Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Преубави се ...
   

  Прикачени фајлови:

  • 1a.JPG
   1a.JPG
   Големина на фајлот:
   239 KB
   Прегледи:
   14.056
  • 2a.jpg
   2a.jpg
   Големина на фајлот:
   29,2 KB
   Прегледи:
   14.057
  • 3a.jpg
   3a.jpg
   Големина на фајлот:
   41,7 KB
   Прегледи:
   14.055
  • 4a.jpg
   4a.jpg
   Големина на фајлот:
   50,6 KB
   Прегледи:
   14.056
  • 5a.jpg
   5a.jpg
   Големина на фајлот:
   25,7 KB
   Прегледи:
   14.056
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Девојки за да биде попрегледно да ги ставаме сликите во спојлер, зошто кога се отвара темава и 1 страница што е досега нецела напишана е хаос, не па ко ќе бидат повеќе.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  907
  Еве некои идеи од мене

  [​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   44,1 KB
   Прегледи:
   13.993
  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   13.992
  • 25.jpg
   25.jpg
   Големина на фајлот:
   59 KB
   Прегледи:
   13.992
  • 41.jpg
   41.jpg
   Големина на фајлот:
   41,2 KB
   Прегледи:
   13.993
  На ivce2000 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
   

  Прикачени фајлови:

  На bluegirl7, Buubica и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 6. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На Maca S му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.081
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
 9. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Еве нешто и од мене:

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 10. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Мм лакирање ми е една од најубавите работи!
  Еве неколку слики:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Btw овие слики се од користник на youtube "cutepolish" така мислам дека и е користничкото име :)
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  My favorites:
   

  Прикачени фајлови:

  На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
 14. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Еве неколку предлози

   

  Прикачени фајлови:

 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Две вака и некој во спојлер
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. sirena4

  sirena4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  ова се моите нокти го обожавам лакчето
   

  Прикачени фајлови:

 18. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  http://fancy.mk/Nails.aspx

  Да не прикачувам една по една слика, еве тука ги има милион :D
   
  На Katojiikutaka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sirena4 му/ѝ се допаѓа ова.