1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идоли

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 15 јуни 2010.

  1. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Владимир Путин дефинитивно ! (мислам дека имам спомнато исто некаде на форумов)
    Страшно интелигентен,голем авторитет,моќен и ми има некоја харизма :!: .
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Немам идоли меѓу познатите, затоа што колку и да зборувале мудро и убаво, или колку и да ми биле симпатични не ги знам ниту познавам до тој степен за да можам да тврдам дека на нив сакам да се угледам.
    Којзнае кои тешки карактери биле приватно :) Но кога би требало навистина да одберам, би била талентирана и саркастична како Оскар Вајлд, мудро расеана како Ајнштајн, аналитична како Фројд, мила како Шарлот Генсбур и танчерка како Софија Бутела.

    Инаку се стремам кон принципиелност, чесност, праведност, добрина и начитаност по примерот на татко ми. И сакам да сум оригинална, креативна, искрена, добра и со одлична способност за анализирање како мајка ми.
    Значи да - излитено и здодевно, но моите вистински идоли се моите родители :bow:
     
    На lolyta777, rossonerka и LivingGlam им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Можеби ќе ви звучи чудно, но Силвестер Сталоне ми е еден од моите идоли, само во улогата на Роки Балбоа. Зашто колку што Роки ми дал инспирација, мотив и сила да се изборам и да направам нешто, го нема направено никој. И верувам дека љубовта кон боксот произлезе баш од него.
    Други идоли баш и немам, или во моментов не ми текнува на никој. :?:
     
  4. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Немам идоли, никогаш не сум рекла ,, Е сакам да бидам баш како тој/таа ,,. Има луѓе на кои им се восхитувам. Исто би го навела и целото мое поблиско семејство, затоа што би била среќна да бидам како нив. :)

    Славни личности на кои им се восхитувам се Опра Винфри и Оскар Вајлд. :)
     
  5. shaa

    shaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    7
    Некако незнам зошто но не се гледам во никоја личност .. можеби има некоја така што ми се допага на изглед и сакам да изгледам како неа, но идол да ми е тешка работа не се стремам кон такво нешто да бидам како некој
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Карактерно немам идол. Јас сум си самата себе идол. Но онака идол ми е Ким Кардашијан бидејки тоа е една личност која сака да јаде (иако сум слабичка голем гурман сум) и е секогаш скоцкана од глава до пети. :* Не ми е идол поради порничот :rofl:
     
  7. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Mojот идол е во огледалото. 8)
    :D
     
  8. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Хммм...идоли а??
    Сметам дека секој човек е приказна за себе, а во комплет со позитивните доаѓаат и негативните карактеристики. Сепак ако морам да бирам сакам една убава комбинација:
    -грациозноста и нежноста на Одри Хепберн
    -сакразамот и генијалноста на Оскар Вајлд, Алберт Ајнштајн, Едгар Алан По, Вирџинија Волф
    -храброста на Мартин Лутер Кинг
    -креативноста на Густав Климт

    јас не сум скромна, си сакам се или на нашки што би се рекло убава на мама, паметна на тато
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кога бев 11, 12 години ми беше Avril Lavigne.
    Тука бев во некој фазон кога ја сметав неа за јака рокерка и бев доста влезена во тоа филмче. Патетики. |(

    Единствена личнот од тоа јавните фаци за која можам да речам дека ми е идол, ме поттиканала да размислувам поинаку, да се смирам и сталожам, е Lauren Conrad
    Се уште е таа. Премногу се пронајдов во сите случувања, без разлика дали е тоа пишано сценарио или не.

    Од мало детуле за идол можам да ја сметам сестра ми.
    Копирање, имитирање, ми беше интересно тоа што таа го прави. Сега мојот карактер нема врска со нејзиниот, но ја сметам за некој кој најмногу ја заслужува таа титула. :)
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Немам идоли, имам само луѓе на кои им се восхитувам. Но не се трудам да бидам како некого, секогаш настојувам да бидам своја.
    Ако морам да изберам, од познатите личности би ја избрала Моника Белучи. :)
     
  11. avriill

    avriill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Пирамидо, во право си..Не ги познаваме славните личности за да ни бидат идоли.. Да не излегувам од темава, мене идоли како и повеќето ми се родителите. Мајка како мајка, нормално дека сакаш да бидеш како неа. Те подигнала, те воспитала, и во најтешките времиња се борела за тебе, секогаш се откажувала од се за тебе.. Од секогаш и се восхитував, и ќе и се восхитувам на мајка ми. А и на татко ми, најголем авторитет во куќата, се бори со сите сили за нашите животи, не штедејќи го својот..Би сакала и моите деца вака да ми се восхитуваат..
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Дедо ми,тетка ми,Шакира и Еминем.
     
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Немам идол. Сакам да бидам своја јас да постигнувам успеси на секое поле, да бидам некој и нешто. Да бидам за восхит, почитувана и пример за секој. :)
     
  14. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Мајка ми :)
    А за изглед Меген Фокс.
     

    Прикачени фајлови:

  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Идол ми е братучет ми. Успеа да заврши факултет,тогаш кога најмалку имаа пари,да се вработи и да си зема висока плата.
     
    На lavicky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. la.parisienne

    la.parisienne Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    172
    Моите родители. :)
     
  17. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Сакам да си бидам само своја и да своја сум си со сите мои карактеристики. Но како и секој човек и јас имам идол кој што е мојот татко. Премногу сме исти и во надворешен и внатрешен изглед. Ги имам сите негови карактеристики и некогаш се трудам да размислувам како него. Но веке кога збореме за идол можам да кажам дека ми е Рајана. Прекрасна девојка, убава и секако талентирана. Но јас сум јас :)
     
  18. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Девојки, верувам навистина дека длабоко во себе си велите „Види го овој колку успеал во животот, треба и јас така!“ не мора да е славна личност, може да се вашите родители, роднини, без разлика...
    Имам две лица во животот што би рекла дека ме водат... Мајка ми, која е прекрасна жена (иако не се сложуваме секогаш) секогаш ми дава поддршка и Бијонсе- која е неверојатна жена, која со огромна работа стигна на врв и многу повеќе, не само што ми дава пример за убавина, туку и за значењето на жената во животот, да се биде клеси и грациозна а со самото движење да се биде дива... не само тоа, да биде скромен и едноставно она учи на работна етика, како треба да се одвива се во еден таков бизнис, без задкулисни игри.

    Идол значи да се огледаш на некој, да те води, не да бидеш ист како него, правете разлика... :) :*
     
  19. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Немам некој конкретен идол, но имам навика од секој човек да ги „впивам“ добрите карактеристики, т.е. се што ми се допаѓа кај него, може во некои моменти како него да се однесувам или да размислувам. Исто така гледам да учам од нивни грешки. :)
    Честопати другарките умеат да ме наречат камелеон, затоа што кај мене се јавува голем контраст на карактеристики, постојано се обидувам да ги исфрлам лошите, а и сите другарки исто така можат да се пронајдат во мене, затоа што имам многу позитивни карактеристики „впиено“ - да речам :D - од нив.
    Воглавно гледам од секоја постапка моја и нивна да извлечам поука, заклучок или предупредување за да не повторам таква грешка. :)
     
  20. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    дефинитивно тоше проески човек со големо срце