Идеи за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од Barbie-mwa, 20 март 2011.

 1. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  476 слики со шминка. -.-
  А штом гледам дека другите се заинтересирани за дневна шминка, тогаш еве некои предлози од мене. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На crazylady, A-j-a, Ann.94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 49.jpg
   49.jpg
   Големина на фајлот:
   21,6 KB
   Прегледи:
   522
  • 43.jpg
   43.jpg
   Големина на фајлот:
   40,3 KB
   Прегледи:
   522
  • 44.jpg
   44.jpg
   Големина на фајлот:
   20,6 KB
   Прегледи:
   522
  • 58.jpg
   58.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   522
  • 41.jpg
   41.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   522
 3. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.934
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • gfdsg.jpg
   gfdsg.jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   513
  • cats.jpg
   cats.jpg
   Големина на фајлот:
   29 KB
   Прегледи:
   513
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.199
  :) :) Jас ваква шминка сакам
   

  Прикачени фајлови:

 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Ова ми има најголем впечаток оставено, еднаш ме направија , но цело око.
   

  Прикачени фајлови:

  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
 8. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.934
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На Wytney му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  75.991
  Пол:
  Женски
  Не љубам многу сенки за очи, највеќе ми се допаѓаат убаво оцртани очи, без разлика дали се правени со туш или моливче.
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^ јас најчесто вака ставам

  [​IMG]
   
 10. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Ова ми се допаѓа..
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   8 KB
   Прегледи:
   554
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   554
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   5,3 KB
   Прегледи:
   554
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   4,2 KB
   Прегледи:
   554
 11. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
 12. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly и Miss-dior им се допаѓа ова.
 13. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  идеи за новогодишна шминка ;)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
   

  Прикачени фајлови:

 15. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica и crazylady им се допаѓа ова.
 16. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Елегантно, женствено и секси

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 17. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Hipica, femina11 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Јас како што веќе кажав, не сакам многу шминка, не си ставам секој ден. Овие се добри идеи, кои ми се допаѓаат :) :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Се разбира, на некои просто им е потребна шминката:
  [​IMG]
   
 19. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  еве уште неколку:
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.654
  [​IMG]
   
  На Fallin-ForHisSmile, Idonea, jarec6 и 5 други им се допаѓа ова.