1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иднината на вашиот брак преку бројки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Мажот и жената одлучуваат за својот брак, тој е многу важен избор, една од највиталните одлуки е денот на самото венчавање. Датумот кој ќе го изберат идните сопружници ќе зависи и нивниот брачен живот


  Еве како да го пресметаат бројот: едноставно додадете го месецот, денот и годината на вашиот брак и да се намали сумата од еден цифрен број.

  На пр. за во брак 20 Јануари 2003 година. На (20 +1 +2003 = 2024 = 2 +0 +2 +4 = 8 )


  Свадбата број 1

  На овој датум преовладува Сонцето. Периодот на додворување беше незаборавно, но и самата средба била премногу романтична. Изборот на овој датум на свадбата покажува дека вие сте многу заљубен и нежен пар, тежнеете кон целосно соединување со вашиот партнер.


  Свадба број 2

  Емоционалната зрелост ќе биде важен фактор во успехот на овој брак. Во секој случај, немојте да бидете изненадени ако сите пуштат солза на вашата свадба, затоа што многу ке допрете до нивното срце. Причина да се влезе во овој брак управуван од страна на Месечината, е веројатно желба за семејството и домот од дома, или желбата да се најде сродна душа која многу сака деца и е во состојба да ги прифатат деца од претходниот брак и да се обиде да им се даде родителска љубов. Ако децата се само причина да се влегува во овој брак, можеби ќе сакате уште еднаш да ја преиспитате својата одлука.


  Свадбата број 3

  Ако не се шегувате кога велите дека сакате да стапите во брак по договор и од интерес, тогаш вашиот свадбен ден е совршен за број 3. Ако очекувате многу од бракот, спојот на овој број ќе ви донесе разочарување. Во оваа смисла, под власта на Јупитер најверојатно ќе се родат многу деца, и семејните собири ќе бидат важен дел од вашиот живот.


  Свадба број 4

  Ако мислите дека на сите обврски и одговорности што ги носи бракот внимателно да се измери "за" и "против" оваа важна одлука, веројатно сте избран за број 4 за нејзината свадба. Значењето на овој датум е лојалност кон гробот. Парот поврзан во брачната заедница, на овој ден се во состојба да работат заедно за постигнување на своите цели. Без разлика дали тоа е купување на куќа или на почеток на семеен бизнис, што и да правиш внимателно ќе размислите пред-планираното. Потребата за сигурност е понекогаш најглавната мотивација за опстанокот на бракот. Да пуштиш корени, да го продолжиш своето презиме, да ја градиме иднината - некои од фразите се поврзани со опстанокот на бракот регулирани со Сатурн.


  Свадба број 5

  Ако го изберете овој датум за денот на вашата венчавка, тогаш сте ставиле акцент на квалитетот на комуникацијата со вашиот партнер, вашата идна сопруга. Оваа врска мора да се бори против здодевноста. Врската ќе изобилува со патување или промена на место на живеење. Младите луѓе кои се мажат рано и си помагаат едни на други за време на студијиите, останатите активни и заинтересирани за светот околу нив, се вистински пример на овој брак кој е управуван од страна на Меркур.


  Свадба број 6

  Ако сте го избрале овој ден за ваше венчавање, тогаш сте добиле благослов од Венера за нејзиниот брак. Љубов, мир и среќа се белегот на овој брак, иако тоа не значи дека оваа заедница има ангел чувар, но и самите партнери мора да земат во предвид она што го прават и да го задржат односот од различни искушенија. Напротив, тоа дури може да значи дека има потреба сопружниците да се борат повеќе од другите за да се постигне она што го сакаат - затоа што бракот е најважна работа во нивните животи. Овој брак е управуван од страна на Венера, која им овозможува помирување во секоја ситуација. Бидете идеалисти, твојата љубов да биде природна, затоа што тоа е силата на овој брак.


  Свадба број 7

  Ако го изберете овој ден за вашата венчавка, тогаш бидете подготвени за промена на плановите во последен момент. Иако бројот седум покажува изненадување во секојдневна работа, може да укаже за спасување во последен момент. Од друга страна, Уран преовладува со бројот 7 , може да означува на грешки и паметни одлуки. Ова може да биде свадбен ден за луѓе кои ќе се одлучат за брак а немаат исто потекло, иста религија или иста националност.


  Свадба број 8

  Овие партнери се разбираат со погледите.Така што на првата средба веднаш јасно се гледа дека се совршени еден за друг.Ќе бидат успешни во заедничката работа, но и во секој друг поглед ќе бидат сложни како пар.Исто така може да биде еден брак на двајца луѓе кои сакаат да го жртвуваат својот партнер во кариерата, се восхитуваат на храбростаи се справуваат со предизвиците на нивната професија.

  Свадба број 9

  Доколку сте го избрале овој датум, можеби ќе сакате вашиот брак да биде во тајна. Под влијание на Нептун, можно е дека едната страна ќе одлучи да избега од дома . Меѓу партнерите постои силна духовна врска, без разлика дали тие се свесни за тоа или не. Бракот склопен на овој ден е судбински, иако се чини дека секој е против него и другите околности не му иделе од рака. Можно е во бракот и двајцата партнери да имаат некои пречки, од емоционална или физичка природа, која со помош на брачниот партнер сакаат да се надминат.

  Изворно
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.939
  Пол:
  Женски
  Свадбата број 3

  Ако не се шегувате кога велите дека сакате да стапите во брак по договор и од интерес, тогаш вашиот свадбен ден е совршен за број 3. Ако очекувате многу од бракот, спојот на овој број ќе ви донесе разочарување. Во оваа смисла, под власта на Јупитер најверојатно ќе се родат многу деца, и семејните собири ќе бидат важен дел од вашиот живот.

  Интересно. :D
   
 3. little.woman

  little.woman Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  14
  Свадба број 8

  Овие партнери се разбираат со погледите.Така што на првата средба веднаш јасно се гледа дека се совршени еден за друг.Ќе бидат успешни во заедничката работа, но и во секој друг поглед ќе бидат сложни како пар.Исто така може да биде еден брак на двајца луѓе кои сакаат да го жртвуваат својот партнер во кариерата, се восхитуваат на храбростаи се справуваат со предизвиците на нивната професија.


  Интересно :D хуху