1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идоли

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 15 јуни 2010.

  1. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Тоше Проески :)
     
  2. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Татко ми, дедо ми и една моја наставничка (можеби ќе ви звучи чудно, но жената е прекрасен човек)
     
  3. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Од познатите само на Бијонсе и се восхитувам на се што проживеала до сега и пак гордо стои на нозе.Женава стварно е пример.
     
  4. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Марк Маркез :inlove: Љубовта на мојот живот :inlove: :inlove:
    [​IMG]
     
  5. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
  6. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Родителите се разбира! :3 ;) 8)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Моите идоли се
    ЕМИНЕМ
    ТУПАК
    Ники Минај
    Ријана
    :rofl: :devil: :inlove:
     
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Уан дајрекшн.
    (one direction)[​IMG]
     
  9. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    читам и немогу да вјеруем..Хитлер идол? (facepalm) зарем може некому хитлер да биде идол освен на наци искомплексирани фаци и скинери? зар је могуче? па нема друг пример кај што некој од ништо направил нешто, па на хитлер ти текна? типот бил болесник, искомплексиран.. единствено имал манипулаторска и ораторска способност, ништо повеќе, да осмисли такви бизарни убиста за милиони низ светот и идол да ми биде? треба да сум на тешки ЛСд дроги ..па и тогаш не..

    Парис Хилтон?? сериозно? окееј :tmi:..(мислам, секој си има свое мислење.. али морав овие две да ги искоментирам страшно ми бодеа очи)

    Јас лично немам идоли во смисла да сакам да ги копирам или да бидам како нив, сметам дека секој е посебен на свој начин и тоа го доживувам како доблест, а за восхит има мн личности кои ми оставиле силен впечаток, еве да речеме Никола Тесла, генијалец кој што ни овозможи еве вака да се дружиме :lol: не велам дека ако не бил он немаше струја да се измисли, но сигурно многу покасно ќе беше откриена а фемина сега немаше да постои така да :D он е за голема восхит :clap: (и сите други генијални иноватори кои се трудат да го подобрат квалитетот на човековото постоење)

    Исто така и сите хуманитарци без разлика дали познати или непознати ми се на некој начин идоли, т.е им се восхитувам и ги земам како луѓе за пример. :)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  10. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Justin Bieber и MIley Cyrus:clap::clap::P
     
  11. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Идоли дефинитивно ми се Нејмар и Меси! Зошто? Ајде ќе почнам од Нејмар. Му се восхитувам како успеал од едно сиромашно семејство да стане до најпопуларен фудбалер. Исто така ме научи дека не треба да престанам да верувам во моите соништа, па колку и да ми ги срушат (ова го имаше изјавено после повредата на СП 2014).
    Меси ми е идол, бидејќи исто така му се восхитувам како уште од мал имал толкав талент за фудбал, му се восхитувам за се што преживеал на рани години и за тоа како успеа да стане еден од најдобар играч на сите времиња. Значи овие двајца ми се дефинитивно за wow, и мразам кога некој во мое присуство ги навредува, тогаш мислам дека можам да го задавам тој што збори против нив.
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Amal Kluni i tetkami...
     
  13. Simona Gomez

    Simona Gomez Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ако почнам да пишуам за мојот идол не ќе можам да завршам 10 дена:puke:
    Селена Гомез,личност која замене претставува најпрвин хуманост,добрина,успех и ред други работи кои вредат да ги правиш во животот.
    Селенатор сум веќе од 2010 година,и секогаш ја подржувам,извинете вака ама од познативе од disney што беа само таа остана нормална и девојка со цврст став.:inlove:
    Немој да ме хејтате,пошто тука сигурно има некој што не ја сака како што и јас неподржувам некои познати:u:(y)
    Селенатор значи да припаѓаш во една фамилија која познава само добри работи,и таа е титулата која гордо ја носам и ќе ја носам:bow::bow::f::f:
     
  14. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    ^Бла бла.И јас бев “селенатор“ од 2008 па до лани,и што?Ништо.Се сложувам дека е хумана,и дека е убава.Но далеку од очигледно е дека нема талент за пеење.Барем има талент за актерство.Он топик.Мои идоли?Па искрено немам идол.Не сакам да имитирам некој.Сакам да бидам своја.
     
    На Simona Gomez му/ѝ се допаѓа ова.
  15. vrapce.b

    vrapce.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Професорката по македонски јазик. Таа е жена која ќе ве расплаче додека зборува за животот, жена која има разбирање за нас младите, неискусните, жена која се труди да го извлече најдоброто од тебе на безболен начин. Таа е жена на две ќерки, и често знаеше да ни зборува за нивното воспитување, кога имавме слободно време. Жена која победила рак. Жена која успешно ја пребродила смртта на својот родител. Можеби ова се премногу информации, што јас, како ученик, ги знам за нејзиниот приватен живот, но тоа е така бидејќи таа со нас учениците се однесува како со свои деца, како да сме една иста фамилија. Порано, додека не ми предаваше, ја сметав за многу строга и бесчуствителна личност, но всушност таа е човек со топло срце. И благодарам што едноставно постои.

    Исто така мои идоли се секако моите родители, луѓе кои имаат премногу љубов еден за друг, луѓе кои не бодрат мене и сестра ми, кои се трудат да не изведат на правиот пат, иако тие како млади можеби згрешиле, а можеби и не, бидејќи ако не ја направиле таа грешка, односно не стапиле во брак толку рано, нема да сум постоела јас. Поминавме тешки моменти заедно, но најважно е што останавме сите еден за друг тука. Им благодарам за секој нивен совет, за секоја нивна капка пот, трудејќи се да ни овозможат подобар живот на мене и сестра ми. Им благодарам што ме сакат. Животот без нив би ми бил како срушена кула од карти. Ги сакам.:l:
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Мојот идол е оној што го гледам во огледало :)
     
    На Natali.3 и Ketchup им се допаѓа ова.
  17. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Немам идоли но, има луѓе чиишто примери ги следам...
     
  18. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Тоше Проески
     
  19. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Роџер Федерер
     
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    1.Татко ми
    2.Мајка ми
    3.Лионел Меси