1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иза (ISA TKM) [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 1 октомври 2010.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Од вторник на А1 започнува И З А
    - нова тинејџерска серија во - 11.00 и 14.45 часот -

    Пред оваа серија на А1 одеа Ангели, Млади бунтовници, ФМ 04 од таквите серии.

    [​IMG]

    Насловна песна на серијата
    Најава за серијата на А1


    Серијата зборува за проблемите на група тинејџери, пропратена со хумор, музика и романса. Музиката од серијата стана хит во Венецуела, Бразил, Мексико и Колумбија, а цд-то содржи 11 песни од серијата.
    Поради успехот кој го имала серијата во Венецуела, каналот Nickelodeon Latin America ја продолжил серијата на 105 епизоди.
     
    На sanjchi и Sidny им се допаѓа ова.
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Неееее, пак ќе не трујат со глупости??? |(
     
    На Feminas му/ѝ се допаѓа ова.
  3. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Леле прееска загледав :D само се смеат со другарка и и паѓат во трансови :D Се на се 45 минути да потрошиш на ова не вреди :lol: :)
     
    На Feminas му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Си ручам денеска во 3 и ај реков да пуштам ТВ... А1... и гледам... добро, што е финтава со серијава? Така глумат за да ја направат смешна или има луѓе што така се понашаат in real life? Не сфаќам што е работата со притресувањето и присмевањето.
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    а телетабиси сум ги гледала, а иза :D :D изгледав една епизода од немај каде... :^) ииииии како ненормални се утепуваа од смеење.... пфффф, нема врска со она што порано го гледавме во млади бунтовници |( |(
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас нешто малку подвидов од филмов (овде ми фали знакче што се убива) лелееее катастрофи живи, јас незнам што им се чинело. Грефчиња од прв до последен. Филмот од глупав поглупав. Од глума ни Г. Се е веќе видено и тоа не еднаш :tmi:
    Вакви серии треба да се забранат со закон. Добро де, толку немаат што да даваат? Поарно млади бунтовници нека ги репризираат.
    Со еден збор: ОЧАЈНО!
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    хехе.. смешки е филмот, а Иза е малку приглупа :D
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    За оваа серија пишував во ,,Сакам да кажам...‘‘. По дебилна, здравје.
    Глумците, ни г од глума немаат. Јас поубаво ќе одглумев, па и едни фаци што ги прават. Не можам да се соземам од смеење. Па и саундтракот, од Џастин Лигав Бибер.
    Глупости. Во таа пред неа, ,,Ангели‘‘ ми се чини се викаше, барем глумците глумеа како што треба, а тука, како некои од улица собрани да се, без талент. И обично дека тоа време си доаѓам дома, кога игра серијава, и јадам, па понекогаш загледувам. Колку што сфатив тие се 15 годишни или??
    А се однесуваат како...10 годишни? Ни тие не им се рамни. :lol:
     
  9. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    коа од коа по забегана, како што рече Ангелче немаат ни г од глума, се клештат како ненормални .... де споредите ги Млади бунтовници :) ... Једино што му вредат се убавите машки :D
     
  10. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    [​IMG]bidas/97e404e1dfaa1b4120bebb40e6644084.jpg[/img]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][/img]/photos/isatkmmeninas.novelablog.com.br/images/gd/1282679059/Isa-Tkm.jpg[/img]
    [​IMG]
     
  11. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Јас обично седам касно на вечер и некаде кај 3 мислам има изгледа реприза од ова гревотниве.
    Ми беше пуштен телевизорот на A1 и си седам јас на фемина, си читам поучни работи и едно време слушам кикотење, вриштење, брзо зборување без воздух и тн. И се вртам и гледам ѓупка (така си помислив за оваа Иза) и си реков " шо е ова бе" и се наместив пред телевизор и изгледав 15 минути од т.н филм и кога заврши коментарот ми беше: Господе Боже, за гревота !
    Во епизодава што ја гледав Иза организираше некој си настан, не знам што, а што има една русокоса, шмизла, таа демек ривалка и е и не сакаше да учествува, па после за инает се пријави, се шминкаше цело време за трчање... абе, што сум зела и јас да пишувам за безвредни работи.
    Наместо да даваат некој документарец тие Иза.. :puke: :x
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Стварно се лигави. Целиот филм ми е како за четврто одделение. Изместени вредности, живеење во филм.... поминаа неколку вакви серии :puke:
     
  13. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Катастрофа серијава..еднаш ја гледав и сум се успала,толку досадна..
    Само незнам глумциве кај ги нашле,поима да се нема,само се прчат а уствари врска немаат,грефчиња се ... :x
     
  14. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Да знаете само дека пола генерација ги имитира зборовите на сестрите Рикалде.. :rofl:
    Глумата е никаква, ама интересна ми е .. :lol:
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Оффф... Ако дотука дошла работава, па младите сега ги имитираат ликовите и однесувањето од ОВАА серија, тешко нас :worried:
     
  16. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Од серијата имам фатено само неколку епизоди и веднаш сфатив дека е копија на млади бунтовници(со мали измени),само што бунтовниците многу повеќе ми се допаѓаа и редовно си ги гледав. :lol: А глумците не глумат толку лошо што...такви им се улогите.Ама онаа Кристина ли се викаше шмизлата???Многу ми е ружна :puke:
     
  17. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    мене таа шмизлата многу ме нервирааааааааа :@
     
  18. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    чекајте малку бре........има луѓе што ја гледаат серијава? јас пак си мислев дека е некоја посебна програма наменета за ретардирани лица :^) :lol: , не сум догледала ни една епизода за да знам за што се работи, ама доволно е и она вртењето по програмите додека е таа серија за да заклучам дека таа серија е за будали, само скокаат нешто, баш како ретардирани се |( , со закон би ја забранила серијата, како и онаа претходната, ги затупват децата
     
  19. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    јас не можам да ја гледам а плус некако ми е глупава серијата
     
  20. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    глупости :puke: имаше на а2 реприза и случајно онака малце ја загледав само се караа кој бил подобар незнам што лигавења :puke: