1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идниот Топ Модел На Америка (America's Next Top Model)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 23 август 2011.

  1. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Одлично, супер епизода. За момент помислив ќе се изглупира Тајра но многу добар избор направи, групата е супер.

    Сега на ред мејковер. На Шеи ми е жал што ќе и направат, видов слика на интернет, не е фер. За другите не памтам, ќе почекам до наредна недела :)
     
  2. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Оф леле, ете колку си стојам на зборот.. :tmi: :lol:

    Многу пријатно сум изненадена од натпреварувачите, посебно од моите омилени Ленокс и Вил :inlove: Од сликите, како што кажа evelyn99, Ленокс ми изгледаше некако арогантна и мислев дека ќе биде Џордан 2, ама уште кога ја видов во видеото што го пратила се заљубив :D Срцка е, во карактерот ми е слична на Нина ама мислам дека има многу поголеми шанси за победа.. А Вил, нема што да кажам, кога слушнав дека е геј, католик и од Тексас ми идеше да отидам таму и да го изнагушкам :inlove: И Шантел има многу добар карактер, па можам да кажам дека овие дефинитивно ми остануваат фаворити :) Другите сите ми се некако океј, нема некој што ме нервира многу освен неколку патетични "алфа мажи" (знам дека Дени ќе си замини во нареднава епизода па за тоа се радувам, а Адам такви глупости кажува што дури е и смешен).. Само мислењето за Дензел ми падна поради коментарот за Вил и штиклите |(
    Инаку, Ромео бе!!! Од сликите не ми се издвојуваше нешто посебно ама кога го слушнав како зборува... :inlove: Па и сета онаа мистерија со култот... I can't even.. :lol:
    ама за жал најверојатно ќе си замине (според фотосесиите) :( ..
    Мис Џеј ми е одлична замена за Роб, ја (го??) немам гледано порано ама Роб досаден ми стана со она неговото you're not man enough, you don't look like a man и сето останато bullshit, па мислам дека женственоста на Вил (која според сликите изгледа како да знае да ја контролира) многу подобро ќе помине кај Мис Џеј..
     
  3. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Ауууу леле Мирјана балканка права... Колку е подмукла па и тој Ромео, ај не помисли дека вистина прави магии... Дај боже Адам да му засмета па и тој да си оди аман, ама колку и да е напернат стварно е фотогеничен. Метју душава, фацата му пропадна Мирјана кога кажа дека има дечко..... Интересна ми е сезонава, но се повеќе заликува на реалити шоу у штилот џерси шор..... =)
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    WTF?? Ај нека побрза овој Ромео со заминувањето, одвај го трпам сега |( А ќе му засмета некој и одма магии.. Незнам како можеше Шантел толку рано да испадни?? Океј, сликава не и беше нешто посебно, во лицето многу чудна беше, ама девојката е бомба, се надевам ќе ја вратат понатаму.. :worried:

    Си ја исфрлив негативноста од системот и сега малце да се излигавам за Вил и Метју - цела епизода се гледаше дека ќе има нешто помеѓу нив и навистина очекував гушнати да се разбудат, ама ај и бакнежот беше доволен :rofl: Ќе почнев да коментирам за тоа дека Метју можеби е closeted bisexual, ама и тој и Вил си го кажаа ставот за labeling па ќе си ја затнам муцката и само ќе продолжам да се надевам.. :lol:
    Адам прво ме изнасмеа со она "Dude, look at yourself, you're a joke", треба некој огледало да му дади xD А и потоа со "he's just lying there like a pregnant penguin" :rofl: Незнам дали рече баш се така од збор до збор ама така нешто беше xD
    Мирјана незнам што прави, ако и е целта да ги одвлечи машките од конкуренцијата тогаш океј, лани машките само тоа го правеа, ама нека ги користи оние "алфа мажи" кои заслужуваат да си одат, а не сиротиот Метју :doh: Искрено ме натера повеќе да го засакам.. :inlove:
    Ленокс ми е супер, секоја недела e 2ра a никој не ја гледа како конкуренција, едвај чекам да победи :P
    Инаку овие ty-overs кај некои беа предобри, ама Дензел и Кари ужасни ги направија :x
     
  5. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    За малку не западнав во депресија.. :whew: :lol:
    Навистина незнам дали ќе продолжев да гледам, можеби само за Вил...
    Вчера ја гледав епизодата па не памтам баш се (многу време помина, знам :D ), па затоа само Вил и Ленокс ќе си ги прокоментирам.. Ленокс уште кога кажа дека не е секси (што е баш неточно, кога сака знае да биди посекси и од другите), се знаеше дека нема да помини добро, ама Тајра навистина претера.. Штом Кели и даде 7, онаа единицата очигледно беше само за создавање непотребна драма.. А и јас не мислев дека беше нешто лоша рекламата, првата половина беше супер, е после делумно и на Ромео беше вината..
    Добро барем во нареднава епизода ќе има предобра слика -
    :inlove: Само ако не е прва, ќе ги тепам :fubar:
    Вил беше предобар, баш се израдував кога го ставија со Метју, рекламата им беше бомба :wasntme: Сега чекам малку hanky-panky, зошто очигледно него ќе го одбери за во Tyra suite :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  6. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Јеееј, знаев!! :party:

    Мислев само слики ќе бидат ама онака уште подобро е.. Ленокс, Вил и Шеи најдобри беа, по мое мислење :wasntme: И Раелиа и Мирјана беа супер ама Мирјана некако почнува да ме нервира па ќе ја игнорирам само :3 Бен не ми беше нешто посебно уште од почетокот па не сум баш изненадена што си замина.. А и Кит не е нешто посебно, презгоден е ама засега нема покажано нешто поразлично... Исто и скоро сите други машки, ако се случи машко да победи сезонава, сигурно ќе биде Вил :) Кога сме веќе кај Вил, она со Раелиа многу ми беше глупаво, цело време не се дели од Метју и Ленокс и сега одеднаш Раелиа му е најдобра другарка?? Толку од моите shipper dreams.. :lol:

    Нареднава епизода изгледа како да уште повеќе ќе го замразам Дензел, а Адам ќе го засакам (?? не мислев дека ќе го речам ова за Адам..) :^) Само Кит да не ме разочара, не го замислувам како хомофоб и се надевам нема да го навредува Вил како Дензел |(
     
  7. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Ленокс ми е дефинитивно фаворит сезонава, има таков наивен изглед што за мене е одлично за editorial и high fashion.Исто во фаворитите ми е Вил, и се согласувам дека ако победи машко сезонава ќе биде Вил.Бен ми беше eye candy :wasntme:, ама се знаеше дека ќе излезе.И да, иако се подобрува сеуште Адам не ми изгледа на модел и не заслужува да остане.
    Раелиа, Мирјана, Метју ми се во подобрите, другите ми се просечни, едноставно ми немаат нешто што ќе биде забележано.И да, многу драма има сезонава, што не е по мој вкус, премногу реалити шоу.Ама сеуште нестрпливо си ја чекам секоја наредна епизода, и сеуште сум зависна како порано :D
     
    На evelyn993 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Се мислам Шантал дека ќе се врати иако ич не сакам, супер арогантна е, подобро Бен нека го вратат.

    Мирајна колку и да вади убави слики претерува со препукувањето аман од неа нека се среди, пред да почне шоуво ја мислев подруга ќе биде на карактер.

    Фаворит најголем ми е Ленокс. Супер, се најсупер само мноооогу бебешки се однесува понекогаш што знам, лигаво дури.

    Други финалисти, Вил, Адам и Шаи. Адам ептен се подобри последниве неколку епизоди, Шаи ми е најуникатна но сеуште мислам дека најпромашена трансформација имаше, од сите. А, доколку победи машко овој пат ќе биде тоа Вил.

    Другите ми се мех. Дензел со брадата и мускулите одбивен е мнооогу, Раелија има ок карактер и смешна ми е кога зборува но девојкава ич не ми е убава. Кит, онака добар, вади добри слики.

    Значи, се-во-се Ленокс и Вил до крај! =)
     
  9. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Феминки, кажете ми линк да ги гледам новите епизоди ама он лајн, односно да не мора да ги спуштам.фала
     
  10. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Можеш да ги следиш на овој линк:
    http://www.tvmuse.com/tv-shows/America- ... -Model_55/

    Откако ќе одбереш епизода која сакаш да ја гледаш, ќе видиш еден тон коментари под самата епизода, со линкови каде што истата е поставена за бесплатно гледање.
    Јас најчесто ги одбирам линковите на allmyvideos.net ;)

    Еве пример на линк со епизода, оди надолу, во коментари ќе ги најдеш линковите, многу често се скриени како спам ;)

    http://www.tvmuse.com/tv-shows/America- ... episode_9/

    п.с.Тука може да се гледаат и многу други серии и филмови ;)
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ја изгледа некој последната епизода???
    Излезе Маријана и баш ми е мило!Неможев да ја поднесам значи, права оро....ја ми беше.И замина Дензел и почна да им се улизува на сите:puke:
    На почетокот можеби толку не, но како поминуваат епизодите, се повеќе и повеќе ми се допаѓа Шаи.Одлична е, уникатна, посебно со косата, си има свој став и знае зошто е дојдена.Малку ми е криво што Шантел и го зема првото место и за чаленџот и за фотосесијата, според мене Шаи заслужуваше повеќе.
    10407223_363093060535689_376712495655876689_n.jpg
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Значи Мирјана најодвратна од сите испадна. Толку превртлива, лигава уф... Ленокс ми стана фаворит, не ми е нешто посебно, ама многу бре добри слики вади, браво. За Шаи не знам, некако сум рамнодушна. Од мажите Кит ми е прекрасен, ама така, нема и он нешто посебно. Ајде, се стеснува кругот.
     
  13. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Излегоја Мирјана и Дензел и не би можела да бидам посреќна :sun:
    Сите што останаа навистина заслужуваат, многу сум задоволна од изборот :smirk: Вил и Ленокс се разбира ми остануваат фаворити, ама и Шаи почнува да ми се допаѓа.. Сликите и се предобри а и ми се допаѓа тоа што не прави некоја беспотребна драма во куќата.. Адам баш ќе велев дека се сменил за 180 ама по последнава епизода изгледа направи цел круг и се врати кај што беше :lol: Ама добро, сега барем е смешен и не дава некои патетични изјави ^_^ Шантел е арогантна ама можам да сфатам од каде доаѓа тоа, па се надевам ќе сфатат и другите модели и нема да и замеруваат.. Раелиа ми е пресмешна ама не ја гледам како модел.. Кит е презгоден ама незнае баш што да прави со своето прекрасно лице и тело, така да не ми се верува дека ќе дотера далеку..
     
  14. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Не ја симнувајте/гледајте денешната епизода - губење на време. Потсетување е на тоа што се случувало до сега ;)
     
  15. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Јас па сосема заборавив дека имаше таква епизода во сезоната :D Ама не беше нешто претерано лоша, кавгите на Ромео и Мирјана беа неподносливи ама затоа па Вилиа беа совршени :lol: А и советите на Адам мора да се слушнат -

    "You're gonna want to look directly into the lens and just say: Yeah, I can really channel my pregnant antelope"

    :rofl:
    цркнав од смеење кога го слушав :rofl:

    BTW, може некој да ми објасни што е ова?? :worried:
    [​IMG]
    засега одбивам да поверувам дека Вил е полош од Раелиа, Кит и Адам, ама ако испадни Шантел нареднава епизода значи се (освен финалето) е веќе готово??
     
  16. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Утре започнува на МТМ телевизија
     
  17. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Уф добро, онаа табелата од википедија билa bullshit :D

    Од финалниве 4 се знае за кој навивам, ама уште не можам да сватам зошто (и како) Кит и Адам дотуркаа дотука.. Признавам, имаа некои јаки фотографии, ама реално, Шаи, Раелиа и Шантел беа далеку подобри..

    А ако не победат Ленокс или Вил сосема ќе биди незаслужено, кој и да е :?:
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Е нека се ебат сите!!! :swear:

    Кога замина Ленокс, нормално дека се изнаплакав зошто очигледно овие не знаат што зборуваат, не била секси my ass (wtf) Како сосема да ги заборавија нејзините претходни фотографии, кога не размислуваше многу за тоа, зрачеше со сексуалност, сега и ја наполнија главата со глупости и таман проба да им го даде тоа што го бараа, па сега била премногу секси :headbang:
    Ај ова си го зедов како олеснување зошто нема да мора да се делам помеѓу неа и Вил, и бев сигурна дека тој ќе победи, ама Кит????? Кит што во пола од фотографиите има иста фаца??? Кит бе????? (facepalm)Единствено мило ми е што Вил не беше видно растажен зошто готова бев да заплачам :doh:

    И само да ве прашам вас што подолго ја следите емисијава - има досега победено некој fan favorite или не?? :^) Зошто со Џордан и ---- ми изгледа како да победуваат баш тие што немаат многу фанови...

    edit: само да го ставам линкчево, совршено е кажано се - http://cactvs.tumblr.com/post/104500991433/who-should-have-really-won-cycle-21-of-antm
     
    Последна измена: 6 декември 2014
  19. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Го гледаше некој финалето???
    Не ми се верува дека Кит победи :o Навистина сум изненадена и тоа негативно.Фаворит ми беше уште од почеток Шај, но добро си реков кога веќе излезе тогаш одиме со мојот следен фаворит, а тоа беше Вил.Но дека Кит ке победи ни на крај на памет не ми беше.За Адам знаев дека нема да победи бидејќи многу се дискутираше за неговиот проблем со алкохолот и би било смешно некој што не дава добар пример да победи.Искрено не очекував и од него да стигне до финале, но во последните 2-3 фотосесии како да влезе во штос, може не за најдобра слика ама идеше кон подобро.За Ленокс незнам зошто но уште почетокот не ја прифатив.Имаше навистина 3 сесии една по друга најдобра слика но многу ме нервираше бидејќи секогаш се жалеше, не сум секси, не знам да глумам, и на крај уште кога кажа имам грди раце (facepalm)
    И за крај, дефинитивно по една работа ја паметиме оваа сезона а тоа е дека за прв пат во шоуто победи маж :)
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Кит победи :D Смешки. Колку се смеев кога читав коментари, победил поради тоашто Тајра му го фрлила меракот поради manaconda-та што му е во панталони.:rofl:
    Јас почнав да се мислам дека Адам ќе победи, некако Тајра премногу благонаклона кон него ми изгледаше, ама барем тоа не се случи. А Бил во последните неколку фотографии не ми беше како што треба, не знам зашто, ама како да опадна малку. Се надевам следната сезона подобри кандидати ќе има.