1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идниот Топ Модел На Америка (America's Next Top Model)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 23 август 2011.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    На Ивана ѝ се намали самодовербата покрај другите девојки. На почетокот беше супер и имаше супер фотка на аудицијата кога беа за првпат. Џина ми е фаворит, уште од првата епизода. Рио ми е убава, ама она ми е една од оние инстаграм модели што ги викаат судииве. Ерин има некоја позитивна фаца со која мислам дека ќе успее до некаде. Лиз некако не ми се пронаоѓа во натпреваров. Кора исто со фотосесиите ќе тера до некаде, но нема да победи. Исто ко што беше лани со Бинта мислам се викаше девојката.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Кo дa знaев декa Кoрa ќе излезе нaскoрo. :lol: Кристиaнa ми е ептен слaткa, a нa фoтoгрaфиите е oдличнa. Имa мнoгу убaвa и нежнa фaцa. Риo ептен се зaнесувa, кaкo и' се стaви нa Сaндрa зaштo пoбедилa. Вooпштo и' немaше смислa муaбетoт. Милo ми е Лиз штo сaмa нaпушти, ми делувaше несериoзнo зa нaтпревaрoт, a и прaвеше целo време дрaми без пoтребa. Кaјлa и Бренди Кеј ми се истo мнoгу убaви. Гoдинaвa пoвеќе ми се дoпaѓaaт нaтпревaрувaчките, зa рaзликa oд лaни.
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Urgh, Рио баш ме разочара со однесувањето. Ко Сандра да е крива што победи и ко нефер да беше. Баш љубоморна. Кристина остана, не ми се верува, колку е просечна, дури и потпросечна е, ко зелка во главата. Одвратна ми е и на изглед и во однесување. Деевојче незрело, не знае како да се однесува за нејзините години. Демек полна самодоверба, а пред судииве одма солзи. Толку е несигурна и исплашена што не знае кај се наоѓа.
    Кора ја сецнаа од старт, на сите им дадоа нов изглед, добија некако нова самодоверба, само она така остана и опадна од тогаш. Требаше да вложат некако повеќе труд во неа. Саботажа и направија.
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Кора знаев дека ќе излезе, ама мене искрено сликата на Кристина ми беше полоша. Кристина од почеток не ја сакам, многу ми оди на нерви и се надевам дека наредна она ќе си оди. Либерти ми е на ниво со Сандра, само убави девојки кои би биле успешни како инстаграм модели. Ерин ми е meh, досадна е, нема некој впечатлив изглед. Jeana ми е фаворит, прекрасна е, преубави црти има. Бренди ми е ептен masculine, и мислам дека не требаше да и ја скратат косата. Инаку има ептен убаво лице, би била успешна вo high fashion. Kyla не знам како е уште тука, ептен ми е просечна. Shanice ми е интересна, добри слики вади. Khrystyana исто така, нетипичен модел е, и затоа ми се свиѓа. Рио многу ја сакав, и она има ептен убави црти ама ме изнервира многу епизодава со понашањето :^)
     
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Уште зар даваат ова? Каде го гледате?
     
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Ќе нaпишеш America's Next Top Model Cycle 24 Episode Х watch online и ти дaвa линкoви. Вaкa кo целa сезoнa (дoсегa излезенa) никoгaш не јa нaoѓaм.
    Кристинa е некст левел Кaрдaшијaн. Не знaм кaкo вooпштo јa сфaќaaт сериoзнo вo тoa штo гo кaжувa. Кристијaнa имa мнoгу гoлемa преднoст сo тoa штo не се плaши вo oнa штo гo прaви. Мнoгу е пoсигурнa oд oстaнaтите. Дoкaжa и сo глумaтa, a и сo пoзирaњевo сo дрaг крaлициве. Еднoстaвнo јa бивa, a и фoтките нa инстaгрaм и се предoбри. Кaјлa се изгуби вo шминкaтa, oнa имa некoјa неспецифичнa прирoднa убaвинa и зaтoa не се снaјде вo oвoј предизвик. Милo ми е штo излезе Либерти. Мнoгу е смoтaнa.
     
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Мнoгу ми е жaл штo Бренди Кеј си зaминa. Еднa oд пoубaвите ми беше. Мoжaм дa сфaтaм кaкo е кoгa ќе дoбиеш лoши критики, oткaкo цел живoт си бил пoд истите. Еднoстaвнo не мoжеш дa прифaтиш. Џинa пoчнa дa прaви некoи дрaми сегa при крaј, плус ми стaнувa oдбивнa сo сaмaтa дружбa сo Риo. Иaкo oд сите, Риo ми е нaјвеќе Next Level Fierce. Кaкo нaјдoбaр мoдел јa сметaм Кристијaнa, сaмo некaкo ми мнoгу невинa зa вaкoв нaтпревaр. Ерин би билa супер зa реклaмa нa дoлен веш, ептен е згoднa, меѓутoa не се снaoѓa бaш сo лицетo.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    На инстаграм се спојлерлисав со кој излезе и кој зеде најдобра слика, а торент за епизодата не можам да најдам. Тој што го најдов вели S24E00. Ова верно е? И плус на страната на VH1 стои дека оваа епизода е онаа ектра што ја даваат секоја сезона, за досега необјавени снимки и конфликти меѓу девојките.

    Ја гледавте вие најновата епизода?
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледав уште вчера, на tvmuse.com
    Ја бираш серијата, епизодата и во коментари има линкови каде што можеш да ја гледаш директно :)
     
    На kanella и Ketchup им се допаѓа ова.
  10. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Лелелелеле каков троубек ќе има наредна епизода ааааа, Најџел <3 Едвај чекам хахаха иако не сакам да се врати никоја од старите, таман си се овие четири. Кристијана ми е all season favorite, и се надевам дека ќе победи.
     
    На sanja.burgundy и Ketchup им се допаѓа ова.
  11. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Најактивна сум јас 8) Небеше епизодава тоооолку возбудлива колку што очекував |( Не ми се допаѓа моделот што се врати, стварно таа девојка е скриено жарче, прави се и сешто за да успее. Јас си навивам за Кристијана, прекрасна ми е, како што ја викаат и судиите, сибирска убавица :l: А Рио, Рио секогаш кога е во тесно или кога е исплашена како бурно реагира и и се намалува самодовербата...

    Последниве 5-6 сезони, дури не ни памтам од кога го прекинаа тоа, ми фали оној дел со патувањата. Кога последните 6 или 5 модели ги носат на некоја егзотична дестинација.. Многу беа интересни тие моменти штета што ги прекинаа...
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Мислам дека последново немаше смисла. Убаво кажа Рио. Секоја од последните четири се имаше многу потрудено за да дојде до каде што е. Што ако на пример Кристина извадеше подобра фотка од Џина, неа ли ќе ја вратеа? Со секоја фотосесија стекнуваат повеќе искутво и ќе немаше смисла да вратеа некоја што излегла во првите епизоди. Ај Џина и така не пропушти ништо. Исто ко да не излегла. Иначе стварно е добар модел, само што понашањето и' е многу лошо. Ова од Рио ич не ме чудеше...
     
    На sweet-cherry и black-angel им се допаѓа ова.
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Во последнава епизода, мене фотографијата на Шанис ми беше највеќе Pantene постер. И фотографијата на Кајла беше одлична, ама некако ептен од далеку беше фотографирана за реклама на производи за коса. Исто и Џина. Сè беше во прв план пред косата. Колку што се одговорни моделите за фотографијата, толку се и фотографот и стилистите. Некогаш мислам дека и во нив е грешката. За Шанис ич не очекував дека ќе дојде до финалето. Она има многу трема на фотосесиите, се забележува. Џина е баш ко бубачка, нема спас од неа. :lol:
    Имам теорија дека Џина ќе победи. Уште од почеток, само нејзиниот инстаграм профил е verified.
     
    На sweet-cherry и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
  14. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Ама стварно како да ја местат да победи. 4 или 5 пати беше пред бркање и никако да ја набркаат. Ова не беше фер со ток Пол ли како се викаше. До сега ништо такво немаат направено или пред да направат кажуваат. Страшно. Не можам ни да замислам како им било на девојките .
    Инаку, мене на Кајла сликата ми беше навистина убава. А Кристијана кралица, заслужено си добива најдобра слика и си ги освојува предизвиците. You go girl!
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    И јас мислам дека би било најфер Кристијана да победи. Она и највеќе предизвици, а и најмногу најдобра слика има добиено.
     
    На kanella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Кристијана е преубава, најголем впечаток до сега ми има оставено. Какви слики вади страшна работа. И за пантен нејзината најмногу ми се свиѓаше. Џина е одвратна, злобна, не можам да ја гледам. Нит на модел личи ни ништо, страшное колку е грда, зошто, зошто толку ја форсираат? Требаше да си оди, ќе беше најфер. И го зема местото на Рио, која иако исто кучка, ама беше малку повпечатлива.
    Се надевам нема да победи, нема да биде исправно.
    [​IMG]
    Сликава е врв.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Конечно изгледав и јас. Џина ми беше фаворит заедно со Рио, и двете ми станаа одвратни на крај, посебно Џина, ама многу нефер беше испаѓањето на Рио. Сега сум или за Кристијана или Шанис. Шанис ми беше просек, сега многу ја засакав, ама од нив две Кристијана повеќе заслужува да победи. Плус curvy girl e. Кајла ми е подобрена, ама не ми е за да победи.

    Иначе интересно беше да се види Најџел back, и Ева. И сфатив дека пораснав со шоуво :D

    Инаку многу се изнерирав за следната епизода, дизајнерот што ќе ја вреѓа Кристијана. И тоа што Џина е пак исфорсирана како фаворит (facepalm)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Прво, никогаш до сега немало 4 финалисти! Многу многу лошо организирано според мене. Второ, навистина не очекував дека баш КАЈЛА ќе победи :D навистина, очекував или Кристијана или Џина да победи. Трето, Џина доби второ место. Сериозно?! Ајде бе. И четврто, не ми е гледана епизодата сеуште, се спојлерисав утрово на инстаграм :tmi:
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Така? Хахаха и јас на инстаграм видов дека Кајла победила. Реално најмалку очекував за неа. Кристијана заслужуваше најмногу. Бар не е Џина...
    Годинава беше далеку од #NextLevelFierce. :lol:
     
  20. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Од дамна вака се неам разочарано...
    Као really? Кајла победи бе... Прво се напнав Шанис што ми ја исфрлија прва, али ај поминав преку тоа пошо Кристијана беше во игра... Па и Џина ми е боље модел од Кајла, многу просек модел победи.