1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избелување на лице

Дискусија во 'Лице' започната од bluelagoon, 3 септември 2014.

 1. bluelagoon

  bluelagoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Како до побело лице?
   
 2. miley.lol

  miley.lol Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Имам слушнато дека со кората од лимонот помага,ама тоа да не биде претарано
   
 3. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  а какво е тоа побело лице?
   
 4. bluelagoon

  bluelagoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки

  Па ваљда некоја нијанса побело од твоето лицем што би било друго... :D
   
 5. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  ^
  откај да знам, јас нисам одавде па да си прашам.
   
 6. snezanam.trumpeska

  snezanam.trumpeska Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Imam 53 godini i mnogu svetol ten na lice. Sekoe leto mi se pojavuvaat uzasni pegi po liceto i pokraj zastiten krem 50 faktor eucerin. So godini mi se cistese liceto vo zimskiot period, no poslednive dve godini se javuvaat i trajni fleki koi se sirat. Dali imate nekoe iskustvo za navistina zastiten krem ili pak nekoj krem za cistenje na fleki?