1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идоли

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 15 јуни 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Дали имате некој идол,некој кој во животот ви претставува како олицетворение на вашите карактерни особини,дали можеби наоѓате сличности во вашиот карактер со нивните карактери,сакате ли да бидете подобри од нив,да ги надминете во тоа што тие успеале во животот,да се надминете себе си во остварувањето на своите цели во животот,идоли кои што можеби ви претставуваат поттик за да успеете во животот?
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Чак Норис! :D
   
  На IwyDior му/ѝ се допаѓа ова.
 3. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Мајкл Џексон!!!!!
   
  На Harlow му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  definitivno tose proevski!!!!!!!!!!!!!! :l: golem covek so golemo srce :l:
   
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  може ќе звучи чудно но ќе кажам баба ми и дедо ми. колку што имаат они постигнато и дадено, вложено, покажано што е права љубов во животот до стари години до смртна постела, да постигнам барем 50% од она што го имале во секое поле ќе бидам најсреќна :)
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  34
  Можеби порано ама сега не!Сакам да си бидам своја и никого да не го имитирам.Инаку човек кој го почитувам и имам желба да бидам како него, :!: а може и повеке од него е дефинитивно татко ми.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Идол - баба ми. Да израснам деца и со пот и мака да успеам во тоа што го сакам. Да создадам топол дом и дури и внуци да си исчекам. И најважно ми е - семејството да биде ЕДНО.
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Татко ми . Кога размислувам за нешто , кога се наоѓам во ситуација во која што не знам што да направам , ако можам да зборам со него зборам , ако не се замислувам , одлутувам со мислите и си викам што би направил тој .. Со овој начин сум поблиску до тоа што е тој . Сакам да учам и учам од него , ние - семејството сме му најважни . Секогаш е тука за мене , како другар ми е . И јас кога ќе имам деца , ќе ги воспитувам како што тој мене ме воспитува .Не дека е мој , ама најдобар е . Прави грешки , кој не ги прави ама ретко и кога ги прави тоа се мали грешки. Знае со некој што не го знае муабет да направи , знае да цени тоа што го има , да пофали нечиј труд , и мене секако и да ме почести :D Се восхитувам на неговиот начин на живот и жртвата што ја дава за тие што му значат .
   
  На blady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Дедо ми и татко ми...Личностите што најмногу си ги сакам во животов и што секогаш знаеле најдобар совет да ми дадат :)
   
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Моите родители, тетка ми и баба и дедо.............прав пример за здрав живот исполнет со хармонија и љубов!
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Сара Џесика Паркер!!!
   
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  ок можеби ќе звучи смешно ама идоли ми се amy lee ( evanescence), mozart :inlove: ,ајнштајн исто :inlove:
  и александар македонски со неговата упорност и генијалност, не дека е наш туку самата негова личност ме фасцинира исто како и предходните што ги набројав :)
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Тетка на мајка ми, мене баба ми паѓа. Се восхитувам на нејзината храброст и упорност и како издржала човечки и останала ТАА.Не навлегувам во детали, а ако кажам сигурно ќе се согласите со мене зошто толку и се восхитувам.Прекрасна жена, многу си ја сакам.
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Идоли немам туку има луѓе на кои им се восхитувам за добрите дела што ги имаат направено во животот и тоа што им имаат пружено помош на сиромашните, болните, децата и на сите оние на кои им била потребна помош. Такви се Мајка Тереза, Есма Реџепова, Тоше Проески, Мајкл Џексон, Боно од Ју Ту, Дидиер Дрогба, Ог Мандино.. Благодарение на нив барем малку светот станал подобро место за живеење за луѓето на кои им помагаат.
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Тоше Проески дефинитивно.Исто така и мајка ми и татко ми :l:
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  моите родители, како работеа напорно и постигнаа многу, и од сите тие обрски нас не ни недостигаше нивната љубов, грижа, воспитување, совети, помош. и јас сакам да бидам како нив, да не им фали ништо на моите деца (не зборувам само за материалните средства) :) ги сакам многу :*
   
 17. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Мој идол во некоја смисла е татко ми ( Сам успеал да направи мала фирма со само 20-21 година па и да работи успешно, башка основал семејство, сам направил куќа односно само си дигнал спрат и го опремил ;) )

  Мајка ми ( Со таков човек како татко ми кој најчесто отсуствувал од дома по 1-2 месеци успеала да ме одгледа и сеуште успешно и оди :inlove: )


  Тетките ( Успешни семејства, Одлични ученички со ДОКТОРАТИ и двете. Би сакала да бидам како нив во отсекот образование)

  Мери Јордановска ( Мој идол зашто има заложено толку многу за животните! САМО НАПРЕД ЈА ПОЧИТУВАМ ТВОЈАТА РАБОТА ;) :inlove: )

  Дел од моите најважни идоли ;)

  Поздравчиња и бацки :*
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Во средно ми беше Коби Брајант! :D Не во смисла одличен кошаркар, туку во смисла секогаш свој, макар и арогантен, сам против сите, а секогаш успешно до целта! И нема кој што да каже повеќе, резултатите си зборуваат сами за себе. Сила, упорност, тврдоглавост, верување во самиот себе и своите способности. Го почитувам се уште.

  Според начинот на пишување во почетокот ме воодушеви творечката сила на Ерика Јонг, но после трите книги на Фредерик Бегбеде сфаќам дека сме на иста бранова должина. ;) Отворен, луциден, неконзервативен, духовито шармантен, проткаен со нишка црн хумор и огромна доза на иронија. Се ' што сакам во моето пишување. Во творечката смисла јас и Бегбеде одиме рака под рака. :)
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ако збориме за човек кому се восхитувам, без размислување тоа е Ристо Вртев. Генијалец е човекот. Стварно треба да си ненормален за да напишеш текстови кои можеш да ги толкуваш како што сакаш и секогаш да имаат смисла. Го обожавам.
   
 20. PetraPanka

  PetraPanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  4