Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

 1. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
 3. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  3.471
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 20 views.jpeg
   20 views.jpeg
   Големина на фајлот:
   19,3 KB
   Прегледи:
   609
  • 132 views.jpeg
   132 views.jpeg
   Големина на фајлот:
   33,4 KB
   Прегледи:
   609
  • cdcd.jpeg
   cdcd.jpeg
   Големина на фајлот:
   24,1 KB
   Прегледи:
   609
  • dffrgtr.jpeg
   dffrgtr.jpeg
   Големина на фајлот:
   26 KB
   Прегледи:
   610
  • fddffdfg.jpeg
   fddffdfg.jpeg
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   609
 4. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  Бидејќи се повеќе ќе ги ставам во спојлер
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sweetGirl123 и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 5. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
   

  Прикачени фајлови:

  На sweetGirl123 и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 6. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 58.jpg
   58.jpg
   Големина на фајлот:
   37,3 KB
   Прегледи:
   446
  • 134.gif
   134.gif
   Големина на фајлот:
   59,8 KB
   Прегледи:
   446
  • 130.jpg
   130.jpg
   Големина на фајлот:
   24,3 KB
   Прегледи:
   446
  • 127.jpg
   127.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   447
 11. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  [​IMG]
   
  На Jakac и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
 14. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.633
  Допаѓања:
  10.637
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :)
   
  На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jakac

  Jakac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 16. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.756
  Допаѓања:
  76.472
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На cigarce и sweetGirl123 им се допаѓа ова.
 18. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Нокти - цртаме на одредена тема

  [​IMG]

  Не се лично мој, но ми се допаѓаат како идеја, нежни бои, уште понежен дезен...прекрасно. ;)
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  целта е бабу да нема лично наши постови со слики од нешто наше направено....
  него само преку нет најдени слики со идеи за лакирање...
  Ајде да не сум офф да ставам некое сликиче плус 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  1.445
  Еве неколку и од мене :)

   

  Прикачени фајлови: