1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за роденденска забава

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од BlueEye, 9 февруари 2010.

  1. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Некоја идеја за мојот 13-ти роденден?
    Друштвото ќе ми биде повеќе машко бидејќи се скарав со повеќето женски. Сакам да го направам овој роденден посебен (13 ми е омилен број). Па, прифаќам совети и идеји. :)
     
  2. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Се ближи роденден на дечкоми ве молам кажете ми да му приредам некое изненадување
    предности се тоа што

    идам кај него дома,
    можам да отидам во секое време
    и кога тој не е дома можам да влезам
    па ве молам некој предлог
     
  3. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ако не е дома можеш да одиш кај него и да средиш дома да викнеш некој или ако сакаш сами некоја вечера направи, ако знаеш да правиш торти можеш некоја интересна во форма на срце, можеш и да нарачаш, или нешто романтично со свеќи, вино и да му дадеш незаборавна вечер..:)
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Елена-можеш да спремиш некој интересен филм како акција, мистерија и тн. Можете да играте Монопол, не лути се човече. (ако сакаат малку да пробаат дел од минатото на повеќето постари.) Ова е од мој аспект и назнам што би им се доападнало.

    Нана-можеш да му направиш некоја интересна презентација за вас и вашето минато.
    Ако сакаш нешто што не е поврзано со технологија, можеш во стаклена тегличка да ставиш камчиња и вашите слики. По избор стави некој цитат за љубовта меѓу вас и за неговиот роденден. Гледај тоа да биде од срце, не од интернет.
    За приготвување, може да преспиеш кај него, и од сабајлето да му направиш доручек со „Среќен Роденден ....„.
    Знам, класика е, но тоа е единствено што ми текна...
     
    На QueenElena и Nana19 им се допаѓа ова.
  5. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    благодарам прекрасни идеи :inlove:
     
    На MorbGoth.666 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    благодарам прекрасни идеи :inlove:
     
  7. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Добра идеја, но мислам дека тоа нема да може да се направи бидејќи треба да ги повикам дома, а не сме баш толку блиски...
    Размислувам да не славам така, класична забава... Некако, последниве години не сум имала некој убав роденден... Бидејќи роденденот ми е на многу незгоден ден, Коледе, се случува многу деца да не дојдат. Па така, пред некоја година се убив чекајќи и лепејќи го носот на стаклото...а од 20 поканети дојдоа само 7...
    Еднаш пак една идиотка ми го расипа роденденот со нејзините приказни за крајот на светот...
    Па решив да не правам забава, туку да го поминам денот со братучедите... Мислам да ги повикам дома па да слушаме некоја како што ги вика мама „тежок рок“ музика. Па може и да искористам некоја од твоите идеи, Папи. :)
    Потоа ќе одиме на лизгалиште...Мислам дека ќе биде интересно! :D
     
  8. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Дечки оваа година полнам 18г и сакам да направам забава која ќе бидне интересна и впечатлива.Планирам да викнам околу 80души во изнајмен простор па ако имате некои идеи за нешто посебно да направам?
     
  9. susi

    susi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    ми се ближи роденденот во јули знам дека малку е рано но има уште два месеца, па незнам како и каде да го прославам иначе ќе полнам 17 год и никогаш до сеа не сум го чекала некаде надвор на пр во кафич или некој простор па сеа незнам дали дома да ги поканам или во некој кафич вие што мислите, кажете ми некои идеии и незнам колку да поканам другарките обавезно, за братучеди или некои блиски незнам а за машки исто незнам немам некои така блиски другари да поканам а може и ќе се најдат некои што мислите феминки. :)
     
  10. oneday

    oneday Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    14 роденден ќе биде него .. сакам некаде во некоја викендица да се собереме ќе чекаме 2-3 другарки заедно , па се мислам како да направиме и дали ќе ни дозволат од дома ??
    некој предлог како да го направеме ?
    е сакавме да направиме и нешто како забава на базен ама мене дома у двор нема да ми дадат , затоа што лани кога си отидоа дома беше како да експодирало нешто
     
  11. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Чисто онака би го пишала како идеја за тие што живеат во куќа и имаат убав голем двор.

    Можете на пример тие што сте во куќи да оргранизирате роденденска забава во вашиот двор,нека биде навечер како за излагање.Поставете неколку маси клубски без столици и да поставите нешто за грицкање,нешто за пиење,добро направени плеј листи и ете одлична забава поубаво од ова незнам дали може да биде :)
     
  12. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Јас и уште две другарки планираме заедно да чекаме 15 роденден, дека ќе има повеќе деца и ќе биде појака журката, е сега да ми дадете некои идеи, ваљда ќе изнајмиме некое местенце. Секакви предлози се добредојдени. :D
     
  13. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    За некои 2 ипол-3 месеци славам 18ти.. И планирам да направам некоја голема журка-дома. Ќе изнајмам конопои и сакам да направам црно-бел амбиент... Црно бели балони,цевки,чаши и се тоа е сега имам две прашања.

    Каде да си купам шејкер за коктели?

    И дајте ми некоја идеа за на гостите долго да им остане во глава роденденот!
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Шејкери имаш секаде каде што се продаваат и чаши...Имам гледано во Веро, Џамбо, на пластичарската улица...Ако ти требаат повеќе парчиња, оди на пластичарската бидејќи се поевтини. Имам еднаш за подарок купено од Веро, но стаклен и со исцртани мерки, околу 500-600ден.

    За идеја за гостите: тематска забава? :?: Да дојдат костимирани.
     
  15. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Бев во Џамбо ама ми рекоа немале веќе подолго време добиено, иначпе мене ми треба метален не стаклен така да ќе побарам на пластичарската и јас помислив дека би можело да има таму...
    А за костуми шо знам некако ми е детско за 18ти а и не практично затоа што сигурно после ќе продолжиме негде ... Ај некој ако има други предлоз... Ќе набавам и микрофон за караоке ама сепак сакам нешто екстра да биде
     
  16. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Девојкии потребна ми е помош..да не знаете место во Штип каде можам да славам,убава атмосфера со повеќе луѓе..не живеам таму но таму сум родена и таму сакам да го прославам...помошш и советии кој знае
    Благодарам однапред :*:*
     
  17. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Убаво е да се прослави роденденот со најблиските, сепак тој ден е посебен. Со семејството по дифолт се обележува, а за со друштвото многу е важно каде и во кој состав ќе се слави, зашто многу придонесува за забавата и расположението.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  18. flamingche

    flamingche Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Некојаа идеја за каде да го прославам мојот 18 роденден?За околу 30 души,некој бар или локал да изнајмам секако со нормални цени.Пс.ми се ближи за месец дена па би сакала што поскоро да најдам.
     
    На Katemo му/ѝ се допаѓа ова.