Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Па имаш у Скопје на многу места, скоро секаде каде што даваат козметички услуги има и гелни нокти. Сеа конкретно знам едно во кисела вода, во студио Никол во Центар, Во студио Ив, во Лејди Клуб во Маџари, во населба Илинден има една многу добро работи вакви нокти... во Тимотеј исто во кисела вода... во Ново лисиче има едно не знам како се вика, во карпош има повеќе, абе има скоро сегде што ке ти кажувам :D
   
 2. fancy

  fancy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Ти благодарам на информацијата Лижалка :)
  А дали знаеш која цена се ?
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  па зависи каде, ама цените на гелните се движат од 500 до 800, 900 денари зависи како ке начекаш. има сеа негде и 300, 400 ама у некој забутани места :D
   
 4. fancy

  fancy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Хаха ама ме насмеја :rofl: :rofl: "во забутани места "
  Фала многу :*
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.331
  Допаѓања:
  2.106
  Пол:
  Женски
  Ноктиии :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  Најголема страст. Не само за матура ( рано ми е мене за матура да мислам ) секојдневно имам нешто на ноктите :inlove: :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 и figgiMK им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.756
  Допаѓања:
  76.472
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.191
  Допаѓања:
  5.049
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 и SpoiledBaby им се допаѓа ова.
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  [​IMG]
   
  На Struma55, juleeee и Speechless им се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
 15. Girlllll

  Girlllll Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.331
  Допаѓања:
  2.106
  Пол:
  Женски
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.191
  Допаѓања:
  5.049
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  НАЈУБАВИ НОКТИ

  Доколку сви имале најубави нокти или сви виделе некаде ставете слики па да избереме кој се најубави поздрав


  Еве некој што мене ми се свиѓаат....
   

  Прикачени фајлови:

  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  152
  Сите се супер, ептен ми се свиѓаат. Јас сум многу по ноктите, а на маж ми му се фетиш. Имам природни цврсти нокти,често ми се долги и не сум ставала нокти до сеа. Ама кога ги цртам, некако не успевам, не ми се убави, па ако имате од некаде финти, или во неколку чекори постапката -закачете, ОК?