

  fancy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Девојќи ве молам да ме просветлите :D
  Сакам гелна надградба, но ме интересира каде во Скопје има, и колку чини?
  Бидејќи не сум од Скопје па ми треба мала помош... :)