1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од Barbie-mwa, 20 март 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Ставајте слики од некои идеи за шминка кои можеме да ги употребиме.


  клуч ако е дупла

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.717
  Пол:
  Женски
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Li..Na и Stam им се допаѓа ова.
 5. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
 6. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Јас ја предложив идејава, ама да се постираат слики во темата Совети за шминка на YouTube [на македонски] (http://forum.femina.mk/lice/soveti-za-sminka-na-youtube-t849/), односно Сефора да ни прави туторијал со тој look што ќе го постираме... На таа тема тоа функционира, (веќе се направени неколку видеа со посакуваните изгледи) се разбира со зависност од тоа колку е слободна Сефора ама видеа се прават во секој случај. Што знам мене оваа тема ми е излишна да се лупаат само слики од идеи за шминка :?: . Али нека си одлучат модераторите, да не се бунам јас тука :P :D
   
  На eleni23 и wolf4e им се допаѓа ова.
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
 8. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Мене ми се допаѓа темава,доколку би била во онаа тема Совети за шминка на YouTube [на македонски] би се пренатрупала од слики,Ако сака Сефора може и од овде да земе некој look и да направи видео.
   

  Прикачени фајлови:

  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.124
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Без навреда, али и мене темава некако ми е без везе...само лупање на слики..не верувам дека има некој што ги гледа сите...башка ако ставате слики ставајте некои со кои можеш да излезеш во град..а не ко некои слики..чудесии на очите..не дека не се убави..убави се ко за слика..али сумњам дека некој би го направил тоа за надвор :)
   
  На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481

  Сефора има проблеми со камерата и дури сега ја откри темава. :D
  Ќе си крадам идеи од тука па ќе ги снимам. :$
   
 13. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На maja8 и ANELIJA им се допаѓа ова.
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Fallin-ForHisSmile и easyyyyy им се допаѓа ова.
 15. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • make up.jpg
   make up.jpg
   Големина на фајлот:
   89,2 KB
   Прегледи:
   657
  • make up1.jpg
   make up1.jpg
   Големина на фајлот:
   27,5 KB
   Прегледи:
   657
  • make up2.jpg
   make up2.jpg
   Големина на фајлот:
   25,4 KB
   Прегледи:
   657
 17. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  5.577
  :makeup:
   

  Прикачени фајлови:

 18. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
   

  Прикачени фајлови:

 19. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. darlingB

  darlingB Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  127