Идеи за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од Barbie-mwa, 20 март 2011.

 1. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  3.100
  Пол:
  Женски
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 01120.jpg
   01120.jpg
   Големина на фајлот:
   118,5 KB
   Прегледи:
   379
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG][​IMG]
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.492
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  [​IMG]
   
  На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 8. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450

  Девојки да ве прашам каде можам да најдам ваква сенка како на последната слика ? Ги имам пребарано ми се чини сите сини нијанси, но никако да најдам таква како што сакам. :(
   
 10. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450
  Најмногу идеи црпам од овде
  http://www.facebook.com/pages/Profesionalni-Sminker-Tijana-Avramovic/152086528147953

  Женава е професионална шминкерка од Белград и доволно добра за да ги сподели своите идеи со сите на фб. Многу често става албуми во кои чекор по чекор преку слики е убаво објаснето како да дојдите до посакуваната шминка. Е сега пред некој ден приметив дека тие албуми и ги бриши по неколку дена, што значи кога ќе видите дека објавила, зачувајте си го во некој фолдер и готово. Се надевам дека ќе искористите многу од овде. Плус ако сакате можите и да ја прашате кои производи ги користи и се што ве интересира. Ете сега баш видов дека поставила и едно видео за како да си ги направите веѓите совршени.
   
 11. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
 12. Dpokahontas

  Dpokahontas Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  неколку предлози :)
   

  Прикачени фајлови:

  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Ова ми се допаѓа. Не многу нападно а добро.

  [​IMG]
   
  На Bel-Golub, Wild-GirL и Adi888 им се допаѓа ова.
 15. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]Прекрасна шминка во мој стил :inlove: Нежна,елегантна,како кукла е :clap:
   
 17. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Прекрасно....
   

  Прикачени фајлови:

 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LetsTalkFashion, Mameha и A-j-a им се допаѓа ова.
 19. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.