Идеи за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од Barbie-mwa, 20 март 2011.

 1. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
 2. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 3. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   59,1 KB
   Прегледи:
   593
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   167,4 KB
   Прегледи:
   593
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Понежна шминка :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Rose96, thelittle17 и K.Mari4ka им се допаѓа ова.
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Rock-a-Fella и K.Mari4ka им се допаѓа ова.
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
 7. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
 8. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
   

  Прикачени фајлови:

  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   456
  • 4.JPG
   4.JPG
   Големина на фајлот:
   109 KB
   Прегледи:
   456
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG]
   
  На A-j-a и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450
  Вашата шминка низ слики

  Јас сакам да споделам со вас еден линк од фб каде што имате многу убави предлози за како да се нашминкате, а објаснато е слика по слика. Мислам дека на сите ќе ви користи, па еве го...

  http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 953&type=3

  Не знаев каде да го ставам мислењето, па затоа тука, ако има посоодветна тема, преместете го. :)
   
  На baguf4e, Trendafilka и Artemission им се допаѓа ова.
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  За секого по нешто. :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  [​IMG]

  Во спојлерот ги имате сите 11 чекори за оваа шминка.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На natural.beauty, Beauchamp и MacaLove им се допаѓа ова.
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На natural.beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 19. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296