1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеја за фустани за трудници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од soncicko, 28 јануари 2012.

 1. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  Здраво феминки прв пат се осмелувам да создадам тема и се надевам не се повторува темава
  Значи трудна сум и веќе ѓ
  Мисе познава меше баравнекој по свечен фустам ама не наоѓам,па ако момже да ми дадете некоја идеја и некоја слика како предлог за свечен фустан за на свадба. Благодарам
   
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  Мислам дека ќе ти помогна со сликиве, има и ептен свечени , а и не толку.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  А еве и уште неколку
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На marama и soncicko им се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Незнам,колку свечен,долг/краток,па затоа еве неколку...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Јас сум бремена 6ти месец и размислувам за ваков фустан да носам за мноогу блиска свадба. Вие што мислите, би изгледало добро? Овој розевиот не би бил толку ``разлетан`` и би бил некоја темна боја.
   

  Прикачени фајлови:

 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Јас не ги сакам тие сатени и светкави материјали, си почитувам поедноставен и сладок изглед.
  Баш на АСОС гледам труднички преубави фустани, абре на човек да му е мерак трудница да е за да изгледа преубавко :wasntme:


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rainlover, soncicko, Snow-Queen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
 9. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  super idei mi davate fiminki fala vi
  by the way preferiram kratki fustani bidejki sum niska i ne mi stojat ubavo dolgi
   
 10. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  Некоја идеја за краток тигрест или црно со тигресто
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Вака нешто? ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  1то и 3тото ми се слатки особено1то tnx
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
 14. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Убави се фустаниве само да имаше кој да ги сошие,имам уплав од шивачки.
  Ако некој види нешто низ град нека пише и мене ми треба некој за на свадба ама немам ни време ни живци да шијам.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
 17. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  задржете се до поопуштени фустани..многу не се стегајте во пределот на стомакот :!:
  [​IMG]
   
 18. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664