Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.694
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  Вику има на youtube видеа цели, постапно објаснето како да се прават било какви нокти.

  За матура мислам дека треба нешто по елегантно, ама не премногу кичасто. Еве на рпимер вака:

  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]

  А и не мора којзнае какви нокти. Јас бев едноставно излакирана со темен пурпурен лак со сјај, клот цели нокти, и многу убаво изгледаше.
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На FBI и miss.ella им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Јас сега си ги направив со помош на мајка ми,толку едноставни,а убаво изгледаат.Ќе ја објаснам постапката.Е сега,не знам дали се баш за на матура ама морав да се пофалам некаде.Убави се за секој ден важно :D


  Прво со селотејп го лепиш ноктот (знаете како нели? :) ) па делот што не е залепен го лакирате со вар бел лак.Постапката е иста кај сите нокти...Потоа откако ќе се исуши го одлепувате селотејпот и го лакирате целиот нокт со млечно бела боја на лак.Откако и ова ќе се исуши лакирате со лак со светки (само светки) и потоа можете да ставете од налепниците за нокти што се по 30 денари на пазарче на ќошето.Многу е убаво и воопшто не е кичесто :)

  Хир дер ар :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 5. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  bagufce ubavo si gi napravila noktite so pecatcinja jas pravev takvi ama samo so druga sara :)
   
 6. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  ееее ова е најдобро природно
   
 7. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.570
  Од повеќето слики ми се преврте желудац.
  Се знае, француски само со не премногу долги нокти или еднобоен лак.
  Уште светљукав фустан некој таков целиот со шљокици во комбинација со [​IMG] вакви нокти и спремни за во циркус.

  *Нормално едноставен еднобоен црн фустан на пример со некоја интересна шара нокти делува многу штосно.
  Сепак зависи од фустанот.
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maybelline

  maybelline Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  207
  Еве како беа и моите :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 17052010018.jpg
   17052010018.jpg
   Големина на фајлот:
   209,6 KB
   Прегледи:
   841
  • 17052010017.jpg
   17052010017.jpg
   Големина на фајлот:
   247 KB
   Прегледи:
   841
  • 17052010016.jpg
   17052010016.jpg
   Големина на фајлот:
   282,2 KB
   Прегледи:
   840
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  [​IMG]

  секогаш вака , веќе има 1 година не го имам извадено црниот лак хаха :lol:
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  4.023
  Пол:
  Женски
  ти една година јас 5 години по ред :lol:
   
 12. MaciMiay

  MaciMiay Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Нокти за матура
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сепак зависи од облеката :)
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  BoaVista секоја чест за ноктите... еве неколку примери и од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   59,1 KB
   Прегледи:
   412
 14. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Најдобро е француски маникир =)
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  ова се моите нокти одматура
   

  Прикачени фајлови:

 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Темава е за потребите на оние на кои им треба инспирација како да си ги направат своите нокти. Инспирација што ќе биде преку поставување само на слики од интернет.
  Слики со еден тип на идеи како инспирација, за шарање на ноктите...
  Бидејќи стварно се наоѓаат интересни слики од нокти низ интернетов и мислам дека може да бидат од голема помош за Феминките.
  Па да се Фатиме на работа :wasntme:
  Може ке биде потребно модераторките да префрлат повеќе постови кои се наогаат во темата Туторијали за нокти во оваа тема :?:
   
  На candygirl и perlaa им се допаѓа ова.
 17. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Идеи за лакирање (преку СЛИкИ)

  ми се свиѓа темава се надевам нема да ја бришат
   

  Прикачени фајлови:

  На bojannaa, LoOnyD и BadbadGril им се допаѓа ова.
 18. Katojiikutaka

  Katojiikutaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  225
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.325
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LUCERKA, Maca S и Ane-99 им се допаѓа ова.
 20. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  /
   

  Прикачени фајлови:

  • 22.jpg
   22.jpg
   Големина на фајлот:
   56,5 KB
   Прегледи:
   14.078
  • 80.JPG
   80.JPG
   Големина на фајлот:
   32,2 KB
   Прегледи:
   14.077
  • 117.jpg
   117.jpg
   Големина на фајлот:
   36,4 KB
   Прегледи:
   14.078
  • 120.png
   120.png
   Големина на фајлот:
   322,9 KB
   Прегледи:
   14.078
  • 191.jpg
   191.jpg
   Големина на фајлот:
   3,7 KB
   Прегледи:
   14.076
  На Mecii му/ѝ се допаѓа ова.